Renditja sipas RCC: Sa ndikoi tek bizneset në Ballkan heqja e tarifave roaming

Renditja sipas RCC: Sa ndikoi tek bizneset në Ballkan heqja e tarifave roaming 0

🕔11:10, 9.Aug 2019

Vetëm një muaj më parë, më 1 korrik, Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (RCC) njoftoi se çmimet e telefonatave në gjithë Ballkanin Perëndimor ranë dukshëm, ku qytetarët e këtyre vendeve do të jenë në gjendje të flasin, të hulumtojnë në internet,

Lexo më shumë
Plani “Qasja e Tiranës”, bankat po gatiten t’u falin sërish kreditë e papaguara bizneseve të mëdha

Plani “Qasja e Tiranës”, bankat po gatiten t’u falin sërish kreditë e papaguara bizneseve të mëdha 4

🕔10:47, 9.Aug 2019

Pak kohë më parë, Banka e Shqipërisë miratoi një plan shpëtimi të pagëzuar si “Qasja e Tiranës”, për bizneset që kanë dështuar në shlyerjen e kredive në banka, me vlerë mbi 8 milionë euro. Plani i shpëtimit, tashmë në fuqi,

Lexo më shumë
Renditja ‘Coface’: Shqipëria, vend me nivel të lartë risku për biznesin

Renditja ‘Coface’: Shqipëria, vend me nivel të lartë risku për biznesin 3

🕔23:59, 8.Aug 2019

Agjencia franceze e vlerësimit të riskut, “Coface”, ka mbajtur të pandryshuar notën e riskut të vendit tonë, në “C”. Agjencia mat riskun për faliment të biznesit, dhe shërben si një indikator për investitorët e huaj që duan të vijnë në

Lexo më shumë
Paundi s’ka prekur ende fundin, mund të bjerë në $1.17, nëse nuk ka marrëveshje për Brexit

Paundi s’ka prekur ende fundin, mund të bjerë në $1.17, nëse nuk ka marrëveshje për Brexit 0

🕔21:49, 8.Aug 2019

Paundi britanik nuk ka prekur ende fundin, ndërkohë që shanset e Britanisë për të dalë nga Bashkimi Europian pa marrëveshje janë shtuar përsëri. Kryeministri Boris Johnson, që ishte imazhi i fushatës së daljes nga Europa në referendumin e vitit 2016,

Lexo më shumë
Hekurudha shqiptare ndahet në 4 shoqëri aksionere. Emrat e kompanive të reja që krijohen

Hekurudha shqiptare ndahet në 4 shoqëri aksionere. Emrat e kompanive të reja që krijohen 6

🕔21:44, 8.Aug 2019

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka iniciuar projektligjin “Për ndarjen e Hekurudhës Shqiptare Sh.a”. Sipas versionit optimal të përzgjedhur në këtë projektligj, Hekurudha Shqiptare  do të ndahet në 4 Njësi të Pavarura, secila Shoqëri Aksionare plotësisht e pavarur nga të

Lexo më shumë
30 % e punëkërkuesve të papunë nxirren nga skema e asistencës, SHKP: Nuk janë paraqitur

30 % e punëkërkuesve të papunë nxirren nga skema e asistencës, SHKP: Nuk janë paraqitur 0

🕔21:34, 8.Aug 2019

30 për qind e punëkërkuesve të papunë gjatë vitit 2018 janë nxjerrë nga skema e asistencës sociale. Të dhënat zyrtare të Shërbimit Kombëtar të Punësimit, bëjnë me dije se nga kategoria e individëve që kanë humbur statusin e punëkërkuesve të

Lexo më shumë
Tenderin për Unazën po e fiton kompania e dosjes për drejtorët e LSI

Tenderin për Unazën po e fiton kompania e dosjes për drejtorët e LSI 9

🕔18:55, 8.Aug 2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar shpalli klasifikimin për tenderin 18.5 milionë euro të Unazës së Re, në segmentit që përfshin rrethrrotullimin e ‘Shqiponjës’ duke projektuar si fituese “Vëllezërit Hysa”. Në tenderin për ndërtimin e nënkalimit që u zhvillua dy javë më parë

Lexo më shumë
Sezoni turistik shtrenjton ushqimet, statistikat: Çmimet rriten me 2.8%

Sezoni turistik shtrenjton ushqimet, statistikat: Çmimet rriten me 2.8% 0

🕔15:31, 8.Aug 2019

Çmimet e ushqimeve u shtrenjtuan ndjeshëm në kulmin e sezonit turistik, teksa inflacioni regjistroi një rritje të lehtë me 1,5%. Sipas të dhënave të INSTAT, çmimet e grupit të ushqimeve dhe pijeve alkoolike u rritën me 2,8% në korrik, në

Lexo më shumë
Çfarë mendojnë 85 % e shqiptarëve për hendekun të pasur – të varfër

Çfarë mendojnë 85 % e shqiptarëve për hendekun të pasur – të varfër 5

🕔13:10, 8.Aug 2019

Shqiptarët mendojnë se shtresa e varfër nuk po del nga gjendja e saj dhe nuk shohin ndonjë dritë jeshile në fund të tunelit. 85 % e shqiptarëve gjykojnë se hendeku mes të varfërve dhe të pasurve në vend është rritur

Lexo më shumë
Inflacioni në shifra zyrtare, ekonomia shqiptare drejt stanjacionit

Inflacioni në shifra zyrtare, ekonomia shqiptare drejt stanjacionit 0

🕔12:49, 8.Aug 2019

INSTAT ka raportuar se rritja mesatare vjetore e çmimeve në muajin korrik 2019 qe vetëm 1.5 për qind, nga 2.3 për qind që qe ky ndryshim një vit më parë. Një rritje shuma larg objektivit të Bankës së Shqipërisë prej

Lexo më shumë

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin