Lufta kundër militantëve islamikë, mbi 20 kryediplomatë do takohen për strategjinë

Lufta kundër militantëve islamikë, mbi 20 kryediplomatë do takohen për strategjinë 1

🕔21:03, 18.Jan 2015

Sekretari i jashtëm britanik, Philip Hammond, dhe sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, do të jenë mikpritës të takimit në Londër më 22 janar, me anëtarët e koalicionit kundër grupit militant, Shteti Islamik (IS). Zyrtarët thanë se në takimin njëditësh

Lexo më shumë
Beteja për aeroportin e Donjeckut, 6 viktima gjatë orëve të fundit

Beteja për aeroportin e Donjeckut, 6 viktima gjatë orëve të fundit 1

🕔20:22, 18.Jan 2015

Vijon e ashpër beteja për aeroportin e Donjeckut. Të paktën 6 persona humbën jetën orët e fundit, gjatë ofensivës së rebelëve për të larguar forcat qeveritare që kanë aktualisht nën kontroll këtë aeroport. Negociatat e paqes kanë ngrirë dhe marrja

Lexo më shumë
‘Sulmi në Paris vepër e shërbimeve sekrete amerikane dhe izraelite’

‘Sulmi në Paris vepër e shërbimeve sekrete amerikane dhe izraelite’ 10

🕔14:52, 18.Jan 2015

Masakra në redaksinë e “Charlie Hebdo” mund të ketë qenë vepër e agjencive informative në bashkëpunim me autoritetet franceze. Akuzën e ngre lideri i partisë së ekstremit të djathtë, “Fronti Kombëtar”, Zhan-Mari lë Pen. Në një intervistë të dhënë për

Lexo më shumë
ISIS, koordinatori për Europën në Greqi

ISIS, koordinatori për Europën në Greqi 0

🕔14:34, 18.Jan 2015

Shërbimet Sekrete Amerikane kanë grumbulluar të dhëna të shumta mbi praninë e militanteve në Europë, të cilët janë të gatshëm të godasin në çdo moment, e sipas CNN-it, koordinatori i operacionit mund të jetë në Greqi. Informacionet qe disponojne amerikanet

Lexo më shumë
Varrosen vëllezërit Kuashi, mbahet sekret vendi nga frika e trazirave

Varrosen vëllezërit Kuashi, mbahet sekret vendi nga frika e trazirave 0

🕔12:51, 18.Jan 2015

Sherif Kuashin, një nga vëllezërit që kryen masakrën në revistën satirike “Charli Hebdo” dhe më pas pengmarrjen është varrosur në fshehtësi në Paris. Ashtu si vëllai tjetër Said, i cili u varros në Reims, emrat e tyre nuk janë shënuar

Lexo më shumë
Policia gjermane vëzhgon 100 celula terroriste

Policia gjermane vëzhgon 100 celula terroriste 3

🕔11:30, 18.Jan 2015

Autoritetet në Gjermani janë duke vëzhguar 100 celula terroriste, ndërsa 350 persona janë nën hetime për arsye të lidhjeve të tyre me ekstremistët e ISIS-it. Sipas shkrimit të gazetës “Velt am zontag”,100 celula terroriste janë të formuara nga grupe prej

Lexo më shumë
Vritet nga talebanët ish-i dashuri i Britney Spears

Vritet nga talebanët ish-i dashuri i Britney Spears 0

🕔10:54, 18.Jan 2015

Ish-i dashuri i këngëtares Britney Spears, i cili ishte pilot mësohet se është qëlluar për vdekje nga talebanët në Afganistan. John Sundahl, 44 vjeç po fluturonte afër Kabulit, ku ai punon javën e kaluar, kur një  raketë qëlloi helikopterin e

Lexo më shumë
Sulmet terroriste në Paris u kryen me armë të prodhuara në Ballkan

Sulmet terroriste në Paris u kryen me armë të prodhuara në Ballkan 2

🕔19:03, 17.Jan 2015

Ekspertët ishin thuajse të sigurt që ato plumba e kishin origjinën nga Ballkani. Policia franceze deri tani dyshon se armët janë transportuar me anë të një kampioni që u nis nga Bosnja ose Serbia. Më pas janë tregtuar në Belgjikë.

Lexo më shumë
Nga Kosova në Kabul

Nga Kosova në Kabul 1

🕔17:35, 17.Jan 2015

Qe ende ora 4.30 e mëngjesit në një ditë korriku më 2013 në kryeqytetin gjithë pluhur të Afganistanit, Kabul, dhe pothuajse të gjithë ishin ende në gjumë kur një zhurmë i madhe i ngriti të gjithë me vrik nga krevati:

Lexo më shumë
Ambasadorja greke: Nuk e përjashtojmë njohjen e pavarësisë së Kosovës

Ambasadorja greke: Nuk e përjashtojmë njohjen e pavarësisë së Kosovës 3

🕔13:48, 17.Jan 2015

Greqia nuk e përjashton mundësinë që ta njohë Kosovën si shteti i pavarur dhe sovran. Kështu ka deklaruar shefja e zyrës ndërlidhëse të Greqisë në Prishtinë, Konstantina Athanassiadou. “Unë nuk hezitoj të them që ne ofrojmë ndihmë teknike për çdo

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?