Pro dhe kundër rritjes së borxhit në 62.6 %

Pro dhe kundër rritjes së borxhit në 62.6 % 0

🕔12:44, 19.Nov 2012

Sherefedin Shehu, aktualisht deputet i PD-se, mendon se buxheti i vitit 2013 nuk duhet të mbesë peng i kufirit të borxhit, por duhet të mbështesë ekonominë. Por kundër kësaj shprehet ish-ministri i Financave, Anastas Angjeli, i cili thotë se qeveria

Lexo më shumë
Fushata do jetë e paparashikueshme

Fushata do jetë e paparashikueshme 0

🕔12:43, 19.Nov 2012

Si e parashikoni fushatën elektorale? (OSBE ka thënë se do të jetë e egër)…   Jam e bindur se edhe kjo fushatë do jetë e ngjashme me ato që kemi kaluar. Fyerjet e shpifjet do jenë kryefjala dhe të gjitha

Lexo më shumë
Kjo është fushata “për jetë a vdekje”

Kjo është fushata “për jetë a vdekje” 0

🕔12:41, 19.Nov 2012

Ilir Kalemaj   Si e parashikoni fushatën elektorale? (OSBE ka thënë se do të jetë e egër)… Fushata për zgjedhjet parlamentare të vitit 2013 duket të jetë një nga fushatat më intensive në formë, organizim dhe përballje dhe kjo natyrisht

Lexo më shumë
“Vrasësit bëjnë karrierë marramendëse në të gjitha nivelet e administratës deri në Parlament”

“Vrasësit bëjnë karrierë marramendëse në të gjitha nivelet e administratës deri në Parlament” 0

🕔12:28, 19.Nov 2012

“Të gjithë ata persona që përbëjnë zinxhirin dhe hallkat e krimit, ishin dhe janë ende gjallë. Çfarë u bë me ta, vallë? Me ata të gjithë? Me ata tek e tek? Patën të gjithë karrierë të lavdishme politike e profesionale.

Lexo më shumë
“OSBE në Shqipëri bën sehir kur vidhen zgjedhjet”

“OSBE në Shqipëri bën sehir kur vidhen zgjedhjet” 3

🕔15:57, 18.Nov 2012

Daut Gumeni flet për situatën politike dhe arsyet që e shtyn të bëhet pjesë aktive e FRD-së “Me varrime të tilla pushteti vetëm sa i bën më qesharakë Zogollët”   anne porno Daut Gumeni shpjegon pse zgjodhi FRD-në si parti

Lexo më shumë
Ç’kusur ka populli?

Ç’kusur ka populli? 0

🕔17:30, 17.Nov 2012

Del këtu edhe njëherë në pah paaftësia totale e qeverisë së Tiranës për të zgjidhur e menaxhuar problemet reale të vendit. Energji të pamata harxhohen në luftë politike dhe intriga të përçmueshme dhe thuajse gjithë dita politike e kryeministrit dhe

Lexo më shumë
Për 100 vjetor, analfabetë me diplomë!

Për 100 vjetor, analfabetë me diplomë! 1

🕔23:17, 16.Nov 2012

Ishte një deklaratë e Ministrisë së Arsimit që më bëri të aplikoj një “teknikë” të shkencave sociale, ndaj një termi të dëgjuar shpesh në Shqipërinë bashkohore, analfabetizmit. Teknika shkurtimisht quhet socio-historizim i termit. Me këtë studjuesi/studjuesja mundohet të kuptojë nëse

Lexo më shumë
Dinjitoz përballë vdekjes

Dinjitoz përballë vdekjes 0

🕔23:15, 16.Nov 2012

Cdo ditë, i përcjellë  nga shikimet plot admirim të pacientëve, ai përshkonte korridorin që të  çonte në sallën e operacionit. Këtë ritual, ai e ndjente si një obligim për të bërë më të mirën për të sëmurët e tij. Sot,

Lexo më shumë
Një përpjekje tjetër për të poshtëruar shqiptarët

Një përpjekje tjetër për të poshtëruar shqiptarët 3

🕔23:12, 16.Nov 2012

Në një moment qetësie, në sekuencat e para të filmit tё ri tё realizuar, ‘Taken 2’, Bryan Mills, një ish-vrasёs i punёsuar nga qeveria amerikane, tashmë në pension, interpretuar nga Liam Neeson, i rrëfen vajzës së tij Kim (Maggie Grace)

Lexo më shumë
Flasim për atë që po ndodh…

Flasim për atë që po ndodh… 0

🕔13:18, 16.Nov 2012

Flasim për atë që po ndodh…   Eshtë tirani të përpiqesh të caktosh në postin e kryeprokurorit një besnik tëndin në mënyrë që të mbrosh korrupsionin e qeverisë tënde   Flasim për atë që po ndodh: Pushtete që injorojnë plotësisht

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim