Vendimi i Kushtetueses, reagon Kurti: I papranueshëm, beteja jonë kundër kësaj kaste të korruptuar vazhdon

Vendimi i Kushtetueses, reagon Kurti: I papranueshëm, beteja jonë kundër kësaj kaste të korruptuar vazhdon 20

🕔12:33, 29.May 2020

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka reaguar pas vendimit të mbrëmshëm të Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës që i dha të drejtë presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, për dekretin me të cilin nominoi Avdullah Hotin për kryeministër të

Lexo më shumë
Paralajmërimi i OBSH: Koronavirusi nuk ka ikur, të përgatitemi për shpërthime të rasteve të reja

Paralajmërimi i OBSH: Koronavirusi nuk ka ikur, të përgatitemi për shpërthime të rasteve të reja 0

🕔12:23, 29.May 2020

Specialisti i Organizatës Botërore të Shëndetit, Dr. David Nabarro, ka paralajmëruar vendet të përgatiten për shpërthime të reja të koronavirusit. Në një intervistë për BBC, Nabarro u shpreh se COVID-19 nuk ka ikur dhe se rritja e lëvizjeve të njerëzve

Lexo më shumë
Luksemburgu nis testimet masive për Covid-19, u besohen kompanisë shqiptare

Luksemburgu nis testimet masive për Covid-19, u besohen kompanisë shqiptare 5

🕔11:56, 29.May 2020

Luksemburgu bëhet vendi i parë që nis një testim sistematik mbarëkombëtar si pjesë e një programi të hartuar nga Task Forca e tij kundër COVID-19. Laboratorëve Réunis Luksemburg dhe “Ecolog International” u është besuar nga Instituti I Shëndetësisë kryerja e

Lexo më shumë
Vendimi i Kushtetueses, Thaçi: Isha i bindur se veprova drejt, të formohet qeveria e re

Vendimi i Kushtetueses, Thaçi: Isha i bindur se veprova drejt, të formohet qeveria e re 1

🕔11:45, 29.May 2020

Një ditë pasi Gjykata Kushtetuese e shpalli të rregullt dekretin e tij për të mandatuar Avdullah Hotin nga Lidhja Demokratike e Kosovës për postin e kryeministrit, zyra e Hashim Thacit njoftoi një konferencë për shtyp në hyrje të Presidencës. Presidenti

Lexo më shumë
Përmirësohet situata në Spanjë, 1 viktimë nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Përmirësohet situata në Spanjë, 1 viktimë nga Covid-19 në 24 orët e fundit 0

🕔11:36, 29.May 2020

Për të dytën ditë radhazi, autoritetet shëndetësore në Spanjë kanë raportuar vetëm një viktimë nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë në Spanjë deklaron se në javën e fundit kanë humbur jetën 38 persona. Ndërkohë, edhe rastet e reja kanë pasuar rënie,

Lexo më shumë
Pamjet e rralla brenda tuneleve të kokainës së bosit të drogës, El Chapo-s

Pamjet e rralla brenda tuneleve të kokainës së bosit të drogës, El Chapo-s 0

🕔10:06, 29.May 2020

Agjentët e armatosur qëndrojnë roje në kufirin SHBA-Meksikë, por pavarësisht kësaj kartelet e pamëshirshme punojnë natë e ditë për të kontrabanduar drogë me vlerë miliona dollarë. Kjo bëhet nëpërmjet tuneleve të narkos, nën këmbët e agjentëve. Bandat e tmerrshme janë

Lexo më shumë
Pas vendimit të Kushtetueses, Albin Kurti dhe “Vetëvendosja” lajmërojnë protestë të madhe më 5 qershor

Pas vendimit të Kushtetueses, Albin Kurti dhe “Vetëvendosja” lajmërojnë protestë të madhe më 5 qershor 3

🕔09:37, 29.May 2020

Revoltë ka paralajmëruar Lëvizja Vetëvendosje (LVV) menjëherë pas publikimit të verdiktit të Gjykatës Kushtetuese, nëpërmjet të cilit i hapet rrugë zgjedhjes së Qeverisë së re dhe lënien jashtë saj të partisë fituese. Pak orë para shpalljes së verdiktit, ky subjekt

Lexo më shumë
Super fuqi botërore, ky është shteti model që nuk hyri asnjë ditë në karantinë

Super fuqi botërore, ky është shteti model që nuk hyri asnjë ditë në karantinë 3

🕔09:31, 29.May 2020

Kur ra pandemia e COVID 19, ekspertët parashikuan që Japonia do të goditej fort nga virusi, disa thanë se 400,000 banorë mund të vdisnin. Vendi nuk zbatoi asnjë karantinim dhe testoi vetëm 0.2% të popullsisë së tij. Japonia nuk ka

Lexo më shumë
‘Persona që lobuan modifikim e territorit duan të qeverisin sërish’, Vjosa Osmani reagon pas vendimit të Kushtetues

‘Persona që lobuan modifikim e territorit duan të qeverisin sërish’, Vjosa Osmani reagon pas vendimit të Kushtetues 4

🕔08:43, 29.May 2020

Dje në mbrëmje Gjykata Kushtetuese e Kosovës i dha të drejtë presidentit Hashim Thaçi për dekretin e formimit të qeverisë së re duke rrëzuar kërkesën e Vetëvendosjes për zgjedhje të parakohshme. Pas vendimit ka reaguar edhe Vjosa Osmani. Osmani me

Lexo më shumë
Bie Albin Kurti/ Gjykata Kushtetuese i jep të drejtë Thaçit: Nuk ka zgjedhje, pritet qeveria e re

Bie Albin Kurti/ Gjykata Kushtetuese i jep të drejtë Thaçit: Nuk ka zgjedhje, pritet qeveria e re 18

🕔08:10, 29.May 2020

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka vendosur me votë unanime që vendi nuk shkon në zgjedhje të parakohshme pas rrëzimit të qeverisë Kurti, por hapet rruga për krijimin e qeverisë së re. Gjykatësit kanë marrë vendim edhe sa i përket afatit

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim