Gjermani, niset treni i parë me hidrogjen

Gjermani, niset treni i parë me hidrogjen 6

🕔15:41, 20.Sep 2018

Treni i parë me hidrogjen në botë është nisur nga stacioni në Gjermani. Shërbimi i parë në botë i trenave me hidrogjen filloi të funksionojë në Gjermani të dielën e 16 Shtatorit. Treni i ri mund të arrijë të udhëtojë

Lexo më shumë
Dashuria e tij për pikturën i solli lirinë

Dashuria e tij për pikturën i solli lirinë 0

🕔14:48, 20.Sep 2018

Krijimet e veçanta të Valentino Dixon i tërhoqën vëmendjen një rojeje të burgut e e kjo u bë shkas për rishikimin e rastit te tij. Dashuria e tij për pikturën i solli lirinë një të dënuari në Shtetet e Bashkuara

Lexo më shumë
Treni përplaset me biçikletën elektrike, vdesin 4 fëmijë në Holandë

Treni përplaset me biçikletën elektrike, vdesin 4 fëmijë në Holandë 0

🕔12:50, 20.Sep 2018

  Katër fëmijë nga një qendër holandeze e kujdesit ditor kanë humbur jetën nga përplasja e një treni dhe një biçiklete elektrike. Fëmijët po dërgoheshin në shkollat lokale me biçikletë kur ka ndodhur aksidenti në qytetin Oss. Ndërkohë, një fëmijë

Lexo më shumë
WP: Pse ndryshimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë është ide e tmerrshme

WP: Pse ndryshimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë është ide e tmerrshme 0

🕔11:53, 20.Sep 2018

  Nga Judy Dempsey, The Washington Post Liderët e Kosovës dhe të Serbisë, janë duke planifikuar shkëmbim territoresh. Ata thonë se kjo do t’i lehtësojë tensionet etnike dhe do të kontribuojë në stabilitetin e Ballkanit Perëndimor. Disa analistë dhe politikanë

Lexo më shumë
VIDEO: Putin, një qitës i lindur, kap objektivin 600 metra larg

VIDEO: Putin, një qitës i lindur, kap objektivin 600 metra larg 3

🕔10:39, 20.Sep 2018

  Vladimir Putin dëshmoi se është një qitës vdekjeprurës, teksa shfaqet në një video të publikuar që të realizojë gjuajtje perfekte nga 600 metra. Njeriu më i fuqishëm i Rusisë, shënjestroi kokën, mëlçinë dhe barkun e një objektivi statik, të

Lexo më shumë
Ukraina i jep fund Traktatit të Miqësisë me Rusinë

Ukraina i jep fund Traktatit të Miqësisë me Rusinë 0

🕔10:30, 20.Sep 2018

Ukraina tha se do ta njoftojë zyrtarisht Rusinë nuk do të zgjasë më Traktatin e saj të Miqësisë, Bashkëpunimit dhe Partneritetit me Moskën. Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Pavlo Klimkin tha se Kievi do t’i njoftojë të gjitha organizatat relevante,

Lexo më shumë
Zihen për territorin, plagoset me thikë prostituta shqiptare

Zihen për territorin, plagoset me thikë prostituta shqiptare 0

🕔10:00, 20.Sep 2018

  Një shqiptare është goditur me thikë  në Zvicër. Sipas asaj që raportojnë mediat, mësohet se shqiptarja ushtronte prostitucion. “Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës, ndërsa shqiptarja, identiteti i së cilës nuk bëhet i ditur, është dërguar me urgjencë

Lexo më shumë
Raporti i OKB: Kokaina në Kolumbi, në nivele rekord

Raporti i OKB: Kokaina në Kolumbi, në nivele rekord 1

🕔09:46, 20.Sep 2018

  Prodhimi i Kokainës në Kolumbi ka arritur nivele rekord. Të dhënat e fundit të zyrës së OKB-së për drogën dhe krimin tregojnë se nga viti në vit, prodhimi i kësaj lënde narkotike është rritur me gati 31% në rreth

Lexo më shumë
Shefi i bankës më të madhe të Danimarkës jep dorëheqjen

Shefi i bankës më të madhe të Danimarkës jep dorëheqjen 2

🕔19:52, 19.Sep 2018

Pas akuzave se dega e saj në Estoni është në qendër të një skandali të madh të pastrimit të parave, shefi ekzekutiv i bankës më të madhe të Danimarkës dha dorëheqjen. “Është e qartë se Danske Bank nuk ka arritur

Lexo më shumë
Studimet tronditëse/ Ndotjet nga plastika, studiuesit: Rol në përhapjen e saj kanë edhe insektet

Studimet tronditëse/ Ndotjet nga plastika, studiuesit: Rol në përhapjen e saj kanë edhe insektet 0

🕔19:10, 19.Sep 2018

Mbetjet plastike vazhdojnë të mbeten një problem i madh. Studimet tronditëse që tregojnë se mikroplastika është gjithandej, duke ndotur detet dhe qiejt e botës, dalin në përfundimin se një rol në përhapjen e saj kanë edhe insektet. Shkencëtarët kanë ushqyer

Lexo më shumë