Torturuan 12 fëmijët e tyre, çifti dënohet më 25 vite burg

Torturuan 12 fëmijët e tyre, çifti dënohet më 25 vite burg 0

🕔13:56, 20.Apr 2019

Çifti nga Kalifornia, David dhe Luis Turpin morën dënimin përfundimtar nga gjykata pasi torturuan për një kohë të gjatë 12 fëmijët e tyre. Ata për vite me radhë i kishin nënshtruar fëmijët ndaj torturave mizore, duke i lënë edhe pa

Lexo më shumë
Angli/ 14-vjeçari qëllohet me thikë, tmerrohen të pranishmit

Angli/ 14-vjeçari qëllohet me thikë, tmerrohen të pranishmit 0

🕔22:51, 19.Apr 2019

Një djalë 14-vjeçar është qëlluar me thikë, në stomak dhe këmbë, pranë një plazhi në Merseyside sot. Furgona polie dhe makina të patrullimit, nxituan në Crosby Marina Park rreth orës 5.45 sot. Një grup vajzash adoleshente që kishin ndihmuar djalin

Lexo më shumë
CNN: Joe Biden do të shpallë kandidaturën për President të SHBA

CNN: Joe Biden do të shpallë kandidaturën për President të SHBA 2

🕔20:48, 19.Apr 2019

CNN njofton që Joe Biden do të shpallë kandidaturën për president javën që vjen. Formati dhe data e zyrtarizimit të tij janë ende të paditura, por ekipi i Biden ka muaj që po përgatitë terrenin për kandidaturën e ish zëvendës

Lexo më shumë
I vë flakën shtëpisë që gruaja e tij të mos përfitonte nga divorci

I vë flakën shtëpisë që gruaja e tij të mos përfitonte nga divorci 0

🕔19:50, 19.Apr 2019

Një burrë dogji shtëpinë e tij ndërkohë që ishte brenda, që gruaja e tij të mos përfitonte nga divorci, është burgosur 19 muaj për zjarrvënie. Kevin Camadoo spërkati benzinë ​​rreth shtëpisë së familjes, hoqi bateritë nga detektorët të tymit dhe

Lexo më shumë
OKB: Alarm mbeturinash elektronike, 50 milionë tonë në vit

OKB: Alarm mbeturinash elektronike, 50 milionë tonë në vit 0

🕔18:21, 19.Apr 2019

Bota po përkeqësohet nga një cunam i mbeturinave elektronike, në masën 50 milionë tonë në vit. Ky është alarmi i Organizatës Ndërkombëtare të Punës i OKB, ku deri më tani vetëm 20% e mbeturinave elektrike dhe elektronike hidhen përmes kanaleve

Lexo më shumë
Presidenti largohet nga zyra, “u pushtua” nga gjarpërinjtë

Presidenti largohet nga zyra, “u pushtua” nga gjarpërinjtë 1

🕔17:21, 19.Apr 2019

Dy gjarpërinj kanë detyruar presidentin e Liberisë, George Weah të dalë nga zyra dhe të punojë në banesën e tij private. BBC raporton se dy gjarpërinjtë u gjetën të mërkurën në ndërtesën e Ministrisë së Punëve të Jashtme, vendi zyrtar

Lexo më shumë
Afrikë e Jugut: Shembet muri i kishës gjatë shërbesës së Pashkës, 13 viktima

Afrikë e Jugut: Shembet muri i kishës gjatë shërbesës së Pashkës, 13 viktima 0

🕔15:59, 19.Apr 2019

Të paktën 13 persona kanë humbur jetën nga rrëzimi i një muri kishe në Afrikën e Jugut. Muri u shemb gjatë shërbesës për festën e Pashkës. Nga ana tjetër, shërbimet e emergjencës thanë se të paktën 29 persona kanë kërkuar

Lexo më shumë
Bllokuan rrugët dhe trenat në Londër, policia arreston 500 aktivistë të mbrojtjes së mjedisit

Bllokuan rrugët dhe trenat në Londër, policia arreston 500 aktivistë të mbrojtjes së mjedisit 1

🕔14:24, 19.Apr 2019

Scotland Yard ka mbrojtur përgjigjen e saj ndaj protestave në Londër që kanë shkaktuar bllokimin e milionave njerëzve duke paralizuar trafikun dhe duke u kthyer në qendër të vëmendjes mediatike. Rreth 500 persona janë arrestuar në Londër që kur të

Lexo më shumë
Francë, Macron rritet në sondazhe pas zjarrit në Notre-Dame

Francë, Macron rritet në sondazhe pas zjarrit në Notre-Dame 0

🕔12:58, 19.Apr 2019

Popullariteti i Emmanuel Macron është rritur me tre përqind në prill, pas zjarrit të rënë në Notre-Dame, në Paris. Ndërhyrja e presidentit francez pas zjarrit është gjykuar në lartësinë e duhur nga gjashtë francez në dhjetë të intervistuar, sipas një

Lexo më shumë
Dyshime të reja për zjarrin në Notre Dame

Dyshime të reja për zjarrin në Notre Dame 0

🕔12:09, 19.Apr 2019

Hetimet janë duke vazhduar për zjarrin në katedralen Notre Dame në Paris. Hetuesit dyshojnë se një problem elektrik i shkurtër mund të ketë shkaktuar zjarrin në katedralen e Notre Dame, sipas një zyrtari të policisë gjyqësore. Një vlerësim fillestar i

Lexo më shumë