Regjistrimi në QKR, biznesmeni i vrarë në Stamboll, ortak me Rezart Taçin

Regjistrimi në QKR, biznesmeni i vrarë në Stamboll, ortak me Rezart Taçin 2

🕔16:10, 22.Dec 2012

Nga dokumente zyrtare në Qendrën Kombëtare të Regjistrimit rezulton se Omer Satin i vrare dy nete me pare ne Stamboll zotronte 40 për qind të aksioneve po aq sa dhe aksionari shqiptar Taçi ne kompanine “BT International Engineering Services Limited

Lexo më shumë
1.3 miliardë dollarë “të fluturuara” jashtë, PS: Bode i numëron si fara luledielli

1.3 miliardë dollarë “të fluturuara” jashtë, PS: Bode i numëron si fara luledielli 0

🕔13:14, 22.Dec 2012

PS ka reaguar sot ndaj deklaratës së djeshme të ministrit të Financave, Ridvan Bode, shifra 1.3 miliardë dollarë të “fluturuara” nga Shqipëria brenda 5 viteve, nuk do të thotë që Shqipëria është përkeqësuar krahasuar me vite më parë. Në një

Lexo më shumë
Greqi, debate për heqjen e pensioneve të minoritarëve në Shqipëri

Greqi, debate për heqjen e pensioneve të minoritarëve në Shqipëri 0

🕔10:02, 22.Dec 2012

Ndërsa në Greqi po diskutohet për heqjen e pensioneve të rreth 18000 minoritarëve grekë nga Shqipëria, Demokracia e Re po e kundërshton me forcë këtë fakt. Deputeti i kësaj force, Jani Mihelaki ka kërkuar interpelancë me ministrin grek të Punës dhe

Lexo më shumë
Privatizimi i HEC-eve, KURUM ofron 52 milionë euro

Privatizimi i HEC-eve, KURUM ofron 52 milionë euro 0

🕔11:55, 21.Dec 2012

METE hapi sot paradite tenderin për shitjen e HEC-eve Bistrica 1 dhe Bistrica 2. Oferta më e lartë rezulton a jo e kompanisë KURUM, e cila ofron 52 milionë euro. Oferta e parë – 30.355 milionë euro Oferta e dytë

Lexo më shumë
Përgjegjësia e Llallës për 1.3 mld dollarët e elitës

Përgjegjësia e Llallës për 1.3 mld dollarët e elitës 1

🕔19:46, 20.Dec 2012

Për të kuptuar se sa i merituar është posti që fitoi Adriatik Llalla si kryeprokuror, duke zëvendësuar Ina Ramën, pavarësisht pëlqimit në heshtje edhe të opozitës ndaj kandidaturës, mjafton të lexosh raportin e publikuar dje të GFI (Global Financial Integrity).

Lexo më shumë
Lista e PS , propozimet konkrete për paketën fiskale

Lista e PS , propozimet konkrete për paketën fiskale 0

🕔16:06, 20.Dec 2012

Ndryshimet fiskale të propozuara nga qeveria dhe që priten të miratohen sot në Kuvend, kanë cuar partinë më të madhe opozitare të prezantojë dje mundësitë që duhet ta përmirësojnë këtë paketë duke kërkuar lehtësimin nga barra fiskale të një sërë

Lexo më shumë
Kryeministri “një lugë” bosh për pensionistët

Kryeministri “një lugë” bosh për pensionistët 0

🕔16:04, 20.Dec 2012

Duke qenë së tashmë është hyrë në vitin zgjedhor, kryeministri demokrat ka vendosur të “zgjidhë torbën e buxhetit” dhe ti shpërblejë pensionistët me një kafe simbolike. Duke e trumbetuar si një sukses të jashtëzakonshëm të qeverisë së tij, kryeministri Berisha

Lexo më shumë
Qeveria miraton projektligjin për Lotarinë Kombëtare

Qeveria miraton projektligjin për Lotarinë Kombëtare 0

🕔20:39, 19.Dec 2012

Qeveria ka miratuar të mërkurën projektligjin për liçencën e Lotarisë Kombëtare. Fituese e tenderit për liçencën u shpall më herët gjatë vitit kompania shtetërore austriake e lotarive. Liçenca për Lotarinë Kombëtare do jepet për një afat 10-vjecar, duke bërë që

Lexo më shumë
Haxhinasto: CEZ shkaktoi 1 miliardë USD dëme

Haxhinasto: CEZ shkaktoi 1 miliardë USD dëme 1

🕔20:05, 19.Dec 2012

Dy ditë pas njoftimit në media të grupit CEZ për nxjerrjen në shitje të paketës së saj prej 76% të aksioneve në kompanine “CEZ Shpërndarje”, Tiranë, METE e cila zotëron 24% të paketës së aksioneve të kompanisë “CEZ Shpërndarje”, deklaron

Lexo më shumë
Përmirësimi i ekonomisë, PS: Propozimet tona në Parlament

Përmirësimi i ekonomisë, PS: Propozimet tona në Parlament 0

🕔16:29, 19.Dec 2012

Partia Socialiste propozon një paketë me 10 pika, që sipas saj, ndikon në përmirësimin e situatës ekonomike në vend. Deputetja, Mimi Kodheli, publikoi shifra të situatës aktuale duke ndarë propozimet sipas sektorëve, përkatësisht në bujqësi, sipërmarrje, buxhet familjar dhe taksimi

Lexo më shumë