Back to homepage

Foto Lajm

Spektakël në metro

Spektakël në metro 0

🕔16:15, 15.Jan 2013

Dita pa pantallona. Në Njujork, udhëtarët e metrosë shikojnë një grua që i është bashkuar këtij eventi, e cila “jep shfaqje” në tren.  

Lexo më shumë
Francezët protestojnë kundër martesave gei

Francezët protestojnë kundër martesave gei 0

🕔16:14, 14.Jan 2013

Francezët protestojnë kundër martesave mes personave të të njëjtës gjini. Mijëra  francezë dolën në rrugët e Parisit në një protestë kundër martesave gei dhe adoptimit të fëmijëve nga çiftet e homoseksualëve  

Lexo më shumë
Ushqimi i mahnitshëm shumë-ngjyrësh që na lejon të shijojmë ylberin

Ushqimi i mahnitshëm shumë-ngjyrësh që na lejon të shijojmë ylberin 0

🕔22:36, 11.Jan 2013

Festive: Ky tas me spageti është bërë duke përdorur spageti standarde supermarketi të futura në ngjyrues, të cilat morën me lehtësi ngjyrat e ndezura.

Lexo më shumë
Zgjidhje kundër shiut

Zgjidhje kundër shiut 0

🕔14:39, 10.Jan 2013

Dy hebrenj ultraortodoksë mbajnë në kokë kapele të veshura me qese plastmasi kundër shiut, në një nga lagjet e Jeruzalemit. Reshjet e dendura kanë përfshirë Izraelin ditët e fundit, duke detyruar autoritetet të mbyllin disa rrugë në Tel Aviv. Ndërsa

Lexo më shumë
Të gjithë në ujë për një vit plot shëndet

Të gjithë në ujë për një vit plot shëndet 0

🕔17:21, 7.Jan 2013

Bullgarët u zhytën në ujërat e lumit Tundzha gjatë festimeve të Epifanisë (Dita e Ujit të Bekuar) në qytetin Kalofer, 150 km në lindje të Sofies. Besimtarët thonë se rituali i të kërcyerit në lumë do t’u sjellë shëndet gjatë

Lexo më shumë
Sëpatë pemëve që thithin ujërat e pakëta

Sëpatë pemëve që thithin ujërat e pakëta 0

🕔14:04, 6.Jan 2013

Fermerët jemenas në malet Haraz kanë nisur një fushatë për prerjen e pemëve qat dhe zëvendësimin e tyre me kafe dhe bajame. Qat dominon gjelbërimin në Jemen. Expertët thonë se kjo bimë po shkatërron ekonominë e brishtë jemenase dhe po

Lexo më shumë
Momenti i një lajmi të keq

Momenti i një lajmi të keq 0

🕔13:12, 4.Jan 2013

Edhe njeriu më i fuqishëm i botës ligështohet nga një lajm i keq. Shtëpia e Bardhë ka shpërndarë një foto të presidentit Obama në momentin kur mori lajmin e masakrës në shkollën fillore “Sandy Hook”, më 14 dhjetor. Adam Lanza

Lexo më shumë
Me sytë nga qielli i frikshëm i Alepos

Me sytë nga qielli i frikshëm i Alepos 0

🕔17:00, 3.Jan 2013

Një vajzë e vogël shikon qiellin teksa dëgjon zhurmën e granatave që bien në qytet. Vogëlushja është banore e Alepos, Siri.  OKB ka bërë të ditur se që prej fillimit të konfliktit civil, në Siri janë vrarë të paktën 60

Lexo më shumë
Dënim me vdekje atyre që dhunojnë gratë

Dënim me vdekje atyre që dhunojnë gratë 0

🕔13:47, 3.Jan 2013

Indianët protestojnë kundër dhunës ndaj femrave. Vdekja e studentes 23-vjeçare që u përdhunua disa ditë më parë në një autobus të Nju Delhit shpërtheu një valë protestash, me anë të të cilave kërkohet vendosja e dënimit me vdekje për përdhunuesit

Lexo më shumë
Paraja nuk ka festë

Paraja nuk ka festë 0

🕔16:33, 2.Jan 2013

Agjenti i bursës Jozef Mastrolia mban syzet e vitit 2013 gjatë natës së Vitit të Ri, teksa punon në bursën e Nju Jorkut

Lexo më shumë