Back to homepage

Foto Lajm

Orët, monumentet më të bukura dhe më të famshme të kohës në botë

Orët, monumentet më të bukura dhe më të famshme të kohës në botë 0

🕔16:41, 18.Nov 2018

Më i famshëm është londinezi Big Ben, por ka dhe shumë të tjerë, të bukur, ikonikë dhe super fotografuar nga turistë nga e gjithë bota. Para se të përhapeshin orët e xhepave dhe ato të dorës, ofroheshin në bashku me

Lexo më shumë
Punë burrash për mbijetesë

Punë burrash për mbijetesë 0

🕔13:28, 18.Nov 2018

Në këtë fotografi dy gra mbajnë mbi shpinë tulla në një fabrikë në Lalitpur, Nepal. Varfëria dhe pamundësia për të gjetur një mënyrë tjetër për të mbijetuar i bën femrat të marrin përsipër punë të rënda në vende të varfra

Lexo më shumë
Suzanne Jongmans riciklon mjeshtrat e vjetër në fotografi

Suzanne Jongmans riciklon mjeshtrat e vjetër në fotografi 0

🕔18:33, 17.Nov 2018

Artistja holandeze Suzanne Jongmans krijon fotografi që i bëjnë jehonë mjeshtrave të vjetër, por me një kthesë moderne: ajo bën kostumet e ndërlikuara duke përdorur plastika të ricikluara, batanije të vjetra dhe paketime të përdorura. Jongmans gjen frymëzim në piktorë

Lexo më shumë
Otsu, Japoni/ Osamu Kitagawa shqyrton maskën e fytyrës së tij

Otsu, Japoni/ Osamu Kitagawa shqyrton maskën e fytyrës së tij 0

🕔18:15, 15.Nov 2018

Otsu, Japoni Osamu Kitagawa, presidenti i “Real-f”, një kompani që bën maska realiste fytyre, shqyrton një nga produktet e tij. REALFACE është një produkt që të jep mundësinë e një objekti që duket tamam si fytyra origjinale e bazuar në

Lexo më shumë
Moskë/ Helikopterët ushtarak fluturojnë mbi Kishën e Shën Gjergjit

Moskë/ Helikopterët ushtarak fluturojnë mbi Kishën e Shën Gjergjit 0

🕔20:19, 13.Nov 2018

Moskë, Rusi – Helikopterë të transportit ushtarak fluturojnë mbi Kishën e Shën Gjergjit, Dëshmorit të Madh, si pjesë e ngjarjeve të mbajtura në Shkollën e Lartë të Komandës Ajrore Ryazan për të festuar 100 vjetorin e ditëlindjes së saj. Fotografia

Lexo më shumë
Mrekulli ngjyrash në Spanjë, 450 balona fluturojnë në “Corralejo”

Mrekulli ngjyrash në Spanjë, 450 balona fluturojnë në “Corralejo” 0

🕔21:59, 11.Nov 2018

Fuerteventura, Spanjë Rreth 450 balona të profesionistëve dhe amatorëve nga tetë vende të ndryshme janë takuar në plazhet e parkut natyror Corralejo për Festivalin e 31-të Ndërkombëtar të Balonave. Foto e shkrepur nga AFP është publikuar nga The Guardian v.l/

Lexo më shumë
Një foto e rrallë e Esat Pashës

Një foto e rrallë e Esat Pashës 15

🕔20:43, 9.Nov 2018

Kjo foto e rrallë tregon Esat Pashë Toptanin ditën e mbërritjes së Princ Vidit në Shqipëri. Vidi erdhi në një periudhë shumë të trazuar në Shqipëri. Për të penguar që, për shkak të trazirave e pretendimeve të shumanshme të palëve

Lexo më shumë
Eduard Burtynsky na tregon me foto plagët që i shkaktojmë Tokës

Eduard Burtynsky na tregon me foto plagët që i shkaktojmë Tokës 4

🕔19:46, 5.Nov 2018

Imazhet e Eduard Burtynsky tregojnë shenjat e pariparueshme të krijuara nga njerëzimi në planetin tonë. Fotografi kanadez është mjeshtër i fotografive që tregojnë ndërtime dhe mjediseve industriale. Pika e tij kryesore është ambienti që na rrethon. Pamjet e tij, kohët

Lexo më shumë
FOTO: 10 ndërtesa vërtet të çuditshme

FOTO: 10 ndërtesa vërtet të çuditshme 2

🕔17:05, 4.Nov 2018

Linja të lakuara, forma të thyera dhe të pazakonshme, madje edhe shtëpitë … me kokë poshtë. A je i sigurt se i njeh të gjitha? Kryesisht janë të vendosura në qytete të rëndësishme dhe turistike, por në pozicione ndonjëherë paksa

Lexo më shumë
Bënë xhiron e rrjetit, ja fotot më të bukura në botë

Bënë xhiron e rrjetit, ja fotot më të bukura në botë 5

🕔14:19, 2.Nov 2018

Fotot fituese janë zgjedhur nga plot 48.000 konkurruese nga e gjithë bota, duke mbërthyer një larmi emocionesh, që nga brishtësia e pafajësisë njerëzore, e deri te madhështia e natyrës në tokë.                  

Lexo më shumë