Putin lë në baltë Assadin

Putin lë në baltë Assadin 0

🕔20:21, 20.Dec 2012

Rusia deklaroi ditën e enjte se qëllimi i saj kryesor mbi Sirinë është përfundimi i këtij konflikti të përgjakshëm dhe jo mbajtja në pushtet e presidentit Bashar al-Assad.  ”Ne jemi duke ndërmjetësuar një zgjidhje që do të shmangë kolapsin e

Lexo më shumë
OKB: Trafikimi i fëmijëve, fenomen në rritje

OKB: Trafikimi i fëmijëve, fenomen në rritje 2

🕔16:25, 20.Dec 2012

Në mbarë botën trafikohen rreth 1.2 milionë fëmijë ose 27% e rasteve të trafikimit të qenive njerëzore. Këto shifra shqetësuese vijnë nga raporti i fundit i OKB-së në lidhje me krimin ndërkombëtar. Pavarësisht fushatave, trafikimi i të miturve është në

Lexo më shumë
Mrekullitë e grimit për gruan më “sensuale” të 2012-s

Mrekullitë e grimit për gruan më “sensuale” të 2012-s 0

🕔16:23, 20.Dec 2012

Mila Kunis, gruaja më sensuale e 2012-s, sipas “Esquire”, është fotografuar ndërsa po shëtiste qenin e saj në rrugët e Los Anxhelosit, por pa kaluar më parë nga “dhoma e grimit”. Zhgënjimi i publikut është i madh kur shohin fotot

Lexo më shumë
Bota në një ditë

Bota në një ditë 0

🕔16:20, 20.Dec 2012

1.SHBA Presidenti amerikan Barak Obama është zgjedhur për herë të dytë si “njeriu i vitit” nga revista prestigjoze “Time”. Ai ishte zgjedhur edhe më parë në vitin 2008, por këtë radhë arriti të mposhtte edhe Malala Jousarfazin, 15-vjeçaren pakistaneze të

Lexo më shumë
Ankara, një fenomen i pashpjegueshëm në qiell

Ankara, një fenomen i pashpjegueshëm në qiell 2

🕔11:14, 20.Dec 2012

Qytetarët e Ankarasë kanë mbetur gojëhapur para një fenomeni të shfaqur në qiellin e qytetit disa ditë më parë. Ashtu siç duket nga fotoja, një rreth i shndritshëm i kuq është shfaqur mes reve dhe një objekt ka dalë prej

Lexo më shumë
Lanza shkatërroi kompjuterin para se të kryente sulmin

Lanza shkatërroi kompjuterin para se të kryente sulmin 0

🕔16:15, 19.Dec 2012

Adam Lanza vërtet vuante nga autizmi, por ai ka vepruar si nje kriminel gjakftohte duke fshehur me pare te dhenat ne kompjuterin e tij personal. Nje fakt qe shton misterin e shkaqeve te masakres se Sandy Hook. Para se të

Lexo më shumë
Ku është Mohsen Fakhrizadeh?

Ku është Mohsen Fakhrizadeh? 0

🕔15:54, 19.Dec 2012

Burimet iraniane citojnë se eksperti iranian i energjisë atomike, Mohsen Fakhrizadeh, i rikthehet punës mbi zhvillimet atomike në Iran   Pak javë më parë, disa media ndërkombëtare si portali “First Post” dhe revista persiane “Bamdadkhabar” shkruanin se shkencëtari iranian që

Lexo më shumë
Në 2012, u vranë 67 gazetarë…

Në 2012, u vranë 67 gazetarë… 0

🕔15:44, 19.Dec 2012

Nga fillimi i vitit deri në mesin e dhjetorit, janë vrarë 67 gazetarë në lidhje direkt me punën e tyre. Ky vit është me shifrat më të larta që prej vitit 1992, kur nisi të mbajë statistikat Komiteti për Mbrojtjen

Lexo më shumë
Bota në një ditë

Bota në një ditë 0

🕔15:36, 19.Dec 2012

1.SHBA Sipas “The Sun”, Rihana është kontaktuar nga ideatori i spektaklit të talenteve “X-factor”, për të marrë pjesë në të si pjesëtare e jurisë. Nuk dihet ende vendimi i këngëtares, por kjo është një ngjarje pozitive për të, pasi në

Lexo më shumë
Dy muaj të tjerë paraburgim për Limajn?!

Dy muaj të tjerë paraburgim për Limajn?! 0

🕔09:56, 19.Dec 2012

Prokuroria Speciale pritet të kërkojë edhe dy muaj paraburgim për deputetin Fatmir Limaj dhe për tre të akuzuarit e tjerë të çështjes “Kleçka”. Kërkesa pritet të bëhet para të shtunës, ditën kur skadon afati për një muaj paraburgim, shkruan gazeta

Lexo më shumë