Back to homepage

Foto Lajm 2

FOTO: Kur reklama kthehet në antireklamë

FOTO: Kur reklama kthehet në antireklamë 0

🕔01:18, 19.Jan 2018

Agjencitë publicitare kanë skuadra të tëra, të cilat punojnë për të gjetur ide interesante për të tërhequr konsumatorin drejt produktit. Por në disa raste idetë kreative që ngjisin menjëherë te publiku nuk mjaftojnë. Ndonjëherë një reklamë sado e mirë, e

Lexo më shumë
FOTO: Pallati i akullt i Stalinit

FOTO: Pallati i akullt i Stalinit 1

🕔22:38, 17.Jan 2018

Një labirint i jashtëzakonshëm me tunele akulli i ndërtuar në arktikun rus gjatë Luftës së Ftohtë, po shkrin. Pamje të pabesueshme tregojnë se struktura, e quajtur “Pallati i akullt i Stalinit”, një objekt më i madh se Shtëpia e Bardhë,

Lexo më shumë
Fotot që tregojnë se si ishte Nju Jorku për sezonin e festave 100 vjet më parë

Fotot që tregojnë se si ishte Nju Jorku për sezonin e festave 100 vjet më parë 1

🕔14:38, 16.Jan 2018

“Cyber Monday” gjatë këtij viti ishte dita më e madhe e blerjeve online në historinë amerikane ku amerikanët  harxhuan rreth 6.6 miliardë dollarë. Por 100 vjet më parë, vendasit e qyteteve si Nju Jorku ballafaqoheshin me turma të mëdha njerëzish

Lexo më shumë
Fotot/ Trump mbron veten nga shiu, por lë jashtë çadrës gruan dhe djalin

Fotot/ Trump mbron veten nga shiu, por lë jashtë çadrës gruan dhe djalin 2

🕔13:29, 16.Jan 2018

Presidenti amerikan Donald Trump, është fotografuar ndërsa hipte në avionin presidencial në Florida, duke u mbrojtur nga shiu me një çadër të madhe. Fotot tregojnë se Trump mbronte veten nga shiu, por ka lënë jashtë gruan e tij 47-vjeçare dhe

Lexo më shumë
Fotot e rralla: 1961, kur Shqipëria po ndahej me Bashkimin Sovjetik

Fotot e rralla: 1961, kur Shqipëria po ndahej me Bashkimin Sovjetik 9

🕔11:37, 15.Jan 2018

Atmosfera e vështirë cila kishte pushtuar Shqipërinë e vitit 1961 kur ajo po ndahej nga Bashkimi Sovjetik, vjen përmes një koleksioni të rrallë fotografik të realizuar nga gazetari gjermano-perëndimor Hari Ham, i cili u ndodh në Shqipëri në gusht të

Lexo më shumë
FOTO: Njihni Lëpushën e Kelmendit

FOTO: Njihni Lëpushën e Kelmendit 5

🕔10:00, 15.Jan 2018

Kreu i Qeverisë Edi Rama, prej kohësh i kushton një vëmendje të veçantë promovimit të turizmit, ku hera- herës publikon artikuj të mediave ndërkombëtare apo video ku vlerësohet natyra apo bregdeti shqiptar. Këtë gjë ka bërë edhe mëngjesin e kësaj

Lexo më shumë
FOTO: Çifti që “mbolli” dashurinë në kodrat e Liqenit Artificial

FOTO: Çifti që “mbolli” dashurinë në kodrat e Liqenit Artificial 1

🕔09:45, 15.Jan 2018

Orkida Kurti dhe Klaudio Mukaj zgjodhën të mbjellin një pemë kumbulle të kuqe në Parkun e Madh si simbol të dashurisë së tyre. Bashkia Tiranë ka iniciuar nismën “Dhuro një pemë“, ku kushdo mund të dhurojë një pemë dhe ta

Lexo më shumë
FOTO: 1988, vendvarrimi i Skënderbeut para dhe pas memorialit

FOTO: 1988, vendvarrimi i Skënderbeut para dhe pas memorialit 11

🕔22:59, 14.Jan 2018

Në kuadër të Vitit të Skënderbeut është parashikuar edhe restaurimi i Memorialit të Heroit tonë Kombëtar. Ai është ngritur me 23 Nëntor 1981 dhe është projektuar dhe ideuar nga “Skulptori i Popullit” Odhise Paskali dhe arkitekti Latif Lazimi. Ai shtrihet

Lexo më shumë
FOTO: Çfarë po ndodh në “Don Bosko”?

FOTO: Çfarë po ndodh në “Don Bosko”? 3

🕔18:02, 13.Jan 2018

Nuk ka ndjesi më të bukur se ajo kur del në mëngjes dhe rruga jote prej vitesh me gropa dhe baltë është asfaltuar! Siç mund të shihni edhe nga këto foto, banorët e bllokut të pallateve në “Don Bosko” shumë

Lexo më shumë
FOTO: Uniformat e policisë ndër vite

FOTO: Uniformat e policisë ndër vite 0

🕔16:37, 13.Jan 2018

Me rastin e 05-vjetorit të krijimit të Policisë së Shtetit, Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto të cilën e ka cilësuar si “Foton e Ditës”. Rama shfaqet mes efektivëve të cilët kanë veshur uniformat e policisë ndër vite, ku

Lexo më shumë