Jordania nis sulmet ndaj Shtetit Islamik në Siri

Jordania nis sulmet ndaj Shtetit Islamik në Siri 6

🕔20:37, 5.Feb 2015

Avionët luftarakë jordanezë kanë sulmuar strehimet e militantëve të Shtetit Islamik në Siri. Më pas, ata kaluan mbi qytetin e lindjes të pilotit jordanez, të vrarë nga militantët. Mbreti i Jordanisë, Abdullah, ngushëlloi familjen e pilotit, dhe mijëra njerëz u

Lexo më shumë
Ahmetaj takon homologen serbe: Projekte të përbashkëta rajonale

Ahmetaj takon homologen serbe: Projekte të përbashkëta rajonale 9

🕔19:10, 5.Feb 2015

Ministri i Zhvillimit Ekonomik Arben Ahmetaj, në një konferencë me homologen e tij serbe, Milajloviç, u shpreh se janë duke u përgatitur një sërë projektesh rajonale të përbashkëta. “Biseduam me ministren për një sërë projektesh dhe ky është një hap

Lexo më shumë
Syriza heq dorë nga luksi, në punë me urban

Syriza heq dorë nga luksi, në punë me urban 9

🕔17:42, 5.Feb 2015

Ministrat dhe anëtarët e tjerë të qeverisë greke, e kryesuar nga partia e majtë Syriza, do të udhëtojnë me transport publik, ose me makinat e tyre private. Për udhëtimet me avion jashtë shteti do të zgjedhin bileta të klasit ekonomik.

Lexo më shumë
Mbreti jordanez do të jetë vetë drejtues në një avion kundër ISIS

Mbreti jordanez do të jetë vetë drejtues në një avion kundër ISIS 2

🕔15:18, 5.Feb 2015

Ekzekutimi i tmerrshëm i togerit 26-vjeçar te aviacionit, Muas al Kasasbeh, ka ngjallur indinjatë aq të madhe në Jordani sa kënaqësinë e shpagimit ndaj ISIS-it, mbreti Abdullah mund ta kërkojë në terren personalisht. Disa raporte ne mediat arabe tregojne se

Lexo më shumë
SHBA, të shtëna jashtë shkollës, dy të vdekur

SHBA, të shtëna jashtë shkollës, dy të vdekur 0

🕔14:50, 5.Feb 2015

Dy studentë të një liceu kanë mbetur të vdekur pasi u qëlluan me pistoletë jashtë ambienteve të një shkolle në Merilend të SHBA-së. Ngjarja e rëndë ndodhi gjatë kohës kur në shkollë po zhvillohej një ndeshje basketbolli, brenda së cilës

Lexo më shumë
Fëmijët në duart e ISIS

Fëmijët në duart e ISIS 5

🕔14:00, 5.Feb 2015

Sipas raportit, militantët e IS-it po shënjestërojnë veçanërisht fëmijë me aftësi të kufizuara, të pastrehët, fëmijë të zhvendosur, ata që kanë mbetur pa prindër dhe fëmijë nga Turqia e Siria të cilët në valën e luftimeve kanë përfunduar në Irak.

Lexo më shumë
Merkel dhe Hollande fillojnë turneun diplomatik për paqen në Ukrainë

Merkel dhe Hollande fillojnë turneun diplomatik për paqen në Ukrainë 1

🕔13:58, 5.Feb 2015

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe presidenti francez François Hollande, nisën dje një turne diplomatik për të frenuar përshkallëzimin e luftës në lindje të Ukrainës. Dje u takuan me presidentin e Ukrainës, Petro Poroshenko, në Kiev dhe sot me Presidentin e

Lexo më shumë
BQE ashpërson qëndrimin ndaj Greqisë, shpëtimi i saj në rrezik

BQE ashpërson qëndrimin ndaj Greqisë, shpëtimi i saj në rrezik 4

🕔12:11, 5.Feb 2015

Banka Qendrore Europiane vë me shpatulla pas murit qeverinë e Tsiprasit, në mesin e ofensivës së kësaj të fundit kundër masave të shtrëngimit, duke u hequr bankave greke qasjen në ankandet normalë të likuiditeteve si dhe duke e gjykuar si

Lexo më shumë
Tsipras gati të heqë planin “Xenios Zeus” kundër emigrantëve

Tsipras gati të heqë planin “Xenios Zeus” kundër emigrantëve 2

🕔10:40, 5.Feb 2015

Qeveria e Aleksis Tsipras po e rishikon politikën e emigrantëve dhe po përgatitet ta eliminojë operacionin “Xenios Zeus”. Bëhet fjalë për një plan tepër të ashpër të ndërhyrjes së policies, që ishte përcaktuar nga qeveria e Antonis Samarasit (shumë i

Lexo më shumë
Mustafa i telefonon Ramës: Do dërgojmë FSK-në për ndihmë

Mustafa i telefonon Ramës: Do dërgojmë FSK-në për ndihmë 2

🕔18:57, 4.Feb 2015

Kryeministri Isa Mustafa zhvilloi sot një bisedë telefonike me kryeministrin, Edi Rama. Zyra për Informim e kryeministrit njofton se gjatë bisedës u diskutua për gjendjen e shkaktuar nga vërshimet që kanë përfshirë zonat në jugun e Shqipërisë. Kryeministri Mustafa, i

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim