Back to homepage

Foto Lajm

FOTO: Pallatet e arnuara me shtesa të Tiranës, përballë tërmetit

FOTO: Pallatet e arnuara me shtesa të Tiranës, përballë tërmetit 10

🕔10:12, 12.Dec 2019

Përveç Durrësit dhe zonave të tjera ku tërmeti shkatërroi shumë banesa, dëmtime pati edhe në Tiranë. Ajo që bie në sy janë shtesat e bëra në pallate, të cilat e shtojnë rrezikun në rast lëkundjesh sizmike. Imazhet e paraqitura janë

Lexo më shumë
FOTO: 29 vjet nga Lëvizja Studentore e Dhjetorit 1990

FOTO: 29 vjet nga Lëvizja Studentore e Dhjetorit 1990 37

🕔08:45, 8.Dec 2019

Sot shënohen 29 vite nga ajo që njihet si Lëvizja Studentore e 1990-ës. Natën e 8 dhjetorit 1990, rreth 300 studentë marshuan nga Qyteti Studenti drejt qendrës së Tiranës. Gjatë lëvizjes atyre iu bashkuan edhe qytetarë të Tiranës. Të nesërmen

Lexo më shumë
Fotot prekëse nga Thumana: Djepi bosh, kujtime, fotografi… çfarë ka në gërmadha pas tragjedisë

Fotot prekëse nga Thumana: Djepi bosh, kujtime, fotografi… çfarë ka në gërmadha pas tragjedisë 0

🕔13:50, 3.Dec 2019

Në Thumanë, Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit shembi tre pallate të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Përveç këtyre tre pallateve, IKMT njofton se do të shembë edhe një pallat të katërt, i cili ka pësuar dëme në katet

Lexo më shumë
FOTO: Dyndje në Aeroportin e Rinasit, por arsyet nuk kanë të bëjnë vetëm me tërmetin

FOTO: Dyndje në Aeroportin e Rinasit, por arsyet nuk kanë të bëjnë vetëm me tërmetin 4

🕔18:17, 2.Dec 2019

Në keto foto të shkrepura dje, në aeroportin “Nënë Tereza”, radha e njerzve nëpër sportele dhe në pikat e kontrollit është jashtë të zakonshmes. Shtimit të udhëtarëve me shkak panikun prej tërmetit i është mbivendosur edhe një fakt tjetër. Fluturimet

Lexo më shumë
FOTO: A është normale kjo?

FOTO: A është normale kjo? 37

🕔00:26, 1.Dec 2019

Fotografi i njohur Roland Tasho ka publikuar këtë foto në profilin e tij në Facebook, shoqëruar me shënimin: A është normale kjo? Fotoja tregon taracat e pallateve në Tiranë, të cilat janë të mbushura me depozita uji. Megjithë premtimet e

Lexo më shumë
Sytë nga ndihmat, në rradhë për bukë e ujë! Fotot prekëse nga Durrësi

Sytë nga ndihmat, në rradhë për bukë e ujë! Fotot prekëse nga Durrësi 8

🕔13:03, 29.Nov 2019

Shqipëria është në zi pas tërmetit të 26 nëntorit që la mbi 40 të vdekur, qindra të plagosur, njerëz pa shtëpi. Të prekurit nga tërmeti tani janë në qiell të hapur dhe presin ndihmat që me shpejtësi po sigurohen si

Lexo më shumë
FOTO: Lëkundjet nuk ndalen, banorët gdhihen jashtë

FOTO: Lëkundjet nuk ndalen, banorët gdhihen jashtë 10

🕔23:38, 27.Nov 2019

Në zonën e plazhit në Durrës janë ngritur çadra për të strehuar banorët. Ndërkohë, për shkak të frikës, banorët nuk janë rikthyer mbrëmë në shtëpitë e tyre. Ata kanë qëndruar në çadrat e ngritura, në makina apo edhe në mes

Lexo më shumë
FOTO: Kush është nëna 30-vjeçare që vdiq në spital disa orë pas së bijës. Piktorja kishte humbur edhe bashkëshortin

FOTO: Kush është nëna 30-vjeçare që vdiq në spital disa orë pas së bijës. Piktorja kishte humbur edhe bashkëshortin 3

🕔11:39, 27.Nov 2019

Doli e gjallë nga rrënojat, por 30-vjeçarja që kishte pasion pikturën humbi jetën pak orë më vonë. Diena Meçaj Karanxha, në mëngjes sot e kishte humbur fëmijën e saj 8-vjeçare. Vetë gruaja, u gjet nën rrënojat e një pallati 6-katësh

Lexo më shumë
Kjo foto nuk ka lidhje me tërmetin!

Kjo foto nuk ka lidhje me tërmetin! 0

🕔17:35, 26.Nov 2019

“Nëse jetoni në Bregun Perëndimor, mund ta mbani mend atë ditë”, kështu e nis shkrimin Christine Cube, e cila sjell pamje nga një tërmet që ka prekur Kaliforninë. Bashkangjitur shkrimit ajo publikon edhe një foto ku shihet një person nën gërmadha

Lexo më shumë
“Burrat qajnë!” Historia e një fotoje nga lufta në Kosovë

“Burrat qajnë!” Historia e një fotoje nga lufta në Kosovë 0

🕔12:23, 23.Nov 2019

Peter Turnley është një fotograf i njohur amerikan, i cili realizoi shumë prej fotografive të rëndësishme të pamjeve nga lufta në Kosovë. Por një prej tyre, më shumë se të gjitha i preku zemrat e njerëzve. Një pikëllim i tillë

Lexo më shumë