Protesta në SHBA kundër vrasjeve të personave me ngjyrë nga policët

Protesta në SHBA kundër vrasjeve të personave me ngjyrë nga policët 0

🕔11:33, 14.Dec 2014

Mijëra protestues kanë marshuar nëpër qytetet e mëdha të Shteteve të Bashkuara, për shkak të vrasjeve të fundit të personave me ngjyrë nga policia. Organizatorët kanë thënë se marshet kanë qenë ndër më të mëdhatë në valën e fundit të

Lexo më shumë
Thaçi: Marrëveshja do të respektohet, unë President më 2016

Thaçi: Marrëveshja do të respektohet, unë President më 2016 3

🕔11:30, 14.Dec 2014

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, në intervistë për Radion Evropa e Lirë tha se marrëveshja mes Partisë Demokratike të Kosovës me Lidhjen Demokratike të Kosovës do të respektohet në tërësi. Thaçi theksoi se koalicioni me LDK-në

Lexo më shumë
Projektligji i ri në Kosovë: Burg për ata që kërkojnë favore seksuale në punë!

Projektligji i ri në Kosovë: Burg për ata që kërkojnë favore seksuale në punë! 0

🕔22:02, 13.Dec 2014

Shoqëria civile i rekomandon Qeverisë së Kosovës që të rishikojë legjislacionin për barazinë gjinore dhe ligjin kundër diskriminimit, pasi në një anketim të fundit të përgatitur nga organizmat ndërkombëtare,  siç është edhe Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim UNDP,

Lexo më shumë
Konflikti Izrael-Hamas në Rripin e Gazës sipas medias shqiptare (VIDEO)

Konflikti Izrael-Hamas në Rripin e Gazës sipas medias shqiptare (VIDEO) 1

🕔18:12, 13.Dec 2014

Dy muaj pas konfliktit 50 ditor të Izraelit me Hamasin në Rripin e Gazës, një grup gazetaresh nga Shqipëria ka vizituar këtë zonë që mori vëmendjen e opinionit ndërkombëtar. Si është përjetuar ky konflikt, që pati mijëra të vrarë e

Lexo më shumë
Ambasadori britanik në Serbi: Kosova kusht për hyrjen në BE

Ambasadori britanik në Serbi: Kosova kusht për hyrjen në BE 0

🕔14:06, 13.Dec 2014

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Beograd Denis Keefe i ka kujtuar Serbisë kushtet që Bashkimi Evropian ka për të filluar negociatat për anëtarësimin e saj në BE. “Pozicion i përbashkët i BE-së, përfshirë edhe Britaninë e Madhe është i

Lexo më shumë
Përplasen 30 makina në Greqi,1 i vdekur dhe 7 të plagosur

Përplasen 30 makina në Greqi,1 i vdekur dhe 7 të plagosur 0

🕔10:51, 13.Dec 2014

Si pasojë e një aksidenti të rëndë rrugor ka mbetur një i vdekur dhe 7 të plagosur. Viktima është një 28 vjeçare e cila po udhëtonte me makinën e saj. Në aksident u përfshinë 30 makina, 2 maune dhe një

Lexo më shumë
Dështimet më të bujshme të CIA-s

Dështimet më të bujshme të CIA-s 11

🕔09:11, 13.Dec 2014

James Woolsey, në krye të CIA-s gjatë Administratës Clinton, u përpoq të shpjegojë duke përdorur një alegori, sfidën e vështirë që përfaqësonte fundi i Luftës së Ftohtë për shërbimet e inteligjencës së Shteteve të Bashkuara: “Për 45 vjet kemi luftuar

Lexo më shumë
Mustafa: Tiranën e konsideroj si Prishtinën

Mustafa: Tiranën e konsideroj si Prishtinën 2

🕔21:17, 12.Dec 2014

Kryeministri i ri i Kosovës, Is Mustafa, e konsideron Tiranën si Prishtinën. “Tirana është shprehur i hapur për një vizitë të shpejtë atje. Tiranën e konsideroj si Prishtinën. Edhe në Beograd, kurdo që të organizohet ndonjë takim i kryeministrave, unë

Lexo më shumë
Sindikatat sfidojnë Renzin, greva paralizon Italinë

Sindikatat sfidojnë Renzin, greva paralizon Italinë 1

🕔20:29, 12.Dec 2014

Në qendër të kërkesave është reforma e punës që, sipas Renzit, do të nxisë punësimin, por që ka ngjallur zemërim në mesin e punëtorëve dhe madje edhe në partinë e tij Kryeministri italian u përball sot me grevën e parë

Lexo më shumë
Sulm ambasadës së Izraelit në Athinë, 54 të shtëna me armë, s’ka të lënduar

Sulm ambasadës së Izraelit në Athinë, 54 të shtëna me armë, s’ka të lënduar 4

🕔18:49, 12.Dec 2014

Persona të armatosur dhe të paidentifikuar kanë hapur zjarr me armë kallashnikov mbi Ambasadën izraelite në Athinë në orët e para të së premtes. Policia greke deklaroi se fatmirësisht nuk janë shënuar viktima apo dëme serioze. Në deklaratë sqarohet se

Lexo më shumë