Back to homepage

Foto Lajm 2

Kosovë, korrupsioni në nivel lokal

Kosovë, korrupsioni në nivel lokal 0

🕔12:30, 23.Nov 2012

Nga Radio Evropa E Lirë Korrupsioni në Kosovë ka kapur shifra shqetësuese si pasojë e mosfunksionimit të mekanizmave të kontrollit dhe raportimit në nivel lokal. Përfaqësues të organizatës joqeveritare “FOL” ngrenë shqetësimin mbi këtë çështje   Gati në të gjitha

Lexo më shumë
Bota në një ditë

Bota në një ditë 0

🕔12:29, 23.Nov 2012

1. SHBA Polici njujorkez, Gilberto Vale, doli para gjyqit ditën e enjte. Ai kishte planifikuar ngrënien e disa grave në vend të gjelit të detit tracional për Festën e Falenderimeve në SHBA. Vale e kishte diskutuar planin e tij në internet

Lexo më shumë
BE, “sherr” për miliardat

BE, “sherr” për miliardat 0

🕔16:16, 22.Nov 2012

Çdo shtatë vjet vendet anëtarë të Bashkimit Evropian grinden me Komisionin e BE-së dhe me Parlamentin Evropian për ndarjen e shumave të parave që i takojnë secilit shtet. Ndryshe nga planet e vendeve anëtare që përpilohen vetëm për një buxhetin

Lexo më shumë
Gjen 1 milion dollarë dhe ua kthen të zotëve

Gjen 1 milion dollarë dhe ua kthen të zotëve 0

🕔16:14, 22.Nov 2012

Si duhet vepruar kur gjendesh përballë një çante me 1 milion dollarë brenda? Në një situatë të tillë është ndodhur një drejtues taksie në Singapor, 70-vjeçari  Sia Ka Tian. Ai gjeti në sediljen e pasme të automjetit të tij një

Lexo më shumë
Bota në një ditë

Bota në një ditë 0

🕔16:13, 22.Nov 2012

1. SHBA Autoritet e policisë në Miami-Dade në shtetin e Floridas bënë të ditur se një  vajzë 13-vjeçare është qëlluar për vdekje në autobusin e shkollës nga i dashuri i saj 15-vjeçar. Tetë studentët e tjerë që ndodheshin në autobus,

Lexo më shumë
Jeto me rregullat e tua!

Jeto me rregullat e tua! 0

🕔16:08, 21.Nov 2012

Dhe Fergi vazhdon të ketë gjithë vëmendjen e djemve, duke pozuar në një veshje fantastike për parfumin e saj të fundit. Ylli i grupit “Black Eyed Peas” u paraqit me një fustan të shkurtër shumë joshës dhe me një xhaketë

Lexo më shumë
Shpërthen një autobus në Tel Aviv, Izraeli e quan sulm terrorist

Shpërthen një autobus në Tel Aviv, Izraeli e quan sulm terrorist 0

🕔12:43, 21.Nov 2012

Një bombë ka shpërthyer në një autobus në qendër të Tel Avivit, në një prej rrugëve më të frekuentura të qytetit izrealit. Deri tani flitet për rreth 20 të plagosur, disa prej tyre në gjendje shumë të rëndë. Policia izraelite

Lexo më shumë
Zakonet që ju prishin humorin

Zakonet që ju prishin humorin 0

🕔12:26, 21.Nov 2012

Arredimi i shtëpisë, netët e vona, shokët tuaj dhe dieta ushqimore, mund të jenë disa nga pikat kyçe, me të cilat duhet të punoni për të qenë çdo ditë në harmoni të plotë me veten   Ndoshta e keni vënë

Lexo më shumë
Bota në një ditë

Bota në një ditë 0

🕔12:23, 21.Nov 2012

1. SHBA Një grup shkencëtarësh dhe mjekësh të mbështetur nga qeveria e SHBA-së rekomanduan që qytetarët amerikanë nga mosha 15 deri 65 vjeç duhet të kryejnë analizën për virusin e SIDA-s. Ata thonë se 25% e 1 milionë amerikanëve të

Lexo më shumë
Të lutem, vishi takat!

Të lutem, vishi takat! 0

🕔20:38, 20.Nov 2012

“Të lutem, të lutem, të lutem, vishi takat. Bëje për mua!” Këto janë fjalët e stilistes 22-vjeçare Tara Suenen, e cila stilon veshjet e Kristen Stjuart. E mirënjohura në filmin “Muzgu” (Twilight) si Bela Suon, në fakt është bërë po

Lexo më shumë