Back to homepage

Foto Lajm 2

E PAZAKONTË: Ngrin oqeani Atlantik

E PAZAKONTË: Ngrin oqeani Atlantik 1

🕔09:52, 9.Jan 2018

Banorët e shtetit të Masaçusetsit në SHBA kanë qenë dëshmitarë të një fenomeni natyror të pazakontë: ngrirja e pjesshme e oqeanit Atlantik. Në videon e realizuar në bregun e qytetit Faklmouth vihet re se si sipërfaqe të tëra të oqeanit

Lexo më shumë
FOTO: Me “makinën e komunizmit” nga Anglia drejt Shqipërisë

FOTO: Me “makinën e komunizmit” nga Anglia drejt Shqipërisë 8

🕔16:15, 7.Jan 2018

Është kjo sfida e dy të djemve, njëri shqiptar e tjetri anglez, të cilët kanë zgjedhur që të përshkruajnë distancën më të gjatë të bërë me një automjet tip Zil 157 që i përket kohës së komunizmit. Gent Jakupi dhe

Lexo më shumë
FOTO: Projekti 2.3 miliardë dollarësh në Detin Mesdhe

FOTO: Projekti 2.3 miliardë dollarësh në Detin Mesdhe 2

🕔15:56, 7.Jan 2018

  Monako mund të jetë vendi i dytë më i vogël në botë, por është gjithashtu një nga më të pasurit. Pothuajse një e treta e banorëve të saj janë milionerë, të joshur në shtetin e Rivierës Franceze, nga politika

Lexo më shumë
FOTO: E rrallë, dy fëmijë në Tepelenën e vitit 1923

FOTO: E rrallë, dy fëmijë në Tepelenën e vitit 1923 1

🕔12:19, 7.Jan 2018

  Mëngjesin e sotëm, Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka publikuar në Facebook një fotografi të realizuar në Tepelenë, në vitin e largët 1923. Ambasada Amerikane shkruan se në objektivin e fotografit, kanë qenë dy djem të vegjël në Tepelenë.

Lexo më shumë
FOTO: Edhe shkretëtirë, edhe bregdet!

FOTO: Edhe shkretëtirë, edhe bregdet! 0

🕔11:26, 7.Jan 2018

Parku Kombëtar Namid-Naukluft në Namibi është e vetmja shkretëtirë – bregdetare e botës. Këtu ngrihen dunat më të larta të planetit që shpesh arrijnë deri në 300 metra mbi tokë. Kjo zonë unike është shtëpia e disa kafshëve të rralla,

Lexo më shumë
FOTO: Edi Rama duke luajtur me djalin

FOTO: Edi Rama duke luajtur me djalin 3

🕔20:32, 6.Jan 2018

Kryeministri Edi Rama është fotografuar teksa luan me djalin e tij të vogël. Siç mund të shihet edhe nga këto foto, ai duket duke qeshur, ndërkohë që lojërat e djalit të tij kanë tërhequr vëmendjen edhe të klientëve të tjerë

Lexo më shumë
FOTO: Super spektakël i flamingove në parkun e Karavastasë

FOTO: Super spektakël i flamingove në parkun e Karavastasë 11

🕔13:28, 6.Jan 2018

Laguna e Karavastasë është laguna më e madhe në Shqipëri dhe më e bukura në detin Adriatik. Ndahet prej detit nga pylli me pisha i Divjakës dhe është deklaruar Park Kombëtar i mbrojtur nga Konventa e Ramsarit. Kjo zonë është

Lexo më shumë
FOTO: Amerika ka ‘ngrirë’

FOTO: Amerika ka ‘ngrirë’ 0

🕔21:21, 5.Jan 2018

“Cikloni Bombë’ ka mbërthyer Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në disa shtete është aq e ftohtë, sa pikat e ujit në ajër kristalizohen në akull para se të bien në tokë, shkruajnë mediat amerikane. Shteti i Floridës pas tre dekadave

Lexo më shumë
FOTO: Vdekja e pabesueshme e kozmonautit të parë viktimë e një programi hapësinor

FOTO: Vdekja e pabesueshme e kozmonautit të parë viktimë e një programi hapësinor 0

🕔02:59, 5.Jan 2018

Kjo është historia thuajse e pabesueshme e kozmonautit të pare në histori viktimë e një programi hapësinor. Ai quhej Valentin Bondarenko dhe u vra gjatë një stërvitje trajnimi në mars të vitit 1961. Ekzistenca e tij ishte e panjohur në

Lexo më shumë
FOTO: Të mbuluar totalisht nga dëbora

FOTO: Të mbuluar totalisht nga dëbora 0

🕔23:58, 3.Jan 2018

Ky peizazh kaq mbresëlënës gjendet në malet e prefekturës Yamagata në Japoni. Bëhet fjalë për burimin termal dhe stacionin e skive Zao Onsen. Zao Onsen është i famshëm për adhuruesit e skive. Këto në foto njihen si “pemë akulli”. Janë

Lexo më shumë