Historia e agjentit të fshehtë izraelit me emrin e koduar ” Rummenigge”

Historia e agjentit të fshehtë izraelit me emrin e koduar ” Rummenigge” 4

🕔19:14, 25.Apr 2015

I lindur në një familje të fuqishme shiite nga Bejruti, ishte i gatshëm për gjithçka që fi shporrte milicët palestinezë nga vendi i tij. Kështu është bërë një agjent sekret i Izraelit dhe ka favorizuar pushiAmin e Libanit në 1982

Lexo më shumë
Italia përkujton sot 70 vjetorin e çlirimit nga nazistët

Italia përkujton sot 70 vjetorin e çlirimit nga nazistët 3

🕔17:27, 25.Apr 2015

Italia përkujtoi sot 70 vjetorin e shpëtimit nga nazistët dhe fashistët. Ceremonitë përkujtimore filluan me lënien e një kurore me lule nga Presidenti i Italisë, Sergio Mattarella pranë bustit të Vittorio Emanuele në kyeqytetin e vendit, Romë. Më pas ceremonitë vazhduan me një një minut

Lexo më shumë
Qentë e saj vrasin një person, 15 vjet burg për shqiptaren

Qentë e saj vrasin një person, 15 vjet burg për shqiptaren 3

🕔17:11, 25.Apr 2015

Shqiptarja me bashkëshortin e saj rrezikojnë të qëndrojnë për 15 vjet në burg, pasi dy qentë e tyre shqyen për vdekje një 46-vjeçar në Detroid. Valbona Lucaj, nga Shqipëria dhe bashkëshorti i saj Sebastiano Quagliata, me origjinë italiane, u përballën

Lexo më shumë
Lady Diana kishte një vajzë të mbajtur sekret (foto)

Lady Diana kishte një vajzë të mbajtur sekret (foto) 4

🕔17:00, 25.Apr 2015

Rikthehet fuqishëm në aktualitetin e ditës historia e një vajze sekrete të Lady Diana. Nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, revista “The Globe” shkruan se Princi William nuk është fëmija i parë i Diana Spancer. Ai, në fakt ka edhe

Lexo më shumë
Burgje të CIA-s në Rumani?

Burgje të CIA-s në Rumani? 0

🕔16:37, 25.Apr 2015

Për një kohë të gjatë kishte vetëm heshtje, ndërsa tani një intervistë e ish-presidentit Ion Iliescu në Rumani është tema e kryeartikujve. Në një bisedë me autorin Iliescu në mënyrë ibndirekte pranon ekzistencën e burgjeve të CIA-s. Megjithatë ai përmend

Lexo më shumë
Një kompani në duart e Kremlinit njollos kandidaturën e Clinton

Një kompani në duart e Kremlinit njollos kandidaturën e Clinton 2

🕔12:21, 25.Apr 2015

E përditshmja “The New York Times” publikon një hetim se si fondacioni i çiftit Clinton mori 2.35 milionë dollarë nga një kompani kanadeze që më pas përfundoi në duart e qeverisë ruse dhe që ka marrë kontrollin e një të

Lexo më shumë
Greqi, kryetarët e Bashkive protestojnë kundër ligjit për të dorëzuar paratë

Greqi, kryetarët e Bashkive protestojnë kundër ligjit për të dorëzuar paratë 0

🕔12:03, 25.Apr 2015

Kryetarët e Bashkive të qyteteve kryesore të Greqisë i janë bashkuar punonjësve dhe stafit të tyre në një seri protestash kundër ligjit të ri për të dorëzuar rezervat monetare për t’i ardhur kështu në ndihmë shtetit të përfshirë nga kriza

Lexo më shumë
I dyshuari si xhihadist, hetohen lidhjet e tij me grupet në Ballkan

I dyshuari si xhihadist, hetohen lidhjet e tij me grupet në Ballkan 0

🕔12:01, 25.Apr 2015

Një 18-vjeçar me banim në Lushnje është arrestuar për “Pjesëmarrja në veprime luftarake në një shtet të huaj”. Arrestimi i djaloshit me inicialet J.Ç është kryer në orët e para të mëngjesit të 23 prillit 2015, në Kavajë ku dhe

Lexo më shumë
Jacques Attali: Gjithkush duhet t’ia nisë nga vetja

Jacques Attali: Gjithkush duhet t’ia nisë nga vetja 0

🕔11:38, 25.Apr 2015

Nga intervista ne emisionin KAPITAL ne Vizion Plus e ish këshilltarit të presidentit fancez Mitterrand dhe themelues i BERZH me Aleksander Furxhi Jacques Attali ju morët titullin Doktor Honoris Causa nga Universiteti i Tiranës, këtu në Shqipëri. Cfarë përfaqësonte për

Lexo më shumë
Isa Mustafa replikon ashpër me Klosin: SHIK-­u shqiptar i ka shërbyer Serbisë, donte të përçante UÇK-­në

Isa Mustafa replikon ashpër me Klosin: SHIK-­u shqiptar i ka shërbyer Serbisë, donte të përçante UÇK-­në 15

🕔09:24, 25.Apr 2015

Kryeministri kosovar, Isa Mustafa, ka reaguar ashpër pas një interviste të dhënë nga Fatos Klosi për RTK­-në. Klosi thoshte se pot ë ishte për Ibrahim Rugovën, Kosova s’do çlirohej kurrë. Por, Mustafa e akuzon atë dhe SHIK­un e drejtuar prej

Lexo më shumë