Back to homepage

Foto Lajm

FOTO: Luksi i një ish-kryeprokurori

FOTO: Luksi i një ish-kryeprokurori 16

🕔10:44, 28.Nov 2018

Kjo në foto është ish-shtëpia luksoze e ish-prokurorit të përgjithshëm ukrainas, Viktor Pshonka. Një shembull i jetës ekstravagante që bënin zyrtarët më të lartë të këtij vendi deri para shpërthimit të revolucionit popullor atje në shkurtin e 2014. Ngjashëm me

Lexo më shumë
Stephanie Gilmore, kampione bote për herë të 7 në sërf

Stephanie Gilmore, kampione bote për herë të 7 në sërf 0

🕔19:05, 27.Nov 2018

Hawaii, US Stephanie Gilmore e Australisë në aksion përgjatë raundit të tretë të eventit “Beachwaver Maui Pro” në sërf, pjesë e Ligës Botërore të Sërfit në Gjirin Honolua. Gilmore mori titullin e shtatë historik botëror. Photograph: Ed Sloane/EPA v.l/ Dita

Lexo më shumë
Phenian, kryeqyteti i Koresë së Veriut në foto

Phenian, kryeqyteti i Koresë së Veriut në foto 9

🕔18:45, 24.Nov 2018

Nëpërmjet disa fotografive, “The Guardian” na jep mundësinë të njohim shkurtimisht jetën e përditshme në Phenian. Sipas “The Guardian” kryeqyteti i Koresë së Veriut është një vitrinë e menaxhuar me kujdes për të mbuluar diktaturën e saj. burimi: theguardian.com v.l/ Dita

Lexo më shumë
Historia e fotos së vitit, pse lotoi sytë e botës

Historia e fotos së vitit, pse lotoi sytë e botës 0

🕔19:52, 20.Nov 2018

Fotografi spanjoll Samuel Aranda fitoi çmimin “World Press Photo of the Year” të vitit 2011 për fotografinë të një gruaje të mbuluar që mbante në krahët djalin e saj, pas një demonstrate në Jemen. Fotografia e Arandës, e marrë për

Lexo më shumë
Orët, monumentet më të bukura dhe më të famshme të kohës në botë

Orët, monumentet më të bukura dhe më të famshme të kohës në botë 0

🕔16:41, 18.Nov 2018

Më i famshëm është londinezi Big Ben, por ka dhe shumë të tjerë, të bukur, ikonikë dhe super fotografuar nga turistë nga e gjithë bota. Para se të përhapeshin orët e xhepave dhe ato të dorës, ofroheshin në bashku me

Lexo më shumë
Punë burrash për mbijetesë

Punë burrash për mbijetesë 0

🕔13:28, 18.Nov 2018

Në këtë fotografi dy gra mbajnë mbi shpinë tulla në një fabrikë në Lalitpur, Nepal. Varfëria dhe pamundësia për të gjetur një mënyrë tjetër për të mbijetuar i bën femrat të marrin përsipër punë të rënda në vende të varfra

Lexo më shumë
Suzanne Jongmans riciklon mjeshtrat e vjetër në fotografi

Suzanne Jongmans riciklon mjeshtrat e vjetër në fotografi 0

🕔18:33, 17.Nov 2018

Artistja holandeze Suzanne Jongmans krijon fotografi që i bëjnë jehonë mjeshtrave të vjetër, por me një kthesë moderne: ajo bën kostumet e ndërlikuara duke përdorur plastika të ricikluara, batanije të vjetra dhe paketime të përdorura. Jongmans gjen frymëzim në piktorë

Lexo më shumë
Otsu, Japoni/ Osamu Kitagawa shqyrton maskën e fytyrës së tij

Otsu, Japoni/ Osamu Kitagawa shqyrton maskën e fytyrës së tij 0

🕔18:15, 15.Nov 2018

Otsu, Japoni Osamu Kitagawa, presidenti i “Real-f”, një kompani që bën maska realiste fytyre, shqyrton një nga produktet e tij. REALFACE është një produkt që të jep mundësinë e një objekti që duket tamam si fytyra origjinale e bazuar në

Lexo më shumë
Moskë/ Helikopterët ushtarak fluturojnë mbi Kishën e Shën Gjergjit

Moskë/ Helikopterët ushtarak fluturojnë mbi Kishën e Shën Gjergjit 0

🕔20:19, 13.Nov 2018

Moskë, Rusi – Helikopterë të transportit ushtarak fluturojnë mbi Kishën e Shën Gjergjit, Dëshmorit të Madh, si pjesë e ngjarjeve të mbajtura në Shkollën e Lartë të Komandës Ajrore Ryazan për të festuar 100 vjetorin e ditëlindjes së saj. Fotografia

Lexo më shumë
Mrekulli ngjyrash në Spanjë, 450 balona fluturojnë në “Corralejo”

Mrekulli ngjyrash në Spanjë, 450 balona fluturojnë në “Corralejo” 0

🕔21:59, 11.Nov 2018

Fuerteventura, Spanjë Rreth 450 balona të profesionistëve dhe amatorëve nga tetë vende të ndryshme janë takuar në plazhet e parkut natyror Corralejo për Festivalin e 31-të Ndërkombëtar të Balonave. Foto e shkrepur nga AFP është publikuar nga The Guardian v.l/

Lexo më shumë