Back to homepage

Foto Lajm 2

FOTO LAJM: Një imazh i fortë i botës së egër vërtet mbresëlënës

FOTO LAJM: Një imazh i fortë i botës së egër vërtet mbresëlënës 0

🕔15:31, 16.Dec 2017

Fotografi Yen Chao ka kapur për National Geographic momentin e rrallë kur një hienë sulmon një kafshë të egër. Një imazh i fortë që tregon rrethin e egër të jetës dhe luftën për të mbijetuar. Shprehjet në dy fytyrat e

Lexo më shumë
FOTO LAJM: Duke ardhur në jetë

FOTO LAJM: Duke ardhur në jetë 0

🕔03:56, 14.Dec 2017

Një zogth emu duke dalë nga veza në Wild Rose Emu Ranch në Hamilton, Montana. Fotograf Shot Pam Voth ka pritur për orë të tëra, duke vëzhguar zogjtë që thyenin guaskës derisa arriti kapi këtë pamje. “Ajo që më befasoi

Lexo më shumë
FOTO LAJM: I ndezur prej 320 vitesh!

FOTO LAJM: I ndezur prej 320 vitesh! 0

🕔03:49, 14.Dec 2017

Klyuchevskaya Sopka është një vullkan në Rusi. Ai  është më shumë se 15.000 metra i gjatë. Ky vullkan ka qenë aktiv që prej së paku 1697-s. Shpërthimi i tij i parë është regjistruar 32 vjet më pare. n.s. / dita

Lexo më shumë
FOTO LAJM: Akujt e fundit

FOTO LAJM: Akujt e fundit 0

🕔03:45, 14.Dec 2017

Një ari polar mbështetet në një copë akulli në Oqeanin Arktik. Ndërsa akulli polar shkrihet çdo vit, habitati i ariut polar do të vazhdojë të tkurret. Shkencëtarët vlerësojnë se popullsia e tyre do të ulet me 30 përqind deri në

Lexo më shumë
FOTO LAJM / ‘Apokalipsi’: Reja e zjarrit ngrihet në 10 mijë metra lartësi

FOTO LAJM / ‘Apokalipsi’: Reja e zjarrit ngrihet në 10 mijë metra lartësi 0

🕔15:51, 12.Dec 2017

Këto pamje të frikshme tregojnë se si është ferri që po kalon Kalifornia, e cila po përballet me zjarret më të fuqishme në historinë e saj. Një re e frikshme u shfaq të hënën mbi Kaliforni, e ngjashme me një

Lexo më shumë
FOTO LAJM: Të kërkosh jetë 3 mjë metra nën akull!

FOTO LAJM: Të kërkosh jetë 3 mjë metra nën akull! 0

🕔09:03, 11.Dec 2017

Në Antarktidë një liqen është varrosur tre kilometra poshtë sipërfaqes së akullit. Aty nuk mbërrin as edhe një rreze drite dhe uji ëshë qelibar i pastër, sepse çdo kontakt me botën e jashtme është shkëputur qindra- mijëra vjet më parë.

Lexo më shumë
FOTO LAJM: Përmasat nuk mjaftojnë për të fituar

FOTO LAJM: Përmasat nuk mjaftojnë për të fituar 1

🕔18:08, 10.Dec 2017

Kjo foto është shkrepur në Brazil nga fotografi Steve Winter. Ai ka eksporuar prej kohësh botën e egër të xhaguarëve. Këtë herë ka qenë me fat. Ka arritur të realizojë këtë fotografi të rrallë: Një xhaguar duke tërhequr nga lumi

Lexo më shumë
FOTO LAJM: Të edukosh dashurinë për vendin

FOTO LAJM: Të edukosh dashurinë për vendin 0

🕔17:51, 10.Dec 2017

Dy të rinj duke kërcyer në një aktivitet të organizatës Yong Marines. Young Marines është një organizatë që u mëson të rinjve nga mosha 8 në 18 vjeç principet e disiplinës, respektit dhe dashurisë për Zotin dhe Amerikën. Autorja e

Lexo më shumë
FOTO: Fshati gjerman…shitet në ankand

FOTO: Fshati gjerman…shitet në ankand 0

🕔12:17, 10.Dec 2017

Një fshat i vogël në Brandenburg të Gjermanisë është shitur për… 140.000 euro në një ankand. Shtëpia e ankandit, The Karhausen në Berlin, ka thënë se fshati Alwine, me një popullsi prej 20 personash është shitur tek një person anonim,

Lexo më shumë
FOTO LAJM: 102 vjeç dhe nuk dorëzohet

FOTO LAJM: 102 vjeç dhe nuk dorëzohet 1

🕔03:09, 5.Dec 2017

Holi, që njihet edhe si Festivali i Ngjyrave është një festë tradicionale e Hinduve. Gjatë festimeve pjesëmarrësit hedhin pudër ngjyrosëse mbi njëti tjetrin dhe kërcejnë nën ritmet e muzikës. Kjo foto është shkrepur në Vrindavan, Uttar Pradesh të Indisë dhe

Lexo më shumë