Rumani, Parlamenti i heq imunitetin ish-­ministrit të Financave

Rumani, Parlamenti i heq imunitetin ish-­ministrit të Financave 3

🕔20:09, 25.Mar 2015

Parlamenti rumun i hoqi sot imunitetin ish+­ministrit të Financave, i cili kishte dhënë dorëheqjen para 10 ditëve duke i hapur kështu rrugën arrestimit të tij me dyshimin për korrupsion. Socialdemokrati Darius Valcov është politikani i parë në detyrë që ka

Lexo më shumë
Sa do të paguajë kompania e sigurimit pas aksidentit të Airbus 320 ?

Sa do të paguajë kompania e sigurimit pas aksidentit të Airbus 320 ? 1

🕔18:25, 25.Mar 2015

Allianz Global Corporate është kompania e sigurimeve që mbulon avionin e aksidentuar dje në alpet franceze. Mbulimi maksimal total për avion në rast rrëzimi është 1.2 miliardë dollarë. Në këtë shifër përfshihet një kompensim fillestar për çdo pasagjer deri në

Lexo më shumë
Rreh mësuesen barbarisht në klasë se i shkonte me burrin (VIDEO)

Rreh mësuesen barbarisht në klasë se i shkonte me burrin (VIDEO) 2

🕔17:00, 25.Mar 2015

Një grua e tërbuar ka rrahur për vdekje një mësuese para nxënësve të saj, pasi zbuloi se ajo flinte me burri e saj. Ngjarja ka ndodhur në një klasë Huimanguillo, Meksikë kur Laelia Paredes Flores, 35 vjeçe iu sul dashnores

Lexo më shumë
Brenga e mësuesit: Sot do më duhet të jap mësimin më të rëndësishëm të jetës sime

Brenga e mësuesit: Sot do më duhet të jap mësimin më të rëndësishëm të jetës sime 1

🕔16:13, 25.Mar 2015

Dje në orën 10:53 ndali koha në lokalitetin e Halten am See, nga ishin nisur 10 ditë në parë 16 nxënës të institutit Joseph König për një shkëmbim eksperiencash me një shkollë spanjolle. “Mora telefonatat e para të familjeve të

Lexo më shumë
Ukrainë, arrestime “live” të dy zyrtarëve të lartë gjatë një mbledhjeje të ekzekutivit

Ukrainë, arrestime “live” të dy zyrtarëve të lartë gjatë një mbledhjeje të ekzekutivit 2

🕔15:46, 25.Mar 2015

Dy zyrtarë të lartë ukrainas janë arrestuar në mesin e një mbledhjeje të qeverisë në vazhdën e fushatës antikorrupsion, e cila vetëm pak orë përpara kësaj ngjarjeje ishte bërë shkas i pezullimit nga detyra të një guvernatori të fuqishëm rajonal.

Lexo më shumë
Spanjë – Socialistët fitojnë zgjedhjet parlamentare të Andaluzisë

Spanjë – Socialistët fitojnë zgjedhjet parlamentare të Andaluzisë 3

🕔17:39, 24.Mar 2015

Sipas rezultateve jopërfundimtare, Partia Socialiste e Punëtorëve të Spanjës ka marrë 35 për qind të votave, duke garantuar 47 mandate në Parlamentin Rajonal të Andaluzisë, i cili ka gjithsej 109 karrige. Ajo ndiqet nga Partia Popullore me 27 për qind

Lexo më shumë
Avioni i rrëzuar në alpet franceze, mes viktimave edhe 16 nxënës

Avioni i rrëzuar në alpet franceze, mes viktimave edhe 16 nxënës 0

🕔16:54, 24.Mar 2015

Ndërkohë që Angela Merkel po përgatitet të fluturojë drejt zonës së katastrofës për t’u solidarizuar me familjet e viktimave, zbulohet se 16 nxënës të një shkolle që po ktheheshin nga një program mësimor në Spanjë ndodhen mes viktimave. Fëmijët ishin

Lexo më shumë
Lokalizohen avioni i rrëzuar dhe disa trupa

Lokalizohen avioni i rrëzuar dhe disa trupa 0

🕔16:23, 24.Mar 2015

Gjeneral majori i xhandarmërisë franceze David Galterioe, ka njoftuar se shërbimet e shpëtimit kanë lokalizuar “një trup që lëviz”. Sekretari francez i shtetit për Transportin, Alain Vidalies ka thënë se avioni i Germanwings është rrëzuar në një zonë malore, e

Lexo më shumë
Ja aksidentet ajrorë më të rëndë në qiejt e Europës

Ja aksidentet ajrorë më të rëndë në qiejt e Europës 0

🕔14:49, 24.Mar 2015

Një avion Airbus A320 i kompanisë me kosto të ulët “Germanëings” është rrëzuar në Alpet e Francës, sipas zyrtarëve të aviacionit francez dhe policisë. Raportohet se avioni kishte në bord 142 pasagjerë dhe gjashtë anëtarë të ekuipazhit.Avioni po fluturonte nga

Lexo më shumë
KRONOLOGJIA: Viti 2015, një vit i zi për aviacionin civil

KRONOLOGJIA: Viti 2015, një vit i zi për aviacionin civil 0

🕔14:41, 24.Mar 2015

Një AirBus, A320 pjesë e kompanisë Germanwings (Lufthansa) është rrëzuar dje në Francën Jugore. Aeroplani fluturonte nga Barcelona drejt Düsseldorfit. Avioni i rrëzuar ishte 24 vjeçar dhe fluturonte prej vitit 1991. Viti 2015 ka qenë një vit i zi në

Lexo më shumë