Itali, farmacisti vret familjen e vet dhe mbytet në pishinë

Itali, farmacisti vret familjen e vet dhe mbytet në pishinë 0

🕔11:39, 4.May 2013

Një tragjedi familjare ka ndodhur në Bari, Itali, mbrëmjen e së premtes. Ngjarja ka ndodhur në Sanicandro, ku një kryefamiljar ka vrarë vajzën e tij 20-vjeçare dhe gruan, si dhe ka plagosur rëndë djalin. Pas kryerjes së krimit, burri është

Lexo më shumë
“Avancim” i Kishës serbe: Autonomi për Kosovën!

“Avancim” i Kishës serbe: Autonomi për Kosovën! 0

🕔10:17, 4.May 2013

“Çdo autonomi e Kosovës është e pranueshme Kosova, edhe ajo më e zgjeruara është e mundshme, por njohja de fakto e shtetësisë së vetëshpallur, nuk është e pranueshme”,  ka thënë patriarku serb i Kishës Ortodoks të Serbisë Irinej. “Nuk guxojmë

Lexo më shumë
Përse është qetësuar Koreja e Veriut?

Përse është qetësuar Koreja e Veriut? 1

🕔09:23, 4.May 2013

Strategjia e re e SHBA-së për të mos i dërguar më ndihma Penianit dhe ndryshimi i politikës së Kinës, më pak toleruese sa i takon tregtisë, po e detyrojnë Korenë e Veriut të zbusë tonet kërcënuese të përdorura deri një

Lexo më shumë
“Ju rrëfej torturat që kam pësuar në Guantanamo”

“Ju rrëfej torturat që kam pësuar në Guantanamo” 0

🕔09:19, 4.May 2013

Prej dy javësh në Guantanamo vazhdon greva e urisë e të burgosurve që kërkojnë mbylljen e qendrës famëkeqe të torturave, ndërkohë historia e dhunës e treguar nga njëri prej të burgosurve të saj, bëhet dëshmi e gjallë e tmerrit të

Lexo më shumë
Detyroi të bijën 14-vjeçare të ngelej shtatzënë, gjykata e dënon

Detyroi të bijën 14-vjeçare të ngelej shtatzënë, gjykata e dënon 0

🕔09:18, 4.May 2013

Një grua britanike është bërë shembulli i një egocentrizmi të marrë, duke detyruar të bijën 14-vjeçare (të virgjër) të mbetej shtatzënë nga injektimet e spermës me shiringa. Pasi vajza abortoi herën e parë, gruaja arriti ta finalizonte qëllimin e saj

Lexo më shumë
Vritet prokurori që hetonte vrasjen e Benazir Butos

Vritet prokurori që hetonte vrasjen e Benazir Butos 0

🕔20:31, 3.May 2013

PAKISTAN – Persona të armatosur kanë qëlluar për vdekje prokurorin që po heton vrasjen e ish-lideres pakistaneze Benazir Bhutto, që u vra në një atentat në vitin 2007. Policia lokale njoftoi se Chaudhry Zulfiqar Ali ra në një pritë teksa

Lexo më shumë
Serbët që luftuan në Kosovë mund të shpërblehen me miliona euro

Serbët që luftuan në Kosovë mund të shpërblehen me miliona euro 1

🕔16:12, 3.May 2013

Gjykata Evropiane për të Drejtat e Njeriut në Strasburg mund të marrë shumë shpejt një vendim, sipas të cilit do të shpërblejë me miliona euro ushtarët dhe paramilitarët serbë me miliona euro, për pjesëmarrjen në luftën kundër shqiptarëve dhe NATO-s.

Lexo më shumë
Kirchner fiton gjyqin me “Corriere della Sera” për shpifje

Kirchner fiton gjyqin me “Corriere della Sera” për shpifje 1

🕔09:21, 3.May 2013

Presidentja argjentinase,  Cristina Fernandez de Kirchner, ka njoftuar se ka fituar gjyqin e hapur ndaj gazetës italiane “Corriere della Sera”, për shpifje. Procesi gjyqësor u hap pas një shkrimi të publikuar në vitin 2008, në të cilin flitej për pazare

Lexo më shumë
Zgjerohet skandali i pedofilisë në TV britanik

Zgjerohet skandali i pedofilisë në TV britanik 0

🕔15:34, 2.May 2013

Nuk ka fund skandali i personazheve të famshëm të përfshirë në pedofili në Britaninë e Madhe. Pasi u zbulua se Jimmy Saville, prezantuesi i BBC-së që vdiq vitin e kaluar, mund të ketë kryer rreth 214 abuzime, tashmë radha i

Lexo më shumë
Përmbyset traktori, dy të vdekur dhe tetë të lënduar në Maqedoni

Përmbyset traktori, dy të vdekur dhe tetë të lënduar në Maqedoni 0

🕔08:38, 2.May 2013

Dy të vdekur dhe tetë fëmijë të lënduar rëndë është bilanci i një aksidenti që ka ndodhur mbrëmë në afërsi të qytetit të Koçanit në Maqedoni. Një traktor me të cilin po udhëtonin 16 veta, kryesisht fëmijë, është rrokullisur, duke

Lexo më shumë