Liderat e vetëmagnifikuar, një kërcënim për emancipimin e kombit

Liderat e vetëmagnifikuar, një kërcënim për emancipimin e kombit 0

🕔11:15, 14.Nov 2012

Reminishencat e së kaluarës po përpiqen sot t’i imponohen shoqërise në forma te tilla qe perpos neverisë, jane sinjale që duhet të zgjojnë vetëdijen kombëtare, se ideja e madhështisë së liderit është akoma e gjallë në ata që drejtojnë sot pushtetin.

Lexo më shumë
Berisha dhe Fieri

Berisha dhe Fieri 0

🕔11:11, 14.Nov 2012

Prej disa ditësh, në çdo diskutim publik, kryeministri në detyrë, bën deklarata në lidhje me situatën e krijuar në Qarkun e Fierit dhe konkretisht me ngërçin institucional ku është futur ky këshill nga përfaqësuesit lokalë të ekzekutivit në bashkëpunim me

Lexo më shumë
Në Evropë po rikthehet nacionalizmi

Në Evropë po rikthehet nacionalizmi 0

🕔11:04, 14.Nov 2012

Zgjedhjet parlamentare, të mbajtura së fundmi në Ukrainë, kanë konfirmuar një trend të vazhdueshëm në Evropë. Partitë e ekstremit të djathtë janë duke kaluar pragun e pranueshmërisë zgjedhore dhe duke u bërë figura kryesore politike, shkruan National Interest.   Partia

Lexo më shumë
Bast apo blof i Ilir Metës?

Bast apo blof i Ilir Metës? 0

🕔10:29, 14.Nov 2012

A do ta rikapë në 2013 koalicioni Berisha 46.95 përqindshin (e Ristanit)?   Pas mbarimit të votimit në qershor 2009, KQZ-ja e kontrolluar nga PD-ja, shpalli një rezultat që i jepte 46.95% të votës popullore koalicionit të udhëhequr nga Berisha,

Lexo më shumë
Dinastia Xen

Dinastia Xen 7

🕔09:55, 14.Nov 2012

Në shtetin e babit, në kohën kur është i babit shokët e tu bëhen ministra. Në shtetin e babit mund të bëhen prefektë, policë ndoshta; këngëtarë po të duan. Në shtetin, kur e ka babi në dorë kryeredaktorët e gazetave

Lexo më shumë
Arsim do të thotë punësim e dinjitet

Arsim do të thotë punësim e dinjitet 0

🕔11:30, 13.Nov 2012

Arsimi dhe formimi profesional është tema që shqetëson më fort në këtë vendin tonë i cili numëron sot mbi një milion të papunë. Ky sektor jetik për ne, ka qenë vijimisht në vëmendjen e organizmave ndërkombëtarë, të cilët kanë dhënë

Lexo më shumë
“Qindarkë më qindarkë…” – Tre vjet më pas janë 25 milionë USD pa paguar

“Qindarkë më qindarkë…” – Tre vjet më pas janë 25 milionë USD pa paguar 0

🕔11:25, 13.Nov 2012

Në një mbledhje pasditen e sotme në prefekturën e Shkodrës me Komitetin Ndërministror të Emergjencës Civile, kryeministri Berisha tha: “Javën që vjen qeveria do të mblidhet për të përcaktuar parimet mbi të cilat do të dëmshpërblehen qindarkë më qindarkë familjet

Lexo më shumë
Mospagimi i faturave nuk është “zakon shqiptar” por fenomen i lidhur me xhepat politikë të Berishës

Mospagimi i faturave nuk është “zakon shqiptar” por fenomen i lidhur me xhepat politikë të Berishës 0

🕔12:05, 12.Nov 2012

Disa ditë më parë në autostradën Kukës- Morinë, qindra banorë kanë bllokuar rrugën në errësirë dhe kanë bllokuar një varg të gjatë makinash që hynë për në Kosovë ose dalin prej andej. Arsyeja e përsëritur e protestës është mungesa e

Lexo më shumë
Sanader-Berisha

Sanader-Berisha 0

🕔12:00, 12.Nov 2012

Ish-kryeministri kroat, Ivo Sanader, është në qeli. Ivo Sanader udhëhoqi Kroacinë për gjashtë vjet. Ai ishte kryeministri i anëtarësimit të Kroacisë në NATO, kryeministri që aplikoi dhe fitoi statusin e vendit kandidat për në Bashkimin Evropian, kryeministri i liberalizimit të

Lexo më shumë
Republika e Lazarijuanës

Republika e Lazarijuanës 0

🕔22:40, 11.Nov 2012

Një vizitë në fshatin ku besohet se ka nisur së fundmi kultivimi i drogës “Skunk”, një prodhim i veçantë i marihuanës, me cikël të shpejtë rritjeje. Ngarkesa e parë e “Skunk”-ut u kap disa ditë më parë në Igumenicë. Dyshohet

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim