Mirëpo kujt i hyn në punë kjo keqardhje?

Mirëpo kujt i hyn në punë kjo keqardhje? 8

🕔19:36, 12.Aug 2013

Në mbledhjen e Qeverisë të datës 23 korrik z.Berisha shprehu keqardhjen e thellë pasi një objektiv të cilin e kishte pasur shumë përzemër nuk arriti ta realizonte. Ky objektiv ka qenë rritja e ndihmës ekonomike për të gjithë ata që

Lexo më shumë
Ulen dukshëm prurjet e emigrantëve

Ulen dukshëm prurjet e emigrantëve 1

🕔10:45, 12.Aug 2013

Kriza e vendeve fqinjë, Itali e Greqia, ku jetojnë pjesa më e madhe e emigrantëve kaulur pritshmëritë për rritjen tradicionale të kursimeve në muajin gusht. Gushti, përveç temperaturave të larta, shënon për bankat një periudhë “gjahu” për të thithur kursimet

Lexo më shumë
Energjia, veriu i vendit së shpejti me 11 hidrocentrale të rinj

Energjia, veriu i vendit së shpejti me 11 hidrocentrale të rinj 0

🕔10:38, 11.Aug 2013

Në kaskadën e lumit të Currajt, në zonën e Lekbibajt të rrethit të Tropojës, do të nisin së shpejti punimet për ndërtimin e 11 hidrocentraleve të vegjël. Burime pranë Ministrisë së Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës bëjnë të ditur se kompania

Lexo më shumë
Ilaçet, blejmë më pak por i paguajmë më shtrenjtë

Ilaçet, blejmë më pak por i paguajmë më shtrenjtë 0

🕔11:31, 10.Aug 2013

Tregu i medikamenteve ka ulur ritmet e rritjes në dy vitet e fundit duke reflektuar pasojat negative të krizës. Importet zënë mbi 95% të tij dhe dominojnë barnat nga Zvicra. Që nga viti 2010, kur u vendos TVSH prej 10%

Lexo më shumë
Raporti: Kina, Brazili dhe Rusia do ngadalësohen

Raporti: Kina, Brazili dhe Rusia do ngadalësohen 0

🕔11:08, 9.Aug 2013

Një raport i ri arrin në përfundimin se perspektiva e ekonomive të Evropës, Japonisë dhe Shteteve të Bashkuara ka gjasa të përmirësohet muajt e ardhshëm, ndërsa në Kinë mund të ngadalësohet. Organizata për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim tha sot se

Lexo më shumë
Kriza shton konsumin e kafesë në Shqipëri

Kriza shton konsumin e kafesë në Shqipëri 2

🕔11:05, 9.Aug 2013

Kriza ekonomike dhe ulja e konsumit nuk i ka frenuar shqiptarët që të konsumojnë më shumë kafe. të dhënat nga Drejtoria e Përgjithshme e Doganave konfirmojnë se gjatë gjysmës së parë të këtij viti janë importuar rreth 3700 ton kafe

Lexo më shumë
A është e mundur rritja e të ardhurave nga sektori i Bujqësisë?

A është e mundur rritja e të ardhurave nga sektori i Bujqësisë? 5

🕔09:58, 8.Aug 2013

Situata post zgjedhore ekonomike e fiskale është shumë e vështirë, shkaktuar nga keq qeverisja, sidomos në katër vitet e fundit. Nga të dhënat e buxhetit rezulton se të ardhurat e buxhetit për gjashtëmujorin e parë te vitit 2013, kanë qenë

Lexo më shumë
Ultimatumi i CEZ dhe vendimi i gjykatës

Ultimatumi i CEZ dhe vendimi i gjykatës 5

🕔12:13, 7.Aug 2013

Disa ditë më parë, administratori Sahit Dollapi në emër të CEZ Shpërndarje u ka bërë një apel që skadon sot (7 gusht) institucioneve debitore dhe ujësjellësave që të paguajnë energjinë që i detyrohen. Sipas CEZ, nëse debitorët nuk paguajnë, energjia

Lexo më shumë
Evazioni i frikshëm i Lojërave të Fatit

Evazioni i frikshëm i Lojërave të Fatit 6

🕔13:30, 6.Aug 2013

Disa herë shtypi ka folur për abuzimet që bëhen te lojërat e fatit si dhe për punonjës në Drejtorinë e Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit, të cilët kanë denoncuar shkeljet e ndryshme. Madje edhe vetë kryetari aktual i Bashkisë së

Lexo më shumë
Qeveria shet me çmime qesharake pronat e firmave piramidale

Qeveria shet me çmime qesharake pronat e firmave piramidale 5

🕔09:25, 6.Aug 2013

Qeveria në ikje po nxiton të shesë pronat e fundit para dorëzimit të pushtetit. Kështu, siç shkruan GSH,  këto ditë do të zhvillohen 14 ankande për shitje pronash. Mes pronave të nxjerra në ankand janë edhe pasuritë e firmave piramidale

Lexo më shumë