Turqi, lirohen katër persona nga operacioni i djeshëm

Turqi, lirohen katër persona nga operacioni i djeshëm 0

🕔16:00, 15.Dec 2014

Pas arrestimit të 27 të dyshuarve në operacionin e djeshëm të policisë turke në 13 krahina, agjencia zyrtare turke e lajmeve, Anadolu Agency (AA), lajmëron se janë liruar katër prej tyre. Personat e liruar janë Elif Yilmaz, Ebru Senvardar dhe

Lexo më shumë
Kush është kryeministri nga këta të dy! (FOTOT)

Kush është kryeministri nga këta të dy! (FOTOT) 4

🕔15:24, 15.Dec 2014

Isa Mustafa u votua si kryeministër i vendit në Kuvendin e Kosovës më 9 dhjetor mirëpo një gjest i bërë nga ai sot pikërisht në Kuvend, ka ngritur dyshimet mbi atë se kush realisht është kryeministër. I pari i Qeverisë

Lexo më shumë
Bosnja bllokon Kosovën në A5, ambasadori serb braktis takimin

Bosnja bllokon Kosovën në A5, ambasadori serb braktis takimin 3

🕔13:00, 15.Dec 2014

Bosnja ka bllokuar kërkesën e Kosovës për t’u bërë pjesë e Kartës së Adriatikut. Në takimin e Komisionit të Partneritetit në nivel të Ministrave të Punëve të Jashtme të Kartës SHBA-Adriatike A5 që u mbajt në Tiranë, Bosnje-Hercegovina, si një

Lexo më shumë
Terror në Sidnej, ekstremisti islamik rrëmben dhjetëra persona

Terror në Sidnej, ekstremisti islamik rrëmben dhjetëra persona 0

🕔11:09, 15.Dec 2014

Një ekstremist islamik ka rrëmbyer dhjetëra persona në një lokal në Sidnej. Të paktën 6 pengje kanë braktisur ndërtesën duke vrapuar, informojnë mediat australiane. Një flamur i zi islamik që i përket grupit radikal Frente Al Nusra, është vënë në

Lexo më shumë
Shteti i vogël i qeverisë së madhe

Shteti i vogël i qeverisë së madhe 3

🕔12:43, 14.Dec 2014

Për më shumë se tri vjet, Qeveria Thaçi 2, ka qenë në thumb të kritikave për rritjen e numrit të ministrive dhe emërimin një stafi të madh zv/ministrash. Të zëshëm në akuza kanë qenë edhe përfaqësuesit politikë të Lidhjes Demokratike

Lexo më shumë
Kryeministri italian Renzi në 30 dhjetor viziton Shqipërinë

Kryeministri italian Renzi në 30 dhjetor viziton Shqipërinë 1

🕔12:35, 14.Dec 2014

Kryeministri italian Matteo Renzi do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Shqipëri në 30 dhjetor. Mediat bëjnë të ditur se kreu i qeverisë italiane ka kërkuar që të zhvilloj takime me të gjithë përfaqsuesit politikë në vend dhe kreun e

Lexo më shumë
Protesta në SHBA kundër vrasjeve të personave me ngjyrë nga policët

Protesta në SHBA kundër vrasjeve të personave me ngjyrë nga policët 0

🕔11:33, 14.Dec 2014

Mijëra protestues kanë marshuar nëpër qytetet e mëdha të Shteteve të Bashkuara, për shkak të vrasjeve të fundit të personave me ngjyrë nga policia. Organizatorët kanë thënë se marshet kanë qenë ndër më të mëdhatë në valën e fundit të

Lexo më shumë
Thaçi: Marrëveshja do të respektohet, unë President më 2016

Thaçi: Marrëveshja do të respektohet, unë President më 2016 3

🕔11:30, 14.Dec 2014

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, në intervistë për Radion Evropa e Lirë tha se marrëveshja mes Partisë Demokratike të Kosovës me Lidhjen Demokratike të Kosovës do të respektohet në tërësi. Thaçi theksoi se koalicioni me LDK-në

Lexo më shumë
Projektligji i ri në Kosovë: Burg për ata që kërkojnë favore seksuale në punë!

Projektligji i ri në Kosovë: Burg për ata që kërkojnë favore seksuale në punë! 0

🕔22:02, 13.Dec 2014

Shoqëria civile i rekomandon Qeverisë së Kosovës që të rishikojë legjislacionin për barazinë gjinore dhe ligjin kundër diskriminimit, pasi në një anketim të fundit të përgatitur nga organizmat ndërkombëtare,  siç është edhe Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim UNDP,

Lexo më shumë
Konflikti Izrael-Hamas në Rripin e Gazës sipas medias shqiptare (VIDEO)

Konflikti Izrael-Hamas në Rripin e Gazës sipas medias shqiptare (VIDEO) 1

🕔18:12, 13.Dec 2014

Dy muaj pas konfliktit 50 ditor të Izraelit me Hamasin në Rripin e Gazës, një grup gazetaresh nga Shqipëria ka vizituar këtë zonë që mori vëmendjen e opinionit ndërkombëtar. Si është përjetuar ky konflikt, që pati mijëra të vrarë e

Lexo më shumë