Zbulohet pse E-ja u ngjyros me të zezë te NEWBORN

Zbulohet pse E-ja u ngjyros me të zezë te NEWBORN 0

🕔15:55, 17.Feb 2015

Obelisku “Newborn”, i vendosur në qendër të Prishtinës në ditën e shpalljes së pavarësisë së Kosovës ka marrë një ngjyrë tjetër me rastin e 7-vjetorit të shtetit. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fisnik Ismajli, i cili ishte edhe ideatori i kësaj,

Lexo më shumë
7 vjet e pavarur, Kosova nderon të rënët

7 vjet e pavarur, Kosova nderon të rënët 0

🕔13:00, 17.Feb 2015

Kosova feston 7-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë. Axhenda zyrtare ka filluar me krerët e shtetit dhe ata politikë që kanë bërë homazhe tek varri i presidentit të ndjerë, Ibrahim Rugova. Presidentja Atifete Jahjaga u shpreh se, këto homazhe janë në

Lexo më shumë
Mustafa për ata që po ikin: Kanë iPhone, kanë para dhe rroga të mira

Mustafa për ata që po ikin: Kanë iPhone, kanë para dhe rroga të mira 13

🕔01:39, 17.Feb 2015

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka bërë një deklaratë politikisht të paprecedentë në emisionin Zona e Debatit në Klan Kosova. I pyetur pse nuk ka shkuar si politikanet e tjere ne stacionin e autobusave te Prishtines prej ku ka muaj

Lexo më shumë
Shërbimet sekrete: Italia nuk ka qenë kurrë kaq e rrezikuar sa tani

Shërbimet sekrete: Italia nuk ka qenë kurrë kaq e rrezikuar sa tani 3

🕔23:52, 16.Feb 2015

Italia duhet të luftojë në dy fronte njësoj të nxehtë. Nga njëra anë është emergjenca e emigracionit, nga ana tjetër avancimi i militantëve të ISIS deri në brigjet e Libisë. Ndërkohë që kryeministri italian, Matteto Renzi, merr kohë në pritje

Lexo më shumë
The Economist: Gjermania i bën dëm Europës, botës dhe vetes

The Economist: Gjermania i bën dëm Europës, botës dhe vetes 5

🕔23:50, 16.Feb 2015

“Që nga Uashingtoni deri në Athinë, politikanët dhe ekonomistët që në shumë raste kanë shumë pak të përbashkëta, bien dakord në një pikë, që Gjermania, nën mandatin e kancelares, Angela Merkel, po gabon në politikat e saj ekonomike”, thekson “The

Lexo më shumë
Shefja e BE-së për Politikën e Jashtme, Mogherini viziton Tiranën

Shefja e BE-së për Politikën e Jashtme, Mogherini viziton Tiranën 1

🕔22:21, 16.Feb 2015

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federica Mogherini, do të vizitojë Tiranën më 23 shkurt. Mogherini do të vijë në vendin tonë në kuadër të Forumit “Procesi i Bashkëpunimit të Evropës Juglindore” (SEECP), ku do të marrin pjesë Ministra të Jashtëm

Lexo më shumë
KUVAJT – 4 000 ushtarë amerikanë në pritje të sulmit kundër ISIS-it

KUVAJT – 4 000 ushtarë amerikanë në pritje të sulmit kundër ISIS-it 3

🕔22:12, 16.Feb 2015

Rreth 4 000 ushtarë amerikanë janë në pritje prej ditësh për të mbërritur në bazën ushtarake Camp Arifjan në Kuvajt, në atë që media lokale e konsideron si avangardën e forcave tokësore perëndimore kundër Shtetit Islamik (ISIS) në Irak. Sipas

Lexo më shumë
Ëndrrat fëminore të Berishës për luftë me serbët dhe shitja e naftës në vitet ‘90

Ëndrrat fëminore të Berishës për luftë me serbët dhe shitja e naftës në vitet ‘90 15

🕔20:58, 16.Feb 2015

Në prag të shtatë vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ka reaguar në facebook edhe ish-Kryeministri Sali Berisha i cili ka rrëfyer përjetimet e tij për Kosovën, jo vetëm si politikan dhe drejtues  i qeverisë shqiptare, por edhe personale. Berisha shkruan

Lexo më shumë
Kosova po rritet, Evropa po plaket

Kosova po rritet, Evropa po plaket 1

🕔20:11, 16.Feb 2015

Kosova është vendi me shkallën më të lartë të natalitetit në Evropë. Ndërsa, Kosova ka shtimin më të madh të popullatës në kontinentin evropian, Italia është vendi ku praktikisht vdekjet nuk po zëvendësohen me lindje të reja. Sipas OKB-së, brenda

Lexo më shumë
Merkeli u jep siguri hebrenjve

Merkeli u jep siguri hebrenjve 1

🕔20:00, 16.Feb 2015

Qeveria federale, qeveritë në lande dhe të gjithë përgjegjësit bëjnë gjithçka që në Gjermani të garantohet siguria e institucioneve hebreje dhe e qytetarëve në Gjermani, tha kancelarja Angela Merkel në Berlin. “Ne dëshirojmë të jetojmë edhe më tej mirë me

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim