Arrestohet ish-ministri serb Dragin

Arrestohet ish-ministri serb Dragin 0

🕔16:03, 25.Nov 2012

Ish-Ministri serb i Bujqësisë, Sasha Dragin, u arrestua në Beograd me akuzën e shpërdorimit të detyrës, raportuan mediat vendase të dielën.  Njëkohësisht me të u prangosën edhe shtatë ish-funksionarë e sipërmarrës të tjerë, Ish-ministri dyshohet se në shpërdorim të detyrës

Lexo më shumë
Drama e buxhetit të BE-së

Drama e buxhetit të BE-së 0

🕔14:26, 25.Nov 2012

Qëndrimet e shteteve për buxhetin 2014-2020 nuk përputhen. Nga pikëpamja strukturore, buxheti i BE-së është shndërruar vitet e fundit nga subvencionet e pastra drejt stimujve për më shumë investime. Pas një natë thuajse pa gjumë Presidenti i Këshillit Evropian, Herman

Lexo më shumë
Bota në një ditë

Bota në një ditë 0

🕔14:25, 25.Nov 2012

1. SHBA Në Kaliforni është zbuluar ‘shtëpia e tmerreve’ pasi pronari i saj, 68-vjeçari Frederik Hengl ka therur të shoqen e për më shumë se një muaj është ushqyer me të. Policia gjeti në shtëpinë e Hengl pjesë të trupit

Lexo më shumë
PE miraton rezolutën për zgjerimin e BE-së

PE miraton rezolutën për zgjerimin e BE-së 0

🕔15:31, 24.Nov 2012

Parlamenti Evropian votoi me shumicë të madhe një rezolutë jodetyruese për zgjerimin e Bashkimit Evropian. Deputetët theksuan se do të vazhdojnë angazhimet për zgjerim, pavarërisht krizës së euros. Në Strasburg së fundmi flitet kryesisht për krizën financiare dhe shumë europarlamentarë

Lexo më shumë
Bota në një ditë

Bota në një ditë 0

🕔15:27, 24.Nov 2012

1.Bahamas Një amerikan ka mbetur i vrarë dhe 4 të tjerë janë plagosur, pas përplasjes së një helikopteri me një resort turistik në Bahamas. Një nga të mbijetuarit është edhe pronari i hotelit, Xhefri Sofer, i cili njihet për lidhjen

Lexo më shumë
Milano, arrestohet prifti: abuzonte seksualisht me të burgosurit

Milano, arrestohet prifti: abuzonte seksualisht me të burgosurit 0

🕔10:11, 24.Nov 2012

At Alberto Barin është 51 vjeç dhe prej 15 vitesh punon tek burgu S. Vittore i Milanos. Si prift, çdo ditë ka të bëjë me njerëzit më problematikë dhe fama e tij si “njeri i mirë”, ka kapërxyer edhe muret

Lexo më shumë
Skandali në Kinë, vajza 5-vjeçare që pozojnë me rroba banje

Skandali në Kinë, vajza 5-vjeçare që pozojnë me rroba banje 1

🕔12:34, 23.Nov 2012

Të bombarduara nga telekamerat dhe aparatet fotografike, vogëlushet në bikini dhe në poza provokuese kanë tmerruar opinion publik, i cili e ka etiketuar shfaqjen si një ‘ndjellje të turpshme për pedofilët’ Jemi mësuar që në ekspozitat e makinave të shtrenjta

Lexo më shumë
Obama me skuadrën e kunatit

Obama me skuadrën e kunatit 0

🕔12:33, 23.Nov 2012

Presidenti Barack Obama është fotografuar në Oregon ndërsa shkëmben batuta dhe shaka me lojtarët e skuadrës së basketbollit të universitetit të këtij shtetit. Ai i pret ata për një takim në zyrën Ovale me rastin e Festës së Falenderimeve. Trajneri

Lexo më shumë
Kosovë, korrupsioni në nivel lokal

Kosovë, korrupsioni në nivel lokal 0

🕔12:30, 23.Nov 2012

Nga Radio Evropa E Lirë Korrupsioni në Kosovë ka kapur shifra shqetësuese si pasojë e mosfunksionimit të mekanizmave të kontrollit dhe raportimit në nivel lokal. Përfaqësues të organizatës joqeveritare “FOL” ngrenë shqetësimin mbi këtë çështje   Gati në të gjitha

Lexo më shumë
Bota në një ditë

Bota në një ditë 0

🕔12:29, 23.Nov 2012

1. SHBA Polici njujorkez, Gilberto Vale, doli para gjyqit ditën e enjte. Ai kishte planifikuar ngrënien e disa grave në vend të gjelit të detit tracional për Festën e Falenderimeve në SHBA. Vale e kishte diskutuar planin e tij në internet

Lexo më shumë