Rihana harron të shkuarën

Rihana harron të shkuarën 1

🕔14:13, 30.Nov 2012

Nëse ndonjë prej fansave kishte dyshime për kthimin e Rihanës në krahët e Kris Braun, vetë këngëtarja sjell konfirmimin. Këngëtarja ka postuar në Tuiter një foto, ku shfaqet duke përqafuar 23-vjeçarin Kris, në krevatin e saj. Kris performoi në një

Lexo më shumë
Atmosferë Krishtlindjesh në NYC, ndizen dritat e pemës “Rockfeller”

Atmosferë Krishtlindjesh në NYC, ndizen dritat e pemës “Rockfeller” 0

🕔17:07, 29.Nov 2012

Në Nju Jork, atmosfera e Krishtlindjeve ka nisur tashmë. Dje, banorët e këtij qyteti kanë shijuar pemën e vendosur para “Rockfeller Center”, e cila është zbukuruar nga 45 000 drita. Pema është marrë në malin Olive (Nju Xhersi), ku i

Lexo më shumë
Zgjedhjet në Itali, gara Bersani-Renci përballje e fortë

Zgjedhjet në Itali, gara Bersani-Renci përballje e fortë 0

🕔16:17, 29.Nov 2012

Bersani dhe Renci shkojnë në balotazh më 2 dhjetor, e përtej polemikave për përqindjen e votave të secilit, gara për qendrën e majtë është ndër më të fortat në historinë e zgjedhjeve brenda partive në Itali.   Edhe katër ditë

Lexo më shumë
Pse gënjejmë kaq shumë?

Pse gënjejmë kaq shumë? 0

🕔16:15, 29.Nov 2012

Tendenca e njerëzve për të gënjyer sa herë që krijohet mundësia, mund të jetë çështje zakoni ose leverdie. Një studim na zbulon se kjo sjellje u kushton kompanive amerikane rreth 3.5 miliardë dollarë në vit.   Prirja e njeriut për

Lexo më shumë
Bota në një ditë

Bota në një ditë 0

🕔16:14, 29.Nov 2012

1. Kubë Presidenti i Venezuelës, Hugo Çaves, u kthye në Kubë për t’iu nënshtruar një trajtimi të ri mjekësor. Ai u diagnostikua me kancer në vitin 2011, por kartela e tij mjekësore nuk u zbardh plotësisht. Çaves u rizgjodh në zgjedhjet

Lexo më shumë
Obama kryqëzohet në art

Obama kryqëzohet në art 0

🕔15:11, 29.Nov 2012

 Tabloja në të cilën presidenti amerikan Barak Obama shfaqet me një kurorë gjembash në kokë dhe me krahët e hapur, duke u mbajtur në një perde blu, do të qëndrojë e ekspozuar deri më 15 dhjetor në Bunker Hill Community

Lexo më shumë
Lotari rekord në SHBA, fitohen 550 milionë dollarë

Lotari rekord në SHBA, fitohen 550 milionë dollarë 0

🕔09:31, 29.Nov 2012

Dy amerikanë fatlumë kanë fituar lotarinë, duke kapur shumën prej 550 milionë dollarë. Lajmin e kanë konfirmuar organizatorët e lotarisë Powerball, përmes faqes zyrtare. Mediat amerikane bëjnë të ditur se biletat fituese janë shitur në Arizona dhe Misuri. Çmimi prej

Lexo më shumë
“Shuplakë për demokracinë” – Reforma elektorale në Hungari

“Shuplakë për demokracinë” – Reforma elektorale në Hungari 0

🕔00:28, 29.Nov 2012

Partitë e opozitës dhe lëvizjet qytetare protestojnë kundër reformës elektorale. Në bazë të rregullit të ri zgjedhësit e Hungarisë në të ardhmen duhet të regjistrohen, nëse duan të marrin pjesë në votime. Sipas mazhorancës reforma elektorale synon ta lehtësojë përpilimin

Lexo më shumë
Një tjetër toy boy për Demi Moore

Një tjetër toy boy për Demi Moore 0

🕔13:25, 28.Nov 2012

Ajo nuk kishte krijuar lidhje me ndonjë mashkull që prej ndarjes së dhimbshme nga Ashton Kutcher një vit më parë, pas tradhtisë së këtij të fundit. Por tashmë Demi Moore duket se e ka kaluar “periudhën e zisë” për partnerin

Lexo më shumë
I gdhendur si në barkun e nënës, shpikja më e fundit e japonezëve

I gdhendur si në barkun e nënës, shpikja më e fundit e japonezëve 0

🕔16:09, 27.Nov 2012

Nga ekografia në një skulpturë tredimensionale. Tani bebes që nuk ka ardhur ende në jetë mund t’i bëni fare lehtë një portret 3D dhe ta mbani kudo me vete. Kjo shpikje e dobishme sidomos për ata që mezi presin të

Lexo më shumë

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin