Ish-diplomatët letër Samaras: Jo integrim, pa zgjidhur vorio-epirin

Ish-diplomatët letër Samaras: Jo integrim, pa zgjidhur vorio-epirin 9

🕔09:33, 30.Oct 2013

Kujdes Tiranën! Është kjo porosia që i japin kryeministrit grek Andonis Samaras, 23 ish-ambasadorë të Greqisë në vende të ndryshme të botës. Ky grupim ish-diplomatësh, i ashtëquajtur ” Cikli diplomatik “, ndërmerr këtë nisme në kuadër të Presidencës së rradhës

Lexo më shumë
Dhurata “e helmët” e Putinit: USB me përgjues

Dhurata “e helmët” e Putinit: USB me përgjues 3

🕔16:01, 29.Oct 2013

Mediat evropiane publikuan sot të dhëna të reja në lidhje me skandalin e përgjimeve, por këtë radhë në qendër të tij është presidenti rus, Vladimir Putin. Në samitin e G20-s që u mbajt në Shën Petersburg, Moska zyrtare  dyshohet se u

Lexo më shumë
Zgjedhjet në Gjeorgji i fitoi Giorgi Margvelashvili

Zgjedhjet në Gjeorgji i fitoi Giorgi Margvelashvili 0

🕔11:08, 29.Oct 2013

Giorgi Margvelashvili ka fituar zgjedhjet në turnin e parë të presidencialeve që u zhvilluan të dielën në Gjeorgji. Është 44 vjeç, ka studiuar për filozofi dhe është mik i ngushtë me kryeministrin Boris Ivanishvili Zgjedhjet presidenciale u zhvilluan të dielën,

Lexo më shumë
E dërgon të bijën në Siberi për ta ndëshkuar

E dërgon të bijën në Siberi për ta ndëshkuar 4

🕔11:05, 29.Oct 2013

Që nga viti 2011, Sofia është detyruar të qëndrojë në tokën e ftohtë ruse, mijëra kilometra larg shtëpisë së saj në Chantilly, Virginia Dy vjet më parë, familja e Sofias vendosi që t’i jepte një dënim të pazakontë asaj, duke

Lexo më shumë
Edhe Maqedonia “masakron” shqipen

Edhe Maqedonia “masakron” shqipen 1

🕔10:42, 29.Oct 2013

Shtrembërimi i gjuhës shqipe vazhdon në institucionet e Maqedonisë. Kjo dëshmohet edhe me mbishkrimet nëpër tabela treguese, por edhe në tabela informuese. Një rast i tillë është edhe një tabelë informuese lidhur me realizimin e projektit infrastrukturor të rrugës Bellanoc

Lexo më shumë
Spanja thërret ambasadorin amerikan mbi përgjimet

Spanja thërret ambasadorin amerikan mbi përgjimet 1

🕔17:24, 28.Oct 2013

Spanja ka thirrur ambasadorin amerikan James Costos për të paraqitur akuzat se Shtetet e Bashkuara kanë përgjuar më shumë se 60 milionë telefonata të qytetarëve spanjollë në një muaj të vetëm. Të dy gazetat spanjolle, El Mundo dhe El Pais,

Lexo më shumë
Qëllohet me armë deputeti kosovar në Skënderaj?

Qëllohet me armë deputeti kosovar në Skënderaj? 0

🕔17:18, 28.Oct 2013

Një incident i armatosur ka ndodhur sot (e hënë), në mesditë, në qendër të Skënderajt. Sipas informacioneve të jozyrtare, ndaj deputetit të Kuvendit të Kosovës, Azem Sylës, është shtënë me armë nga ish-deputeti Gani Geci apo nga shoqëruesit e tij.

Lexo më shumë
Britani e Madhe, jeta është më e bukur pas divorcit

Britani e Madhe, jeta është më e bukur pas divorcit 1

🕔11:36, 28.Oct 2013

Për gratë angleze divorci nuk është një ngjarje e dhimbshme. Përkundrazi, shumë prej tyre kalojnë një periudhë në të cilën nveli i tyre i lumturisë ngrihet dukshëm nga ai mesatar dhe kjo fazë e “euforisë” mund të zgjasë deri në

Lexo më shumë
Shkup, të shtëna pranë vilës presidenciale

Shkup, të shtëna pranë vilës presidenciale 0

🕔09:06, 28.Oct 2013

Mbrëmë në Shkup, në afërsi të vilës presidenciale janë dëgjuar të shtëna nga armë zjarri. Sipas njoftimeve nga autoritetet policore, menjëherë janë dërguar njësite speciale të cilët kanë vërejtur tre persona, një prej tyre grua, të largoheshin në drejtim të

Lexo më shumë
Datagate: “Obama kishte dijeni që nga 2010-a për spiunimin e Merkelit”

Datagate: “Obama kishte dijeni që nga 2010-a për spiunimin e Merkelit” 4

🕔20:26, 27.Oct 2013

Për të përditshmen gjermane “Bild”, e cila citon burime të shërbimeve sekrete amerikane, presidenti i Shteteve të Bashkuara ishte i informuar për aktivitetin e NSA-së mbi kancelaren gjermane prej tri vitesh Presidenti amerikan, Barack Obama, e dinte që nga viti

Lexo më shumë