Varrezat ortodokse janë dëmtuar nga struktura serbe

Varrezat ortodokse janë dëmtuar nga struktura serbe 0

🕔10:11, 23.Jan 2013

Burime brenda Agjencisë Kosovare të Inteligjencës thanë se ka elemente serioze dhe të besueshme të informacionit se vetë grupe të caktuara të serbëve kanë dëmtuar varrezat e tyre këto ditë në Kosovë, si pjesë e skenarit politik të Serbisë për

Lexo më shumë
Aksident masiv në Greqi, përplasen 28 makina

Aksident masiv në Greqi, përplasen 28 makina 0

🕔13:33, 22.Jan 2013

Një aksident masiv ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Greqi. Ngjarja ka ndodhur në autostradën “Egnatia”, në rrugën Igumenicë-Selanik, ku drejtuesi i një kamioni ka humbur kontrollin mbi mjetin. Mjegulla e dendur ka bërë që edhe 20 makina të tjera

Lexo më shumë
Gjermani, Merkel humb në zgjedhjet rajonale

Gjermani, Merkel humb në zgjedhjet rajonale 0

🕔12:31, 22.Jan 2013

Rezultatet e zgjedhjeve rajonale të zhvilluara të dielën në Saksoninë e Ulët kanë nxjerrë si fitues koalicionin e socialdemokratëve dhe ekologjistëve me një diferencë shumë të vogël votash nga koalicioni i udhëhequr nga Anxhela Merkel i kristandemokratëve me Demokratët e

Lexo më shumë
Vuçiç: Nuk do të ndërpritet dialogu i Beogradit dhe Prishtinës

Vuçiç: Nuk do të ndërpritet dialogu i Beogradit dhe Prishtinës 0

🕔10:06, 22.Jan 2013

Zëvendëskryeministri serb Aleksandar Vuçiç shprehet i bindur se nuk do të ndodhë ndërprerja e dialogut të Beogradit dhe Prishtinës për shkak të heqjes së lapidarit në Preshevë. Sipas tij, organet shtetërore të Serbisë e kanë zhvilluar aksionin e heqjes së

Lexo më shumë
Presheva proteston kundër heqjes së lapidarit

Presheva proteston kundër heqjes së lapidarit 0

🕔12:50, 21.Jan 2013

Në Preshevë mijëra qytetarë janë mbledhur në vendin ku më parë ngrihej Lapidari i Dëshmorëve duke zhvilluar homazhe, por edhe protestuar paqësisht ndaj heqjes së padrejtë të monumentit mëngjesin e së dielës nga policia serbe. Në protestë po marrin pjesë

Lexo më shumë
Bora paralizon Moskën

Bora paralizon Moskën 0

🕔11:12, 21.Jan 2013

Moska është zgjuar sot e zhytur në dëborë. Të paktën 20 cm borë kanë rënë gjatë natës në kryeqytetin rus, i cili përballet me temperatura shumë të ulëta. Pas pesë ditësh me reshje bore, Moska duket e bllokuar. Pavarësisht masave

Lexo më shumë
Me apo pa kryq në vendin e punës? Vendimi i Gjykatës Evropiane

Me apo pa kryq në vendin e punës? Vendimi i Gjykatës Evropiane 0

🕔00:44, 21.Jan 2013

Liri fetare për individin ka edhe në vendin e punës, por deri në atë masë, sa nuk bie ndesh me të drejtat e të tjerëve, konstaton Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut   “Njerëzit nuk duhet të diskriminohen për

Lexo më shumë
Presheva, urgjentisht në bisedimet Prishtinë-Beograd

Presheva, urgjentisht në bisedimet Prishtinë-Beograd 0

🕔16:50, 20.Jan 2013

Në konferencën e përbashkët për media përfaqësuesit e partive politike Luginës së Preshevës konstatuan gjendjen e rëndë politike dhe atë të sigurisë në Luginë pas heqjes së lapidarit, duke bërë apel tek qytetarët për qetësi dhe qëndrim në shtëpitë e

Lexo më shumë
Bilanci i viktimave në Algjeri mund të rritet

Bilanci i viktimave në Algjeri mund të rritet 0

🕔12:28, 20.Jan 2013

Ministri algjerian i Komunikimit, Mohamed Said, ka bërë të ditur se bilanci i viktimave të sulmit në Amenas është më i rëndë nga sa u bë publike pak ditë më parë. “Druaj se, për fat të keq, bilanci i viktimave

Lexo më shumë
Shpërthen Pacolli: Jepini grushtin e fundit qeverisë

Shpërthen Pacolli: Jepini grushtin e fundit qeverisë 1

🕔10:49, 19.Jan 2013

Behgjet Pacolli ka folur si opozitar të premten, gjatë një takimi me mbështetës të tij në Kamenicë. Edhe pse mban postin e Zëvendëskryeministrit të Parë, ai tha se korrupsioni dhe krimi i organizuar e kanë kapluar çdo sferë të jetës

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim