Kryeministri britanik rezulton pozitiv në testin për Covid-19

Kryeministri britanik rezulton pozitiv në testin për Covid-19 4

🕔12:28, 27.Mar 2020

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka rezultuar pozitiv në testin për Covid-19. Në një video të postuar në Twitter minuta më parë, Kryeministri konfirmoi se ai kishte zhvilluar simptoma të butë gjatë 24 orëve të fundit dhe rezultoi pozitiv në testin

Lexo më shumë
Rrëfehet pacientja zero: Thonë se kam sjellë Covid-19 në Greqi, nuk e hapja TV, më lëndonte

Rrëfehet pacientja zero: Thonë se kam sjellë Covid-19 në Greqi, nuk e hapja TV, më lëndonte 0

🕔12:07, 27.Mar 2020

Pacientja e parë me koronavirusin Covid-19 në Greqi, Dimitra Voulgaridou është shëruar plotësisht dhe është kthyer në shtëpi, por ajo thotë se këtë eksperiencë do ta mbajë mend gjatë. Së bashku me të edhe fëmija i saj. Të dy ishin

Lexo më shumë
“Nisi thjesht si një kollë e lehtë”, vetëm 16 vjeç dhe pa asnjë sëmundje humb jetën nga Covid

“Nisi thjesht si një kollë e lehtë”, vetëm 16 vjeç dhe pa asnjë sëmundje humb jetën nga Covid 1

🕔11:39, 27.Mar 2020

Një adoleshente, e cila nuk ka pasur probleme të tjera shëndetësore, ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit më Francë. Kështu, 16-vjeçarja Julie A. bëhet viktima më e re në moshë në Francë si pasojë e Covid-19. Gjendja e Julie

Lexo më shumë
Kina mbyll kufijtë për të huajt, gazetari: Në fund të prillit gati vaksina për koronavirusin

Kina mbyll kufijtë për të huajt, gazetari: Në fund të prillit gati vaksina për koronavirusin 2

🕔11:16, 27.Mar 2020

Gazetari i News 24, Edison Myrteza në një lidhje me Skype tregoi për masat e reja që do të marrë vendi nga ku u përhap koronavirusi, duke qënë se prej ditësh asnjë rast i të prekurve nuk është më nga

Lexo më shumë
Masa ekstreme ndaj Covid-19: Nëse afrohesh më pak se një metër, 6 muaj burg e 7 mijë dollarë gjobë

Masa ekstreme ndaj Covid-19: Nëse afrohesh më pak se një metër, 6 muaj burg e 7 mijë dollarë gjobë 0

🕔10:49, 27.Mar 2020

Koronavirusi, COVID-19 ka “ndërhyrë” në Kushtetutën e të gjithë vendeve të prekura, në të cilat janë marrë masa dhe ligje të ashpra për t’a parandaluar përhapjen e tij. Qytetarët e Singaporit mund të burgosen për 6 muaj nëse qëndrojnë qëllimisht

Lexo më shumë
14% e pacientëve të shëruar në Kinë janë infektuar sërish, nuk shfaqin simptoma

14% e pacientëve të shëruar në Kinë janë infektuar sërish, nuk shfaqin simptoma 1

🕔10:19, 27.Mar 2020

Në Kinë rezulton se 14% e pacientëve që janë shëruar nga koronavirusi janë infektuar sërish. Këto të dhëna janë bërë publike nga ekspertët mjekësorë, të cilët thonë se disa pacientë kanë rezultuar sërish pozitiv, shkruan Daily Mail. Ky lajm vjen

Lexo më shumë
Anglia hedh së shpejti në treg testet me antitrupa për Covid-19

Anglia hedh së shpejti në treg testet me antitrupa për Covid-19 0

🕔09:42, 27.Mar 2020

Testet me antitrupa për të kuptuar nëse njerëzit e kanë kaluar apo jo koronavirusin e ri (Covid-19) pa shfaqur asnjë shenjë apo simptoma të lehta klinike do të shiten së shpejti në internet në Angli. Sharon Peacock, drejtor i Shërbimit

Lexo më shumë
Italia ngre dyshimet: Covid-19 mund të jetë përhapur që në muajin tetor

Italia ngre dyshimet: Covid-19 mund të jetë përhapur që në muajin tetor 2

🕔09:27, 27.Mar 2020

Koronavirusi mund të jetë përhapur në Europë që në muajin tetor. Në këtë përfundim kanë arritur shkencëtarët italianë, të cilët theksojnë se qindra pacientë u dërguan në spitale me pneumoni serioze dhe simptoma të ngjashme me gripin. Disa prej atyre

Lexo më shumë
Pse vdekshmëria nga koronavirusi është e ulët në Gjermani

Pse vdekshmëria nga koronavirusi është e ulët në Gjermani 0

🕔09:24, 27.Mar 2020

Gjermania kryen rreth 500,000 teste në lidhje me koronavirusin në javë, tha një virolog kryesor gjerman, duke shpjeguar shkallën e ulët të vdekshmërisë së Covid-19 në vend, krahasuar me vendet e tjera. Edhe pse Gjermania, ka më shumë se 43,000

Lexo më shumë
“Momenti më i vështirë deri tani”, si gaboi Spanja në luftën kundër Covid-19?

“Momenti më i vështirë deri tani”, si gaboi Spanja në luftën kundër Covid-19? 0

🕔09:05, 27.Mar 2020

Spanja kishte një panoramë shumë të qartë në Iran, Itali dhe Kinë, por prapë se prapë e kapërceu numrin e vdekjeve në Kinë, një nga momentet më të errëta në historitë e fundit të këtij vendi. Tashmë Spanja është kthyer

Lexo më shumë