Gjermania është kthyer në bordellon e Evropës?

Gjermania është kthyer në bordellon e Evropës? 0

🕔15:44, 27.Feb 2014

Në tokën gjermane prostitucioni është legalizuar që në vitin 2002. “BBC” thotë se frytet e aktivitetit të tij arrijnë në 16 miliardë euro në vit. Por ka nga ata që dëshirojnë një ligj të ri kundër biznesit të seksit Meshkuj

Lexo më shumë
Merkel me mustaqe, fotoja që po bën xhiron e botës

Merkel me mustaqe, fotoja që po bën xhiron e botës 0

🕔11:20, 27.Feb 2014

Një foto që për koincidencë ka mbledhur brenda saj disa elementë që nuk do të bëheshin kurrë bashkë po bën xhiron e botës nëpërmjet rrjeteve sociale. Është fjala për foton e realizuar gjatë vizitës në Gjermani që kancelarja gjermane, Angela

Lexo më shumë
Ukrainë, Ylli i popit Ruslana: “Isha mes protestuesve, pashë tmerrin”

Ukrainë, Ylli i popit Ruslana: “Isha mes protestuesve, pashë tmerrin” 3

🕔19:51, 26.Feb 2014

Këngëtarja që fitoi Eurovizionin 10 vite më parë me “Wild Dances”, është ftuar në Strasburg në një konferecë kundër korrupsionit. Në një intervistë mbi situatën në vendin e saj, ajo deklaron: “Tani partitë e vjetra duhet të qëndrojnë jashtë” “Nuk

Lexo më shumë
Pentagoni në dietë, ushtria amerikane kthehet në nivelet e viteve ‘30

Pentagoni në dietë, ushtria amerikane kthehet në nivelet e viteve ‘30 3

🕔15:48, 26.Feb 2014

Ministri i Mbrojtjes, Çak Hagel, propozon ridimensionimin më drastik të forcave të armatosura amerikane në 74 vitet e fundit Reduktim numerik i ushtrisë në nivele të ngjashme me ato të para Luftës së Dytë Botërore, eliminimi i një flote ajrore,

Lexo më shumë
Porositë për të fshehur miliona euro, Erdogan: Videoja është montazh i ulët

Porositë për të fshehur miliona euro, Erdogan: Videoja është montazh i ulët 2

🕔10:44, 26.Feb 2014

Qindra protestues kanë dalë të martën në rrugët e Stambollit, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Erdogan. Shkak i kësaj proteste të opozitës u bë denoncimi nga partia më e madhe e opozitës e një  regjistrimi telefonik, në të cilin Erdogan

Lexo më shumë
Troika ose tre “kasapët”

Troika ose tre “kasapët” 20

🕔21:13, 25.Feb 2014

“Kanë punuar si kasapë dhe jo si kirurgë”. Kjo është fjalia kyçe që më në fund dikush, në institucionet e larta të Bashkimit Europian, pati kurajon të shqiptonte. Javën e shkuar, “Komisioni i punës dhe i çështjeve sociale” në gjirin

Lexo më shumë
Merkel në Izrael: “Bëni paqe dhe do të shumëfishojmë bizneset bashkë”

Merkel në Izrael: “Bëni paqe dhe do të shumëfishojmë bizneset bashkë” 1

🕔20:05, 25.Feb 2014

Gjermania i premton Izraelit marrëveshje më të mira ekonomike e diplomatike, por në këmbim “nevojiten rezultatet me palestinezët” E shoqëruar nga 14 ministra, Angela Merkel është protagoniste e takimit më të madh bilateral të zhvilluar me shtetin hebraik. Kancelarja gjermane

Lexo më shumë
Turqia, akuza për ndërhyrje të jashtme

Turqia, akuza për ndërhyrje të jashtme 1

🕔09:43, 25.Feb 2014

Qeveria turke ka gjetur nje aleat ta pazakontë, ndërsa vihet në shënjestër të akuzave për korrupsion. Udhëheqës kryesorë të lëvizjes pro-kurde po mbështesin pretendimin e Kryeministrit Recep Tayyip Erdogan se ai është viktimë e një komploti ndërkombëtar. Një mbështetje e

Lexo më shumë
Ja se si u kap legjenda e gjallë e drogës “El Çapo”

Ja se si u kap legjenda e gjallë e drogës “El Çapo” 6

🕔16:40, 24.Feb 2014

Për 13 vjet Joaquin “El Çapo” Guzman fshihej në malet perëndimore të Meksikës, ndërsa  autoritetet kapnin ose vrisnin drejtuesit e çdo grupi që sfidonte kartelin e tij të konsideruar si “maja” e trafikimit global të drogës Ndërsa historia e Guzman,

Lexo më shumë
Vrasja e protestuesve, mandat arresti për Janukoviç

Vrasja e protestuesve, mandat arresti për Janukoviç 6

🕔13:40, 24.Feb 2014

Lëshohet mandat arresti për ish-presidentin në arrati të Ukrainës, Viktor Janukoviç. Urdhri është firmosur nga ministri i Brendshëm i qeverisë së re tranzitore, Arsen Avakov. Por përveç urrejtjes së opozitës, e cila ka marrë pushtetin deri në zgjedhjet e parashikuara

Lexo më shumë