A mund të imunizohemi të gjithë nga virusi? Ekspertët nuk janë optimistë

A mund të imunizohemi të gjithë nga virusi? Ekspertët nuk janë optimistë 0

🕔15:03, 7.Jul 2020

Një studim spanjoll ka hedhur dyshime në realizueshmërinë e imunitetit të masës ‘herd immunity’ si një mënyrë për ti dhënë fund pandemisë së koronavirusit. Në studimin e publikuar nga revista mjekësore Lancet janë përfshirë 60 mijë njerëz dhe u vlerësua

Lexo më shumë
Ish-ministri i Infrastrukturës, pozitiv me Covid-19

Ish-ministri i Infrastrukturës, pozitiv me Covid-19 0

🕔14:45, 7.Jul 2020

Ish-ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku së bashku me bashkëshorten ka rezultuar pozitiv me sëmundjen COVID-19. Lajmi është bërë i ditur nga vet anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës përmes një statusi në Facebook. Abdixhiku u shpreh se po

Lexo më shumë
Pandemia e COVID-19 në SHBA, numër rekord infektimesh, por vdekshmëria më e ulët

Pandemia e COVID-19 në SHBA, numër rekord infektimesh, por vdekshmëria më e ulët 0

🕔14:41, 7.Jul 2020

Mbi 11 milionë e 600 mijë janë personat e prekur nga koronavirusi në të gjithë botën, ndërsa viktimat më shumë se 538 mijë. Shtetet e Bashkuara mbeten vendi më i prekur me gati 3 milionë raste dhe 130 mijë humbje

Lexo më shumë
Mbërrijnë aeroplanmbajtëset amerikane, Kina i quan “tigra prej letre”

Mbërrijnë aeroplanmbajtëset amerikane, Kina i quan “tigra prej letre” 0

🕔14:13, 7.Jul 2020

Dy anijet aeroplanmbajtëse, USS Nimitz dhe USS Ronald Reagan, kryen disa stërvitje ushtarake për të maksimizuar kapacitetet e tyre, njoftoi Marina Amerikane. Në të njëjtin territor, Marina e Ushtrisë Çlirimtare Popullore Kineze përmbylli një stërvitje pesëditore në Ishujt Paracel, që

Lexo më shumë
BE përjeton rënien më të keqe ekonomike që nga Lufta e Dytë Botërore

BE përjeton rënien më të keqe ekonomike që nga Lufta e Dytë Botërore 0

🕔13:36, 7.Jul 2020

Komisioni Evropian parashikon që në tremujorin e dytë të këtij viti, ekonomia e BE-së do të pësojë rënien më të rëndë që nga Lufta e Dytë Botërore. GDP e Eurozonës parashikohet të bie me 8.7 për qind këtë vit dhe

Lexo më shumë
Thertoret, “pikat e nxehta” të koronavirusit. Pas rasteve në Gjermani, tani alarm edhe në Austri

Thertoret, “pikat e nxehta” të koronavirusit. Pas rasteve në Gjermani, tani alarm edhe në Austri 0

🕔10:42, 7.Jul 2020

Në Gjermani, thertoret janë kthyer javët e fundit në “pikat e nxehta të Coronas”. Por raste infektimesh në fabrikat e mëdha të përpunimit të mishit tani raportohen edhe nga Austria. Raste të infektimit me Corona janë shfaqur në tre thertore

Lexo më shumë
Shfaqi shenja të koronavirusit, i merret tamponi Presidentit të Brazilit

Shfaqi shenja të koronavirusit, i merret tamponi Presidentit të Brazilit 0

🕔09:43, 7.Jul 2020

Me më shumë se 65 mijë të vdekur, me 1 milion e 620 mijë të infektuar dhe me një ekonomia në rënie të lirë, renditur pas Shteteve të Bashkuara, Brazili është shpërthimi i dytë i madh në botë i pandemisë

Lexo më shumë
Vala e dytë e infektimeve me Covid-19, Australia rikthen izolimin për 6 javë

Vala e dytë e infektimeve me Covid-19, Australia rikthen izolimin për 6 javë 0

🕔09:28, 7.Jul 2020

Shtimi i rasteve të reja me koronavirus ka bërë që autoritetet në Australi të marrin masa duke rikthyer edhe një herë izolimin. Sipas një urdhëri të kryemistrit Daniel Andrews, Melbourne dhe një zonë në rajonin e Victorias do të mbyllen

Lexo më shumë
VOA: 10 miliardë dollarë ndihma federale! Lobistët e lidhur me presidentin Trump “lulëzojnë” gjatë pandemisë

VOA: 10 miliardë dollarë ndihma federale! Lobistët e lidhur me presidentin Trump “lulëzojnë” gjatë pandemisë 2

🕔19:54, 6.Jul 2020

Dyzet lobistë që kanë lidhje me Presidentin Donald Trump kanë ndihmuar klientët e tyre të sigurojnë më shumë se 10 miliardë dollarë ndihma federale në kuadër të pandemisë, mes tyre edhe pesë ish-zyrtarë të administratës, veprimtaria e të cilëve ka

Lexo më shumë
Suedia po bëhet gati për valën e dytë të virusit, epidemiologu: Mund ta kemi rrotull për vite me radhë

Suedia po bëhet gati për valën e dytë të virusit, epidemiologu: Mund ta kemi rrotull për vite me radhë 1

🕔19:26, 6.Jul 2020

Numri i viktimave në Suedi nga koronavirusi ka shënuar rënie, por qeveria u ka kërkuar autoriteteve shëndetësore të fillojnë përgatitjet për valën e dytë të pandemisë, që mund të shpërthejë në vjeshtë. ‘Rreziku nuk ka kaluar’,  tha Ministrja e Shëndetësisë

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim