Moti i keq në Sardenjë, konfirmohen 16 viktima

Moti i keq në Sardenjë, konfirmohen 16 viktima 0

🕔10:50, 20.Nov 2013

Ka qenë një natë e qetë ajo në zonat e prekura nga përmbytjet që shkaktuat vdekjen e 16 personave në Sardenjë. Ekipet e ndërhyrjes së shpejtë janë në kërkim të një personi që rezulton i zhdukur. Gjatë natës ëshët punuar

Lexo më shumë
Jacqueline Kennedy dhe historia e kostumit rozë

Jacqueline Kennedy dhe historia e kostumit rozë 0

🕔10:43, 20.Nov 2013

Në një nga dhomat pa dritare të Arkivave Kombëtarë të Shteteve të Bashkuara, në një temperaturë që varion nga 65 në 68 gradë Fahrenheit, në 40% lagështi, fshehur nga drita dhe sytë kuriozë, gjendet një prej simboleve më të trishtueshëm

Lexo më shumë
Plagoset senatori i Virxhinias, vdes i biri

Plagoset senatori i Virxhinias, vdes i biri 1

🕔00:30, 20.Nov 2013

Një senator i shtetit amerikan të Virxhinias është qëlluar disa herë me thikë në shtëpinë e tij, ku i biri u gjet i vdekur me një plagë të shkaktuar nga armë zjarri. Creigh Deeds, ish-kandidat për guvernator, është në gjendje

Lexo më shumë
4 gjeneralë të Asadit vdesin nga një sulm me bombë

4 gjeneralë të Asadit vdesin nga një sulm me bombë 4

🕔15:55, 19.Nov 2013

 Një sulm me bombë vrau 31 ushtarakë sirianë, në një bazë në afërsi të Damaskut. Midis tyre humbën jetën 4 gjeneralë. Kjo ishte një ndër ofensivat më të mëdha kundër regjimit nga ana e rebelëve, të cilët kanë rrethuar Damaskun

Lexo më shumë
Mitrovicë, kthimi në votime pa incidente, por frika uli pjesëmarrjen

Mitrovicë, kthimi në votime pa incidente, por frika uli pjesëmarrjen 3

🕔15:52, 19.Nov 2013

U përsëritën të dielën votimet në tri qendra zgjedhore në Mitrovicë. Dy javë më parë raprezalja e nacionalistëve serbë pengoi votimet për zgjedhjen e kryebashkiakut. Shkohet drejt balotazhit më 1 dhjetor me dy kandidatë kryesorë serbë Dy javë pas përplasjeve

Lexo më shumë
Poligamia në Kosovë, ja politikanët që kanë dy gra

Poligamia në Kosovë, ja politikanët që kanë dy gra 6

🕔14:59, 19.Nov 2013

Gazeta “Express” në Kosovë ndalet në jetën private të deputetëve. Express ka trajtuar në mënyrë të veçantë dukurinë e poligamisë. Poligamia, ose martesa me më shumë se një grua, nuk parashihet në ligjet e Kosovës, por janë të paktën tre

Lexo më shumë
Italia në kthetrat e ciklonit Kleopatra, 17 viktima

Italia në kthetrat e ciklonit Kleopatra, 17 viktima 0

🕔10:47, 19.Nov 2013

Të paktën 17 persona kanë vdekur në provincën Olbia, gjatë një stuhie të fuqishme që gjunjëzoi të gjithë rajonin e Sardenjës në Itali. Tetë viktima janë regjistruar në Monte Pino, si pasojë e shembjes së një ndërtese. Ndërsa në Arzachena,

Lexo më shumë
Tregti historike për ‘Boeing’, Emiratet Arabe shpenzojnë miliarda në blerje avionësh

Tregti historike për ‘Boeing’, Emiratet Arabe shpenzojnë miliarda në blerje avionësh 1

🕔15:41, 18.Nov 2013

Kompanitë ajrore ‘Etihad Airways’, ‘Emirates Airline’ dhe ‘Qatar Airways’ kanë blerë në total më shumë se 200 avionë në Panairin e aviacionit të këtij viti, të zhvilluar në Dubai Një blerje që ka kushtuar miliarda dollarë është përkufizuar si “historike”

Lexo më shumë
Edhe Belgjika i refuzon armët kimike të Sirisë

Edhe Belgjika i refuzon armët kimike të Sirisë 10

🕔15:38, 18.Nov 2013

Pas Shqipërisë, edhe Blegjika refuzon shkatërrimin e armëve kimike të Sirisë. Ministri belg i Mbrojtjes, Pieter De Crem, i tha jo kryerjes së këtij procesi në territorin belg. “Do të dëshiroja të bëja një përpjekje për të kontribuar në këtë

Lexo më shumë
350 hotele në botë janë përgjuar nga shërbimet sekrete britanike

350 hotele në botë janë përgjuar nga shërbimet sekrete britanike 0

🕔15:37, 18.Nov 2013

Sipas informacioneve të publikuara nga “Der Spiegel”, agjentët sekretë anglezë dëgjonin telefonatat dhe hynin në kompjuterat e të vëzhguarve, kryesisht diplomatë dhe delegacione qeveritare që qëndronin me ditë në këto hotele Sërish zbulime të reja në lidhje me praktikat e

Lexo më shumë