Serbia, 200 mln euro fitim nga prostitucioni dhe droga

Serbia, 200 mln euro fitim nga prostitucioni dhe droga 1

🕔10:18, 11.Jan 2015

Produkti Bruto i Serbisë ka shënuar rritje prej mbi 200 milionë euro nga prostitucioni dhe tregtia e drogës, raportojnë mediat serbe duke u mbështetur në të dhënat e entit të statistikave shtetërore të Serbisë. Sipas këtyre të dhënave, 0.69 %

Lexo më shumë
Gjermani, zjarr në gazetën “Morgenspost”, ribotoi karikaturat e Profetit

Gjermani, zjarr në gazetën “Morgenspost”, ribotoi karikaturat e Profetit 3

🕔09:27, 11.Jan 2015

Gazeta  gjermane “Morgenpost” në qytetin verior të Hamburgut u bë pre e një zjarrvënie pasi kishte ribotuar karikaturat e Muhamedit nga gazeta franceze satirike Charlie HEBDO. Persona të armatosur, ende të paidentifikuar, janë sjellë rrotull arkivës së gazetës gjatë natës

Lexo më shumë
Mjetet fluturuese pa pilot në bujqësi

Mjetet fluturuese pa pilot në bujqësi 0

🕔08:02, 11.Jan 2015

Mjetet fluturuese pa pilot, të njohur zakonisht si drones, që dikur përdoreshin vetëm nga ushtria apo nga amatorët, sot po bëhen mjete me vlerë  për profesionistët e ndryshëm – nga ekipet e shpëtimit e deri te fermerët. Një kompani në

Lexo më shumë
Tipografi: Orët e mia me vëllezërit Kouachi. U dhashë kafe dhe fasho për plagën

Tipografi: Orët e mia me vëllezërit Kouachi. U dhashë kafe dhe fasho për plagën 5

🕔21:04, 10.Jan 2015

Në orët që paraprinë sulmin e forcave të policisë në shtypshkronjën e Dammartin-en-Goele, ku edhe u vranë dy vëllezërit Kouachi, autorë të masakrës së “Charlie Hebdo” u përfol se Michel Catalano, pronari i tipografisë, ku dy terroristët ishin rrethuar ishte

Lexo më shumë
SHËNIM: Detaje që (nuk) bëjnë diferencën!

SHËNIM: Detaje që (nuk) bëjnë diferencën! 4

🕔16:48, 10.Jan 2015

Ngjarja e para tre ditëve në Paris, ku gjatë një sulmi të një dysheje vëllezërish, u vranë afro 10 pjesëtarë të stafit të revistës satirike ultra të majtë, ‘Charlie Hedbo’, është shoqëruar sakaq dhe me teori konspiracioni, ku kinse mendohet

Lexo më shumë
Vuçiç: Të qetësohemi, sepse me “zemër të nxehtë” disa herë e kemi humbur Kosovën

Vuçiç: Të qetësohemi, sepse me “zemër të nxehtë” disa herë e kemi humbur Kosovën 2

🕔16:16, 10.Jan 2015

Kryeministri i Serbisë Aleksandër Vuçiq mendon se për Kosovën dhe gjithë tjerët duhet “kokat e ftohta” csepse siç thotë ai me “zemrat e nxehta” Kosova disa herë është humbur. “Ne kemi pranuar jetën në Kosovë dhe mendoj se më shumë

Lexo më shumë
Itali, Renzi: Të krijohet një agjenci inteligjente e përbashkët në Europë

Itali, Renzi: Të krijohet një agjenci inteligjente e përbashkët në Europë 0

🕔13:15, 10.Jan 2015

Kryeministri italian, Matteo Renzi, hedh idenë e krijimit të një agjenci të përbashkët inteligjente për Evropën. “Përse nuk imagjinohet që të mund të kemi edhe në Evropë diçka më tepër se sa një monedhë të përbashkëta? Duhet të shkojmë gjithnjë edhe

Lexo më shumë
Historia e 30 hebrenjve që u fshehën nga terroristët në dhomat frigoriferike

Historia e 30 hebrenjve që u fshehën nga terroristët në dhomat frigoriferike 0

🕔11:49, 10.Jan 2015

30 persona me origjinë hebreje, të cilët ishin të mbyllur në supermarketin ku dy terroristët, AMedy dhe gruaja e tij Hayat po ndesheshin me policinë, kanë shpëtuar pasi të gjithë sapo kanë dëgjuar të shtënat e para janë futur në

Lexo më shumë
Shefi i CIA-s i dha informacione dashnores

Shefi i CIA-s i dha informacione dashnores 2

🕔11:21, 10.Jan 2015

Prokurorët amerikanë kanë rekomanduar ngritjen e akuzave ndaj ish- shefit të CIA-s, David Petraeus, pasi i ka dhënë ish- të dashurës së tij informacione të klasifikuara. NY Times raporton se një gjeneral i dekoruar, Petraeus dha dorëheqje si shef i

Lexo më shumë
Udhëzoi policinë për të kapur pengmarrësit Kouachi, mediat e shpallin Hero

Udhëzoi policinë për të kapur pengmarrësit Kouachi, mediat e shpallin Hero 0

🕔10:22, 10.Jan 2015

Në momentin kur dy vëllezerit Cherif dhe Sadi Kouachi hynë në shtypshkronjë, 27-vjecari Lilian Lepere u fsheh në një kuti kartoni dhe sinjalizoi policinë për cdo lëvizje të pengamrrësve. Personat më të kërkuar të Francës, autorë të vrasjeve në redaksinë

Lexo më shumë