VIDEO: Ushtarë të maskuar të EULEX-it bastisin zyrat e veteranëve të UÇK-së për dosjet e Hagës, arrestohet kreu i shoqatës

VIDEO: Ushtarë të maskuar të EULEX-it bastisin zyrat e veteranëve të UÇK-së për dosjet e Hagës, arrestohet kreu i shoqatës 0

🕔13:01, 25.Sep 2020

Rreth 50 policë të EULEX-it janë duke kryer bastisjen brenda zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në video ata mbajnë në duar disa paketa dhe çanta, të cilat mund të jenë edhe pjesë logjistike

Lexo më shumë
“Ka urdhëruar anëtarët e njësisë BIA që të torturonin të ndaluarit ose e bënte vetë”, prokurorët e Hagës publikojnë aktakuzën ndaj ish-oficerit të UÇK-së

“Ka urdhëruar anëtarët e njësisë BIA që të torturonin të ndaluarit ose e bënte vetë”, prokurorët e Hagës publikojnë aktakuzën ndaj ish-oficerit të UÇK-së 0

🕔12:43, 25.Sep 2020

Disa orë pas arrestimit të oficerit të kohës së luftës të UÇK-së Salih Mustafa të enjten, Zyra e Prokurorit të Specializuar të Kosovës lëshoi ​​aktakuzën duke e akuzuar atë për kryerjen e “krimeve të luftës sipas ligjit ndërkombëtar” gjatë konfliktit

Lexo më shumë
Vrau dhe dogji trupin e zyrtarin të Koresë së Jugut, Kim Jong Un pendohet dhe kërkon falje

Vrau dhe dogji trupin e zyrtarin të Koresë së Jugut, Kim Jong Un pendohet dhe kërkon falje 0

🕔09:44, 25.Sep 2020

Lideri i Koresë së Veriut Kim Jong-un ka bërë një veprim të rrallë, duke kërkuar falje për vrasjen e një zyrtari të Koresë së Jugut. Zyra presidenciale në Korenë e Jugut u shpreh se Kim i tha homologut të tij

Lexo më shumë
“Nëse udhëtoni në Vietnam, sillni tuajin!” Përdoreshin, laheshin, thaheshin, dhe rishiteshin, sekuestrohen më shumë se 300 mijë prezervativë

“Nëse udhëtoni në Vietnam, sillni tuajin!” Përdoreshin, laheshin, thaheshin, dhe rishiteshin, sekuestrohen më shumë se 300 mijë prezervativë 0

🕔09:17, 25.Sep 2020

Rreth 324,000 prezervativë të përdorur u gjetën nga policia gjatë një kontrolli në një depo në provincën Binh Duong në Vietnamin jugor. Pronari, 33-vjeçari Pham Thi Thanh Ngoc, dyshohet se ka organizuar riciklimin dhe kthimin në treg të tyre për

Lexo më shumë
Liqeni mes Kosovës dhe Serbisë do të quhet “Liqeni Trump”, Grenell: Të dyja palët kanë rënë dakord

Liqeni mes Kosovës dhe Serbisë do të quhet “Liqeni Trump”, Grenell: Të dyja palët kanë rënë dakord 1

🕔08:45, 25.Sep 2020

Richard Grenell, i dërguari special i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ka njofuar se Liqeni i Ujmanit, të quhet “Liqeni Trump”. Përmes një shkrimi në Twitter, Grenell ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë rënë dakord. ”Ajo se si të

Lexo më shumë
Helmimi i opozitarit rus, reagon Putin: Navalny u vetëhelmua për të bërë rrëmujë, person me probleme

Helmimi i opozitarit rus, reagon Putin: Navalny u vetëhelmua për të bërë rrëmujë, person me probleme 0

🕔19:56, 24.Sep 2020

Sipas Presidentit rus, Vladimir Putin gjithçka ka qenë e stisur. Ai thotë se kundërshtari i tij politik, Alexei Navalny, është vetë-helmuar për të shkaktuar gjithë këtë rrëmujë. Këtë përfundim të tij, Putin ia ka komunikuar në telefon presidentit francez Emmanuel

Lexo më shumë
Caktohet dita e takimit për dialogun Kosovë-Serbi në nivel të lartë. I dërguari i BE-së tregon temën që do të përjashtohet: Njëra palë s’është gati…

Caktohet dita e takimit për dialogun Kosovë-Serbi në nivel të lartë. I dërguari i BE-së tregon temën që do të përjashtohet: Njëra palë s’është gati… 4

🕔18:58, 24.Sep 2020

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak ka konfirmuar se takimi i nivelit të lartë në mes të përfaqësuesve të këtyre dy vendeve do të zhvillohet të hënën në Bruksel. Ai ka thënë se

Lexo më shumë
“Mund t’i përdorin si pretekst”. Thaçi reagon për publikimin e dosjeve të rrjedhura nga zyra e prokurorit në Hagë: Do na dëmtojnë mundësinë për t’u mbrojtur

“Mund t’i përdorin si pretekst”. Thaçi reagon për publikimin e dosjeve të rrjedhura nga zyra e prokurorit në Hagë: Do na dëmtojnë mundësinë për t’u mbrojtur 4

🕔15:52, 24.Sep 2020

Presidenti Thaçi paralajmëroi të mërkurën në mbrëmje se publikimi i atyre që pretendohet se janë dosje të rrjedhura nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë mund të dëmtojë mundësinë e të paditurve për t’u mbrojtur kundër akuzave për krime

Lexo më shumë
BE ngre alarmin: Në disa vende, situata me COVID-19 është më e keqe se gjatë pikut në mars

BE ngre alarmin: Në disa vende, situata me COVID-19 është më e keqe se gjatë pikut në mars 0

🕔14:50, 24.Sep 2020

Situata me përhapjen e Covid-19 në disa shtete të Bashkimit Europian është me e keqe sesa ishte në pikun e marsit. Deklarata erdhi nga komisionerja për Shëndetësinë, Stella Kyriakides, e cila shprehu shqetësim të madh lidhur me mënyrën se si

Lexo më shumë
Tribunali Special kryen arrestimin e parë, EULEX vë në pranga ish-shefin e inteligjencës së FSK-së. Dërgohet në Hagë

Tribunali Special kryen arrestimin e parë, EULEX vë në pranga ish-shefin e inteligjencës së FSK-së. Dërgohet në Hagë 2

🕔12:38, 24.Sep 2020

Salih Mustafa, ish-shef i inteligjencës së FSK-së dhe ish-eprori i UÇK-së në zonën Operative të Llapit, i cili e ka drejtuar njësitin e quajtur BIA, është arrestuar sot. Siç raportojnë mediat, ai është arrestuar nga EULEX-i, në mëngjesin e sotëm

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim