Rusi, dyfishohen viktimat nga Covid-19!

Rusi, dyfishohen viktimat nga Covid-19! 2

🕔15:27, 29.May 2020

Autoritetet ruse dhanë një shifër dy herë më të lartë të viktimave nga Covid-19 për muajin prill. Departamenti i Shëndetit në Moskë tani thotë se 1.561 njerëz vdiqën nga sëmundja, në një kohë kur më parë, ishte njoftuar për 639

Lexo më shumë
Luksemburgu nis testime masive për Covid 19

Luksemburgu nis testime masive për Covid 19 0

🕔14:18, 29.May 2020

Luksemburg është vendi i parë që ka nisur testimin kombëtar të popullatës. Vendimi u mor si pjesë e një programi që Task-Forca kundër COVID-19 në këtë vend kishte hartuar. Por nuk është ky i vetmi lajm i mirë… Kompania që do të

Lexo më shumë
Greqia hap kufijtë për 29 vende për pushimet verore, mes tyre edhe Shqipëria

Greqia hap kufijtë për 29 vende për pushimet verore, mes tyre edhe Shqipëria 0

🕔13:13, 29.May 2020

Nga data 15 qershor, Greqia do të hapë kufijtë për turistët e 29 vendeve që dëshirojnë të bëjnë pushime. Ndër shtetet që janë pjesë e listës përfshihet edhe Shqipëria dhe vendet e tjera të Ballkanit. Bazuar në njoftimet përkatëse nga

Lexo më shumë
Vendimi i Kushtetueses, reagon Kurti: I papranueshëm, beteja jonë kundër kësaj kaste të korruptuar vazhdon

Vendimi i Kushtetueses, reagon Kurti: I papranueshëm, beteja jonë kundër kësaj kaste të korruptuar vazhdon 19

🕔12:33, 29.May 2020

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka reaguar pas vendimit të mbrëmshëm të Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës që i dha të drejtë presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, për dekretin me të cilin nominoi Avdullah Hotin për kryeministër të

Lexo më shumë
Paralajmërimi i OBSH: Koronavirusi nuk ka ikur, të përgatitemi për shpërthime të rasteve të reja

Paralajmërimi i OBSH: Koronavirusi nuk ka ikur, të përgatitemi për shpërthime të rasteve të reja 0

🕔12:23, 29.May 2020

Specialisti i Organizatës Botërore të Shëndetit, Dr. David Nabarro, ka paralajmëruar vendet të përgatiten për shpërthime të reja të koronavirusit. Në një intervistë për BBC, Nabarro u shpreh se COVID-19 nuk ka ikur dhe se rritja e lëvizjeve të njerëzve

Lexo më shumë
Luksemburgu nis testimet masive për Covid-19, u besohen kompanisë shqiptare

Luksemburgu nis testimet masive për Covid-19, u besohen kompanisë shqiptare 5

🕔11:56, 29.May 2020

Luksemburgu bëhet vendi i parë që nis një testim sistematik mbarëkombëtar si pjesë e një programi të hartuar nga Task Forca e tij kundër COVID-19. Laboratorëve Réunis Luksemburg dhe “Ecolog International” u është besuar nga Instituti I Shëndetësisë kryerja e

Lexo më shumë
Vendimi i Kushtetueses, Thaçi: Isha i bindur se veprova drejt, të formohet qeveria e re

Vendimi i Kushtetueses, Thaçi: Isha i bindur se veprova drejt, të formohet qeveria e re 1

🕔11:45, 29.May 2020

Një ditë pasi Gjykata Kushtetuese e shpalli të rregullt dekretin e tij për të mandatuar Avdullah Hotin nga Lidhja Demokratike e Kosovës për postin e kryeministrit, zyra e Hashim Thacit njoftoi një konferencë për shtyp në hyrje të Presidencës. Presidenti

Lexo më shumë
Përmirësohet situata në Spanjë, 1 viktimë nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Përmirësohet situata në Spanjë, 1 viktimë nga Covid-19 në 24 orët e fundit 0

🕔11:36, 29.May 2020

Për të dytën ditë radhazi, autoritetet shëndetësore në Spanjë kanë raportuar vetëm një viktimë nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë në Spanjë deklaron se në javën e fundit kanë humbur jetën 38 persona. Ndërkohë, edhe rastet e reja kanë pasuar rënie,

Lexo më shumë
Pamjet e rralla brenda tuneleve të kokainës së bosit të drogës, El Chapo-s

Pamjet e rralla brenda tuneleve të kokainës së bosit të drogës, El Chapo-s 0

🕔10:06, 29.May 2020

Agjentët e armatosur qëndrojnë roje në kufirin SHBA-Meksikë, por pavarësisht kësaj kartelet e pamëshirshme punojnë natë e ditë për të kontrabanduar drogë me vlerë miliona dollarë. Kjo bëhet nëpërmjet tuneleve të narkos, nën këmbët e agjentëve. Bandat e tmerrshme janë

Lexo më shumë
Pas vendimit të Kushtetueses, Albin Kurti dhe “Vetëvendosja” lajmërojnë protestë të madhe më 5 qershor

Pas vendimit të Kushtetueses, Albin Kurti dhe “Vetëvendosja” lajmërojnë protestë të madhe më 5 qershor 3

🕔09:37, 29.May 2020

Revoltë ka paralajmëruar Lëvizja Vetëvendosje (LVV) menjëherë pas publikimit të verdiktit të Gjykatës Kushtetuese, nëpërmjet të cilit i hapet rrugë zgjedhjes së Qeverisë së re dhe lënien jashtë saj të partisë fituese. Pak orë para shpalljes së verdiktit, ky subjekt

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim