Australia gjen pjesë të avionit në Oqeanin Indian

Australia gjen pjesë të avionit në Oqeanin Indian 4

🕔09:28, 20.Mar 2014

Australia ka zbuluar mbetjet e avionit të zhdukur të “Malaysia Airlines”, i cili kishte 239 persona në bord. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri i Australisë, Tony Abbott, ka bërë të ditur se, gjatë orëve të para të së

Lexo më shumë
Vuçiç si ishte dikur ?

Vuçiç si ishte dikur ? 3

🕔01:19, 20.Mar 2014

Si ministër i informacionit në Qeverinë e Serbisë, post të cilin e ka marrë më 24 mars 1998, Aleksandar Vucic – atëherë anëtar i Partisë Radikale të të akuzuarit për krime në Tribunalin e Hagës, Vojislav Seselj – angazhohej për

Lexo më shumë
Kosova pritet të njihet nga Sllovakia, Rumania e Greqia

Kosova pritet të njihet nga Sllovakia, Rumania e Greqia 2

🕔21:57, 19.Mar 2014

Kosova së shpejti do të pranohet si shtet edhe nga 3 shtetet e Bashkim Evropian. Ambasadori holandez në Kosovë, Robert Bosch ka bërë të ditur se Greqia, Sllovakia e Rumania po ecin drejt njohjes së Kosovës. “Tri nga pesë vendet

Lexo më shumë
Adem Demaçi studentëve: Ndiqeni rrugën e kombit, jo interesat personale

Adem Demaçi studentëve: Ndiqeni rrugën e kombit, jo interesat personale 0

🕔19:22, 19.Mar 2014

Ndiqeni rrugën e kombit e mos veproni në bazë të interesave personale. Luftoni për të mbrojtur atdheun dhe për të fituar lirinë, sepse ende nuk e kemi fituar lirinë e pavarësinë, duhet akoma përpjekje e unitet në veprime. Kështu i

Lexo më shumë
Biden, Putinit: Po preke aleatët, SHBA do të ushtrojë agresion

Biden, Putinit: Po preke aleatët, SHBA do të ushtrojë agresion 2

🕔18:31, 19.Mar 2014

Zëvendëspresidenti i SHBA-së, Xho Bajden paralajmëroi Rusinë se SHBA-ja do të përgjigjet në çfarëdo lloj forme, po ushtrojë agresion ndaj aleatëve të NATO-s. Bajden gjatë vizitës në rajonin baltik para gazetarëve deklaroi se “me agresion të zhveshur rriten harxhimet”. Ai

Lexo më shumë
Kosovë, zgjedhjet në maj

Kosovë, zgjedhjet në maj 0

🕔17:23, 19.Mar 2014

Muaji maj do të jetë data e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë. Mediat në Kosovë bëjnë të ditur se, qeveria Thaçi do të vet rrëzohet në fund të këtij muaji dhe në mesin e muajit maj qytetarët do të kenë rastin

Lexo më shumë
Berluskoni, pezullohet 2 vjet nga postet publike

Berluskoni, pezullohet 2 vjet nga postet publike 4

🕔15:22, 19.Mar 2014

Për dy vjet ish kryeministri Italian Silvio Berluskoni është i pezulluar nga çdo post publik, që do të thotë nuk mund të kandidojë as në zgjedhjet e PE  në muajin maj. Gjykata e lartë ka lënë në fuqi vendimin për

Lexo më shumë
Al Kaeda, lista e skuadrave të futbollit që do të sulmojë në SHBA dhe Britani

Al Kaeda, lista e skuadrave të futbollit që do të sulmojë në SHBA dhe Britani 1

🕔14:14, 19.Mar 2014

Është publiuar listat e skuadrave të futbollit që do të sulmojë organizata terroriste Al Kaeda. Ajo që bie në sy janë skuadrat e Shteteve të  Bashkuara të Amerikës dhe Britania e Madhe. Në Britani synimi kryesor janë ndeshjet e futbollikt,

Lexo më shumë
Hillary Clinton: Në pragë “Lufta e Ftohtë”

Hillary Clinton: Në pragë “Lufta e Ftohtë” 0

🕔13:58, 19.Mar 2014

Derisa Ukraina është e shqetësuar për hapat e mëtejshëm të Moskës, ish sekretarja amerikane e shtetit Hilari Klinton ka kritikuar presidentin rus putin se do të rivendosë kufijtë e lindjes. Sipas saj Putin synon të aneksojë zonat rosofone apo ato

Lexo më shumë
Serbi, misteri i arrestimit të lordit të kokainës

Serbi, misteri i arrestimit të lordit të kokainës 0

🕔13:57, 19.Mar 2014

Mëngjesin  e së martës mediat serbe raportuan mbi arrestimin e Darko Sariç, i njohur ndryshe si “lordi i drogës” i Ballkanit. Duke folur në një konferencë për shtyp në Beograd, ministri serb i Drejtësisë, Nikola Selakoviç, konfirmoi arrestimin e tij

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?