Një hispanik zgjidhet për herë të parë në krye të Partisë Demokratike në SHBA

Një hispanik zgjidhet për herë të parë në krye të Partisë Demokratike në SHBA 0

🕔10:17, 26.Feb 2017

Demokratët amerikanë zgjodhën të shtunën në Atlanta liderin e tyre, Tom Perez, një person i rrethit të ngushtë të ish-presidentit, Barack Obama, udhërrefyesi i të cilit është e qartë: t’i kundërpërgjigjet presidentit, Donald Trump, dhe të riorganizojë partinë për t’u

Lexo më shumë
Thellohet konflikti, Trump nuk do të marrë pjesë në mbrëmjen e korrespondentëve

Thellohet konflikti, Trump nuk do të marrë pjesë në mbrëmjen e korrespondentëve 0

🕔10:12, 26.Feb 2017

Presidenti amerikan Donald Trump ka njoftuar mospjesëmarrjen e tij në darkën e Shoqatës së Korrespondentëve të Shtëpisë së Bardhë, që do të zhvillohet më 29 prill. Shfaqja tejet tërheqëse bën bashkë figura të njohura, gazetarë dhe politikanë, e normalisht përfshin

Lexo më shumë
VIDEO: SHBA, kamioni futet mes turmës, 28 të plagosur

VIDEO: SHBA, kamioni futet mes turmës, 28 të plagosur 0

🕔10:05, 26.Feb 2017

  28 persona kanë mbetur të plagosur kur një kamion, goditi të pranishmit e një parade në New Orleans të SHBA. Sipas raportimeve disa nga të plagosurit ende janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Policia në Neë Orleans, ka bërë

Lexo më shumë
Analiza/ “Tensionet në kulm, luftë verbale në Ballkan”

Analiza/ “Tensionet në kulm, luftë verbale në Ballkan” 0

🕔09:11, 26.Feb 2017

Nga Beogradi në Banja Lukë e Prishtinë politikanët flasin për luftë e shkëputje. Kuptohet menjëherë: kemi të bëjmë me politikanë, të cilëve po iu marrin fund argumentet për ruajtjen e pushtetit, mendon Frank Hofmann. Për ambasadën amerikane në Sarajevë, Milorad

Lexo më shumë
Obama përshëndetet nga qindra njerëz në Manhattan

Obama përshëndetet nga qindra njerëz në Manhattan 0

🕔21:50, 25.Feb 2017

Barack Obama është parë në Manhattan të premten, ku u shfaq për herë të parë që kur ish presidenti mori bashkëshorten e tij për pushime në Karaibe, pasi la Shtëpinë e Bardhë. Ai u trajtua si një rock star, ku qindra

Lexo më shumë
Gjermani, sulm me makinë në qytetin Hajdelberg, të plagosur

Gjermani, sulm me makinë në qytetin Hajdelberg, të plagosur 0

🕔19:25, 25.Feb 2017

Tre persona kanë mbetur të plagosur në qytetin Hajdelberg të Gjermanisë, pasi një person vërshoi me makinën e tij në një zonë këmbësorësh. Agresori, që mendohet se ishte i armatosur me thikë, është qëlluar nga policia pas një rezistence të

Lexo më shumë
Mitropoliti malazez: Tradhtia më e madhe e Malit të Zi është njohja e Kosovës

Mitropoliti malazez: Tradhtia më e madhe e Malit të Zi është njohja e Kosovës 4

🕔17:44, 25.Feb 2017

Mitropoliti i kishës ortodokse të Malit të Zi, Amfilohije Radoviq ka provokuar sërish me deklaratat e tij anti­shqiptare. “Vetëm të pakokët mund të heqin dorë nga Kosova e Metohia. Vetëm të pakokët kanë mundur të pranojnë shkëputjen e Kosovës dhe

Lexo më shumë
FOTOT / Kartolina nga Berlini Lindor

FOTOT / Kartolina nga Berlini Lindor 0

🕔15:13, 25.Feb 2017

Si jetohej në vitet e Luftës së Ftohtë përtej Murit? Ngjashmëritë e mëdha me Shqipërinë dhe gjithë vendet e bllokut komunist Nga ajo botë ka mbetur vetëm e ashtuquajtura “Ostalgie”, një modë që lindi pas ribashkimit gjerman në vitin 1989.

Lexo më shumë
Flakët përfshijnë hotelin luksoz në Kinë, 10 të vdekur

Flakët përfshijnë hotelin luksoz në Kinë, 10 të vdekur 0

🕔14:49, 25.Feb 2017

Flakët kanë përfshirë një hotel luksoz në Nanchang, qytet në provincën lindore të Kinës duke shkaktuar 10 të vdekur dhe më shumë se 14 të plagosur. Rreth 300 persona janë evakuar ndërsa për të shuar flakët u angazhuan 19 zjarrfikëse

Lexo më shumë
“Je mysliman”, djali i Muhammad Ali ndalohet në aeroport

“Je mysliman”, djali i Muhammad Ali ndalohet në aeroport 0

🕔14:40, 25.Feb 2017

Muhammad Ali Jr, djali 44- vjeçar i legjendës së boksit, Muhammad Ali, u ndalua në aeroportin e Fort Lauderdale, të Florida, (SHBA), bashkë me nënën e tij, duke u marrë në pyetje për dy orë me radhë në zyrën e

Lexo më shumë