Irani bie dakord për çështjen e reaktorit bërthamor

Irani bie dakord për çështjen e reaktorit bërthamor 0

🕔16:30, 19.Apr 2014

Negociatat për çështjen e  reaktorit bërthamor mes Iranit dhe fuqive të mëdha, kanë rezultuar të suksesshmë, deklaroi sot shefi i Organizatës Iraniane të Energjisë Atomike. Reaktori i Arakut, që nodhet 240 kilometra në juglindje të Teheranit, në teori mund t’i japë

Lexo më shumë
Haradinaj: Nuk bëjmë koalicion me Thaçin

Haradinaj: Nuk bëjmë koalicion me Thaçin 1

🕔15:23, 19.Apr 2014

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, mbështet themelimin e Gjykatës Speciale për krimet e supozuara të luftës në Kosovë. Por ai përjashtoi koalicionin me Partinë Demokratike të Kosovës. Haradinaj tha se krijimi i gjykatës është domosdoshmëri, për

Lexo më shumë
Reshjet, përmbyten disa fshatra të Prishtinës

Reshjet, përmbyten disa fshatra të Prishtinës 0

🕔14:47, 19.Apr 2014

Reshjet e shiut gjatë ditëve të fundit kanë shkaktuar vërshime në disa nga fshatrat e komunës së Prishtinës. Fshatrat e përmbytur janë Llukar, Makoc, Mramor, Bërnicë, Keqekollë dhe Prugoc. Në këto fshatra, për të vlerësuar situatën mëngjesin e së shtunës

Lexo më shumë
Tragjedi në Mont Everest, 13 të vdekur nga orteku

Tragjedi në Mont Everest, 13 të vdekur nga orteku 0

🕔12:53, 19.Apr 2014

Të paktën13 persona e kanë humbur jetën, ndërsa shumë të tjerë janë lënduar në ortekun e borës që i ka zënë një grup të alpinistëve në Mont Everest, ka njoftuar qeveria e Nepalit. Orteku i borës është lëshuar drejt grupit

Lexo më shumë
Putin i gatshëm të ‘pajtohet’ me perëndimin

Putin i gatshëm të ‘pajtohet’ me perëndimin 1

🕔11:54, 19.Apr 2014

Asgjë nuk e pengon normalizimin e marrëdhënieve mes Rusisë dhe Perëndimit, të cilat po përjetojnë krizën më të keqe që prej Luftës së Ftohtë për shkak të situatës në Ukrainë, është shprehur presidenti rus, Vladimir Putin. “Unë mendoj se asgjë

Lexo më shumë
Ali Ahmeti: Kufijtë mes shqiptarëve të hiqen

Ali Ahmeti: Kufijtë mes shqiptarëve të hiqen 1

🕔11:19, 19.Apr 2014

Bashkimi Demokratik për Integrim në takimin elektoral që zhvilloi mbrëmë në Kumanovë ku morrën pjesë mijëra shqiptarë shpalosi platformës nën emrin ”Bashkë më mirë, bashkë më të fortë, bashkë për Europën.  Ahmeti tha se objektivat e programit të BDI janë

Lexo më shumë
“Padrinet”, koha e grave në krye të klaneve mafioze

“Padrinet”, koha e grave në krye të klaneve mafioze 0

🕔16:16, 18.Apr 2014

Në Italinë e Jugut, nga Siçilia në Kampania, nëna dhe bashkëshorte zënë “postet” e burrave dhe bijve që bien në pranga. “L’Espresso” sjell rastet e dy prej tyre, Ilenia Beloko dhe Nuncia Graviano Papa Françesku i habiti të gjithë kur

Lexo më shumë
Maqedoni, publikohet një video që implikon Gruevskin në afera korruptive

Maqedoni, publikohet një video që implikon Gruevskin në afera korruptive 0

🕔10:03, 18.Apr 2014

Lidhja Social Demokrate Maqedonase (LSDM) sot bëri publike para mediave audio regjistrimet si dëshmi se kryeministri Nikolla Gruevski ka marrë 1,5 milionë euro para në dorë nga biznesmeni serb,  Jovica Stefanoviç, i njohur si Gazda Nini, për shitjen e “Bankës

Lexo më shumë
Ministri Hoxhaj: Greqia, partner rajonal i Kosovës

Ministri Hoxhaj: Greqia, partner rajonal i Kosovës 0

🕔19:01, 17.Apr 2014

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka takuar shefen e re të Zyrës Ndërlidhëse të Greqisë në Prishtinë, ambasadoren Konstantina Athanassiadou, ku konfirmuan angazhimin dhe mbështetjen që dy vendet do të luajnë për ndërtimin e relacioneve të

Lexo më shumë
Arrihet marrëveshja në Gjenevë mes Ukrainës dhe Rusisë

Arrihet marrëveshja në Gjenevë mes Ukrainës dhe Rusisë 0

🕔18:51, 17.Apr 2014

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, ka thënë se në takimin katërpalësh në Gjenevë është arritur pajtueshmëri për uljen e tensioneve në Ukrainë. Ai ka thënë se katër palët janë pajtuar për të kërkuar që të gjitha grupet e armatosura

Lexo më shumë