Nis gjyqi ndaj mafies ruse në Spanjë

Nis gjyqi ndaj mafies ruse në Spanjë 0

🕔21:17, 19.Feb 2018

Plot 10 vite pas operacionit të suksesshëm “Troika” të autoriteteve ligjzbatuese spanjolle, që përfundoi me arrestimin e 20 rusëve të dyshuar si pjesëtar të mafies, çështja gjyqësore ndaj tyre ka mbërritur në Gjykatën kombëtare Penale të Spanjës. Deputeti rus Vladislav

Lexo më shumë
Kosovë, përpjekje për ratifikimin e Demarkacionit në Kuvend

Kosovë, përpjekje për ratifikimin e Demarkacionit në Kuvend 0

🕔19:43, 19.Feb 2018

Parlamenti i Kosovës nuk ka vendosur ende datën e mbajtjes së seancës për ratifikimin e marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi, pas shtyrjes së seancës së paralajmëruar për ditën e diel. Shtyrja u bë, pasi ende nuk janë siguruar

Lexo më shumë
Duterte: Seks me prezervativ? Si të hash një karamele me gjithë mbështjellëse

Duterte: Seks me prezervativ? Si të hash një karamele me gjithë mbështjellëse 2

🕔17:15, 19.Feb 2018

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, ka këshilluar popullin e tij që të mos përdorë prezervativë pasi “seksi me to nuk dhuron kënaqësi” dhe ka rekomanduar pilulën si një metodë kontraceptive. Duterte, i përfshirë shpesh nga polemikat për pasaktësitë politike, i

Lexo më shumë
Kryetari i Parlamentit Europian, Antonio Tajani, kandidat për kryeministër i Italisë

Kryetari i Parlamentit Europian, Antonio Tajani, kandidat për kryeministër i Italisë 0

🕔16:22, 19.Feb 2018

  Nëse qendra e djathtë politike fiton zgjedhjet e 4 marsit në Itali e nëse “Forza” Italia do të konfirmohet forcat kryesore e këtij koalicioni, kreu i Parlamentit Europian, Antonio Tajani, do të jetë emri i propozuar për të drejtuar

Lexo më shumë
Orban ngre sërish tonet kundër islamizmit: Shpresa e fundit e Evropës është krishtërimi

Orban ngre sërish tonet kundër islamizmit: Shpresa e fundit e Evropës është krishtërimi 0

🕔16:04, 19.Feb 2018

  Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, ka ngritur tonet e retorikave të tij populiste para zgjedhjeve të prillit, për të pretenduar se “re të zymta po mblidhen mbi Evropë dhe se vendi i tij është bastioni i fundit në luftën

Lexo më shumë
Tirana dhe Shkupi, datë për bisedimet e pranimit në BE, në qershor?

Tirana dhe Shkupi, datë për bisedimet e pranimit në BE, në qershor? 1

🕔14:42, 19.Feb 2018

Media bullgare shkruan sot se ministrat e jashtëm evropianë kanë diskutuar dokumentin e përgatitur nga Komisioni Evropian për vendet kandidate – duke përfshirë Maqedoninë, Shqipërinë, Serbinë dhe Malin e Zi. Rezultatet e diskutimit  u njoftuan gjatë një takimi dy-ditor jozyrtar

Lexo më shumë
Zbulohen 95 planetë të rinj jashtë sistemit tonë diellor

Zbulohen 95 planetë të rinj jashtë sistemit tonë diellor 0

🕔21:41, 18.Feb 2018

Pothuajse 95 planetë të rinj në orbitën e disa yjeve jashtë sistemit tonë diellor janë zbuluar nga teleskopi i Keplerit të NASA-s. Studiuesit konfirmuan praninë e 95 botëve pas studimit të 275 kandidatëve të mundshëm. Teleskopi Kepler ka gjetur mijëra

Lexo më shumë
Kremlini hesht për rusët e vrarë nga SHBA, në Siri

Kremlini hesht për rusët e vrarë nga SHBA, në Siri 0

🕔20:46, 18.Feb 2018

Shtohen gjithnjë e më shumë të dhënat se sulmet ajrore amerikane në Siri kanë vrarë me dhjetëra kontraktorë ushtarakë rusë në fillim të këtij muaji.  Kremlini ka anashkaluar raportet për shumë të vrarë, nuk ka identifikuar asnjë prej viktimave dhe

Lexo më shumë
Orteku godet 10 turistë në Zvicër

Orteku godet 10 turistë në Zvicër 0

🕔20:33, 18.Feb 2018

Orteku i cili ka rënë në 2500 metra lartësi në Zvicër ka goditur të paktën 10 turistë të ndodhur aty. Ngjarja ka ndodhur në zonën e quajtur Col de Fenestral, në Kantonin Valais të Zvicrës. Menjëherë drejt zonës pranë kufirit

Lexo më shumë
Marshim kundër armëve, të mbijetuarit e Florida-s drejt Uashingtonit

Marshim kundër armëve, të mbijetuarit e Florida-s drejt Uashingtonit 4

🕔19:56, 18.Feb 2018

Të mbijetuarit e masakrës në një shkollë të mesme në Florida lajmëruan një marshim kombëtar drejt Uashingtonit për të kërkuar aksion politik për kontrollin e armëve. Studentët që organizuan mitingun dhe marshimin e planifikuar thanë se janë të vendosur që

Lexo më shumë