Rasti Qipro, kur bankat fundosin shtetin

Rasti Qipro, kur bankat fundosin shtetin 0

🕔10:50, 23.Mar 2013

Në shkurt të vitit të kaluar, Greqia deklaroi pamundësinë për të paguar 53,5% të borxhit të vet publik. Shteti helen zyrtarizoi pra një falimentim të pjesshmëm duke ngritur sytë nga qielli dhe duke lënë me gisht në gojë kredidhënësit që

Lexo më shumë
Shkolla në CV-të e liderëve të Kosovës

Shkolla në CV-të e liderëve të Kosovës 0

🕔10:04, 23.Mar 2013

Ata janë liderë dhe pushtetarë ‘të fortë’, zotër të politikës aktuale kosovare, por jo rrallë edhe të kritikuar. Ndonjëherë për të folurit, ndonjëherë për lëshimet që bëjnë, e ndonjëherë edhe për mungesën e të shkuarës së një politikani të mirëfilltë.

Lexo më shumë
Xho Bajden, vizitë luksi në Paris

Xho Bajden, vizitë luksi në Paris 0

🕔09:42, 23.Mar 2013

Udhëtimi i parë europian i zv.presidentit amerikan pas rizgjedhjes së tij u ka kushtuar shtrenjtë amerikanëve. Mediat amerikane shkruajnë se vizita e Xho Bajden në Paris ka kushtuar jo më pak se 585 mijë dollarë në natë. Drudge Report i

Lexo më shumë
Itali, Bersani do të formojë qeverinë e re

Itali, Bersani do të formojë qeverinë e re 0

🕔19:30, 22.Mar 2013

Presidenti italian i ngarkon detyrën e formimit të qeverisë së re Pier Luixhi Bersanit. Presidenti Xhorxho Napolitano i dha mundësinë e drejtimit të një qeverie të re liderit të së majtës pas disa orë konsultimesh me krerët e forcave kryesore

Lexo më shumë
Francë, konkurrenti vdes në transmetim direkt

Francë, konkurrenti vdes në transmetim direkt 0

🕔19:03, 22.Mar 2013

Një konkurrent ka vdkeur gjatë transmetimit live të një shou shumë të ndjekur në Francë. Gjatë transmetimit të shout Koh-Lanta, versioni francez i formatit të shumënjohur botëror ‘Survivor’ (Isola dei famosi, version italian), një prej konkurrentëve  pësoi atak kardiak ndërsa

Lexo më shumë
Izraeli i kërkon falje Turqisë

Izraeli i kërkon falje Turqisë 0

🕔17:42, 22.Mar 2013

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu i ka kërkuar falje Turqisë për jetët e humbura gjatë operacionit blic të vitit 2010 në një anije me aktivistë turq që çonte ndihma për në Gaza. Në një bisedë telefonike me homologun Recep Tayyip Erdogan, Netanyahu

Lexo më shumë
Thaçi-Serbisë: Ndalo përpjekjet për tensione!

Thaçi-Serbisë: Ndalo përpjekjet për tensione! 0

🕔17:31, 22.Mar 2013

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka bërë edhe një herë thirrje Serbisë që të shpërbëjë strukturat paralele nga veriu i Kosovës, si dhe të ndalojë përpjekjet për të krijuar tensione në vend. Thaçi i ka bërë këto komente në

Lexo më shumë
Vriten tre marinsa në bazën Quantico

Vriten tre marinsa në bazën Quantico 0

🕔17:22, 22.Mar 2013

Autoritetet e ushtrisë thonë se një marins amerikan vrau dy kolegë në Bazën e Marinsave në Quantico në shtetin lindor të Virxhinias dhe pastaj vrau veten. Ai hapi zjarr rreth orës 11 të mbrëmjes dje në bazën që ndodhet rreth

Lexo më shumë
Obama viziton sot Jordaninë

Obama viziton sot Jordaninë 0

🕔12:51, 22.Mar 2013

Presidenti amerikan, Barak Obama, udhëton sot për në Jordani, në ndalesën e fundit në atë rajon. Obama dhe mbreti Abdullah, pritet të diskutojnë ndikimet e konfliktit sirian në Jordani, ku aktualisht janë 350, mijë refugjatë nga Siria. Obama një ditë

Lexo më shumë
SHBA-BE, drejt marrëveshjes për tregtinë e lirë

SHBA-BE, drejt marrëveshjes për tregtinë e lirë 0

🕔12:40, 22.Mar 2013

   Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian do të hedhin një hap përpara në integrimin e ekonomive të tyre duke u angazhuar në një marrëveshje të tregtisë së lirë. Negociatat duhet të nisin mbas 90 ditësh dhe nëse do të

Lexo më shumë