Austri, një makinë futet mes turmës së njerëzve, 3 të vdekur

Austri, një makinë futet mes turmës së njerëzve, 3 të vdekur 2

🕔17:28, 20.Jun 2015

Një person është futur me makinën e tij, një Suv në mes të turmës së njerëzve në qytetin e Gracit. Sipas asaj që shkruajnë mediet austriake, drejtuesi i mjetit “është futur në mënyrë të qëllimshme” në mes të këmbësorëve dhe

Lexo më shumë
Moska kërcënon Suedinë me luftë nëse anëtarësohet në NATO

Moska kërcënon Suedinë me luftë nëse anëtarësohet në NATO 12

🕔16:28, 20.Jun 2015

Rusia kërcënon me luftë Suedinë se nëse bëhet pjesë e NATO-s. Deklaratën e bari për një të përditshme suedeze, ambasadori rus Viktor Tatarinstev. Ai tha se Rusia do t’a orjentoi ushtrinë kundër Suedisë dhe ndaj saj do të pozicionohen deri

Lexo më shumë
Meta në Podgoricë me ftesë të Gjukanoviç: Mbështesim anëtarësimin e Malit të Zi në NATO

Meta në Podgoricë me ftesë të Gjukanoviç: Mbështesim anëtarësimin e Malit të Zi në NATO 5

🕔16:00, 20.Jun 2015

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, me ftesë të Kryetarit të DPS-së dhe Kryeministrit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviç përshëndeti të shtunën punimet e Kongresit të 7-të të Partisë Demokratike të Socialistëve të Malit të Zi. Gjatë fjalës së tij

Lexo më shumë
WikiLeaks: Djali i Osama bin Laden ka kërkuar në SHBA një çertifikatë vdekjeje për babain e tij

WikiLeaks: Djali i Osama bin Laden ka kërkuar në SHBA një çertifikatë vdekjeje për babain e tij 0

🕔12:05, 20.Jun 2015

Djali i Osama bin Laden ka kërkuar në SHBA një çertifikatë vdekjeje për kreun e Alkaedas, vrarë në vitin 2011 në Pakistan nga US Navy Seals, trupat e elitës së Marinës amerikane, sipas një dokumenti të publikuar nga WikiLeaks. Një

Lexo më shumë
Pse nuk i shesin grekët tanket e tyre?

Pse nuk i shesin grekët tanket e tyre? 11

🕔11:19, 20.Jun 2015

Ndërkohë që shanset për daljen e Greqisë nga Eurozona shtohen, gazeta Bild shkruan se në rast falimentimi, kostoja për çdo qytetar gjerman do ishte shumë e lartë. Nëse negociatat dështojnë, Gjermania do mbajë përsipër 85.2 miliardë euro të borxheve greke.

Lexo më shumë
Policia rrethon lagjen “Dardania” në Kumanovë

Policia rrethon lagjen “Dardania” në Kumanovë 1

🕔10:54, 20.Jun 2015

Rreth orës 05:00 të mengjesit, njesitë speciale policore, të shoqëruara me mjete të rënda, ka rrethuar papritmas LagjenDardania në Kumanovë (rrugën Nikolla Vapcarov), shkruan”Lajm”. Dëshmitarë okularë, thonë se me këtë rast janë demoluar dyer të disa shtëpive, ndërsa policianuk është sjellë aspak mirë më

Lexo më shumë
Ramush Haradinaj mbërrin në Rinas: Ishte një lojë e pisët

Ramush Haradinaj mbërrin në Rinas: Ishte një lojë e pisët 4

🕔08:16, 20.Jun 2015

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbërritur pak pas mesnate në aeroportin e Rinasit, pasi autoritetet sllovene i dhanë pasaportën pas dy ditëve ndalimi. Lideri i AAK u ndalua nga policia sllovene sipas një fletë-arresti të

Lexo më shumë
Portalet kroate: Arrestohet Arkani i tmerrshëm, ishte i gjallë

Portalet kroate: Arrestohet Arkani i tmerrshëm, ishte i gjallë 2

🕔19:55, 19.Jun 2015

Disa blogje kroate kanë postuar në rrjetet sociale një informacion se policia kroate ka arrestuar të gjallë kriminelin serb, Zheljko Razhnjatoviq-Arkan. Ato kanë postuar fotografinë e një personi me syze dhe mustaqe, në moshë të thyer, duke u arrestuar nga

Lexo më shumë
Aleksandër Vuçiç, i gatshëm të nderojë viktimat e Srebrenicës

Aleksandër Vuçiç, i gatshëm të nderojë viktimat e Srebrenicës 1

🕔19:33, 19.Jun 2015

Kryeministri i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka pohuar dje se është i gatshëm të mbajë homazhe për viktimat e gjenocidit të Srebrenicës më 11 korrik, gjithmonë nëse qytetarët e kësaj enklave lindore boshnjake janë dakord dhe prania e tij nuk përbën

Lexo më shumë
Cipras “harron” krizën me BE-në, nënshkruan marrëveshje me Putinin

Cipras “harron” krizën me BE-në, nënshkruan marrëveshje me Putinin 9

🕔19:22, 19.Jun 2015

Ministrat e Energjisë së Greqisë dhe Rusisë, Panayotis Lafazanis dhe Aleksandr Nóvak, firmosën dje një memorandum ndërqeveritar bashkëpunimi për të ndërtuar në territorin grek zgjatimin e gazsjellësit “Turkish Stream”, i destinuar të çojë gazin rus në Turqi dhe të jetë

Lexo më shumë