Shkodër, pritet të nisë puna për nxjerrjen e naftës

Shkodër, pritet të nisë puna për nxjerrjen e naftës 1

🕔20:17, 18.Nov 2012

Në fshatin Juban të komunës Gur i Zi në Shkodër pritet që të nisë puna për hapjen e një pusi nafte. Mësohet se do të jetë një kompani kanadeze e specializuar për kërkime e shpime për naftë ajo që do

Lexo më shumë
Gjykata e Tiranës ndalon shkëputjen e energjisë nga CEZ

Gjykata e Tiranës ndalon shkëputjen e energjisë nga CEZ 0

🕔22:14, 17.Nov 2012

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë vendosi pranimin e kërkesës së kërkuesit Avokatura e Shtetit duke ndalur shkëputjen e energjisë elektrike ndaj çdo autoriteti publik, institucioneve dhe shërbimeve deri në arritjen e një marrëveshjeje përfundimtare dhe ligjore të mosmarrëveshjeve mes palëve

Lexo më shumë
Braçe: Po iku CEZ, faturën me tetë zero do e paguajnë qytetarët

Braçe: Po iku CEZ, faturën me tetë zero do e paguajnë qytetarët 0

🕔22:13, 17.Nov 2012

Opozita ka vijuar akuzat e ashpra ndaj situatës së krijuar në vend për shkak të konfliktit mes CEZ dhe Qeverisë. Deputeti socialist Erjon Brace thotë se situata e krijuar në tregun energjetik i ka rrënjët pas, në vitin 2009 kur

Lexo më shumë
Komiteti i Helsinkit: CEZ po kërcënon jetën e qytetarëve

Komiteti i Helsinkit: CEZ po kërcënon jetën e qytetarëve 0

🕔17:46, 15.Nov 2012

Ka ardhur reagimi i Komiteti Shqiptar të Helsinkit per paralajmerimin e CEZ se do te nderpres energjine per ujesjellsat. Sipas KSHH ndërprerja e energjisë për 40 ndërmarrje lokale të ujësjellësve “është një kërcënim i rëndë për jetën e shëndetin e

Lexo më shumë
Marrëveshje e imponuar apo fakt i kryer?

Marrëveshje e imponuar apo fakt i kryer? 0

🕔11:55, 14.Nov 2012

Pala greke ka nisur kërkimet gjeofizike në zonën detare pranë Shqipërisë, pavarësisht nga fakti se qeveria ‘Berisha’ aktualisht po kërkon rishikimin e marrëveshjes së mëparshme për përcaktimin e kufirit detar mbidis dy vendeve. Kjo nuk e ka penguar aspak qeverinë

Lexo më shumë
Buxheti 2013, kalimi i kufirit të borxhit në qendër të debatit

Buxheti 2013, kalimi i kufirit të borxhit në qendër të debatit 0

🕔12:46, 12.Nov 2012

Projektbuxheti i shtetit për vitin 2013 tashmë ka marrë formën e tij përfundimtare nga ministria e Financave, ndërsa po shqyrtohet nga Këshilli i Ministrave për të mbërritur për debat parlamentar këtë muaj (nëntor). Ende nuk janë dhënë shifrat konkrete, por

Lexo më shumë
EKSKLUZIVE: Tenderi, ish-krenaria e Flotës Luftarake Detare shitet për skrap

EKSKLUZIVE: Tenderi, ish-krenaria e Flotës Luftarake Detare shitet për skrap 3

🕔12:40, 12.Nov 2012

NËNDETËSET   Specialistët: 3 nga mjetet ujore do shiten për skrap, nëndetësja ‘105’ do të shndërrohet në relike muzeale të detarisë   Fituese e tenderit është firma turke ‘Kurum’ me vlerën 73 milion lekë   Nëndetëset e Pasha Limanit, të

Lexo më shumë
Greqia nis kërkimet për naftë në pjesën shqiptare, pavarësisht bllokimit të marrëveshjes

Greqia nis kërkimet për naftë në pjesën shqiptare, pavarësisht bllokimit të marrëveshjes 0

🕔17:28, 10.Nov 2012

Ashtu siç kishte paralajmëruar, qeveria greke dha licensën e parë të kërkimeve për naftë në detin e saj. Përmes një deklarate për shtyp, Ministria e Ekonomisë, Ndërtimit dhe Zhvillimit të Greqisë bëri me dije se ditën e diel 11 nëntor,

Lexo më shumë
Prishtina i jep OK në Bruksel lidhjes së „rrugës së kombit“ me Serbinë

Prishtina i jep OK në Bruksel lidhjes së „rrugës së kombit“ me Serbinë 0

🕔14:57, 9.Nov 2012

Ëndrra e Berishës për rrugën Durrës-Nish, tani e realizueshme   Kosova e Serbia do të lidhen me autostradë. Lajmi i papritur ka dalur pas darkës së punës ndërmjet kryeministrit Thaçi dhe kryeministrit serb Daçiç, me ndërmjetësimin e shefes së politikës

Lexo më shumë
Çdo të thotë fitorja e Obamës për shqiptarët

Çdo të thotë fitorja e Obamës për shqiptarët 0

🕔14:55, 9.Nov 2012

Pas lajmit se Obama fitoi edhe shqiptarët e thjeshtë filluan të mendojnë se ç’do të thotë për ta kjo fitore. Problemet e vendit tonë janë të shumta dhe ndihma e SHBA-ve këta 20 vitet e fundit ka qenë e madhe

Lexo më shumë

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin