Back to homepage

Goje te liga

FUSHATA / Basha u premton fermerëve se do t’u gjejë treg për votat e pashitura

FUSHATA / Basha u premton fermerëve se do t’u gjejë treg për votat e pashitura 4

🕔15:20, 14.Apr 2021

TIRANË, KORÇË, DIVJAKË – Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar fushatën elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit, duke u shpalosur fermerëve programin e PD-së për bujqësinë. Një nga premtimet që ka bërë më shumë përshtypje, mësojnë Gojët

Lexo më shumë
GRIMCA FUSHATE: Zbulohet tenderi i parë që do bëjë Basha sapo të marrë detyrën e Kryeministrit (dhe disa detaje të tjera nga puthja e Dashit me Ramën, te logoja e re e LSI-së)

GRIMCA FUSHATE: Zbulohet tenderi i parë që do bëjë Basha sapo të marrë detyrën e Kryeministrit (dhe disa detaje të tjera nga puthja e Dashit me Ramën, te logoja e re e LSI-së) 3

🕔14:18, 3.Apr 2021

  -1- Gojët e Liga kanë mësuar se me të marrë detyrën e kryeministrit, tenderi i parë që do të bëjë Lulzim Basha do të jetë ai për riparimin e çatisë së makinës mbi të cilën po kërcen gjatë fushatës.

Lexo më shumë
KUSH E MENDONTE / Tre pasoja të pandemisë: Maska, Doza dhe Libra Lulesh

KUSH E MENDONTE / Tre pasoja të pandemisë: Maska, Doza dhe Libra Lulesh 10

🕔14:24, 23.Mar 2021

    Koronavirusi ka sjellë në fjalorin publik, politik, civik dhe diplomatik disa përmbysje konceptesh dhe botëkuptimesh që deri vonë do konsideroheshin në mos antiligjore, të paktën turpe. Një grup pune i përbërë nga filologë, sociologë dhe kritikë letrarë të

Lexo më shumë
TREGIM I SHKURTËR / Një histori me atentatorë, ëndrra dhe tapi me rigon…   

TREGIM I SHKURTËR / Një histori me atentatorë, ëndrra dhe tapi me rigon…   18

🕔10:00, 14.Mar 2021

TIRON, Rruga Durrsit – E zhytur brenda tufës së barishteve që mbante në dorë, pistoleta nuk dukej fare. Në fillim shokët ishin të mendimit të mbante një tufë lulesh të çfarëdoshme, të bëhej një me turmën. Por çastin e fundit

Lexo më shumë
HEMORRAGJIA E KOMBIT / Një tjetër grup refugjatësh shqiptarë mbërrin në Itali 

HEMORRAGJIA E KOMBIT / Një tjetër grup refugjatësh shqiptarë mbërrin në Itali  10

🕔23:31, 6.Mar 2021

BRINDIZI – Mediat italiane raportuan dje se një tjetër grup qytetarësh shqiptarë kanë mbërritur në qytetin bregdetar të Brindizit, vazhdimi i një fenomeni të trishtë që ka nisur prej 30 vitesh dhe nuk po gjen të ndalur. Sipas raportimeve, grupi i

Lexo më shumë
GJENIALE / Edi KM zbulon sloganin fitues të fushatës. Ja si kundërpërgjigjet opozita

GJENIALE / Edi KM zbulon sloganin fitues të fushatës. Ja si kundërpërgjigjet opozita 4

🕔08:15, 27.Feb 2021

  TIRANË, SOURREILLE e rrethina – Një hap tjetër drejt fitores elektorale të 25 Prillit ka hedhur Partia Socialiste ditët e fundit, pasi kryetari Edi KM ka shpalosur publikisht sloganin dhe frazën kyçe të qeverisjes së tij. Së pari le

Lexo më shumë
SHPRESËDHËNËSE / Majat e analizës gjeopolitike i bëjnë vërejtje elegante njëri-tjetrit

SHPRESËDHËNËSE / Majat e analizës gjeopolitike i bëjnë vërejtje elegante njëri-tjetrit 3

🕔01:51, 19.Feb 2021

TIRANË, KINOSTUDIO, TRE URAT – Një tjetër episod që i mbush shqiptarët me shpresë se ky vend do të bëhet, ndodhi javën e kaluar në një studio televizive të Tiranës. Skena zuri fill kur dy analistë i bënë njëri-tjetrit disa

Lexo më shumë
ZGJEDHJET / Zbardhet projekti: Ermaq Majëmali do t’u bëjë seminar suksesi krerëve të opozitës mbi formulën magjike: “Menoju iher, Dridhe po t’u dha muncia, Përfito”

ZGJEDHJET / Zbardhet projekti: Ermaq Majëmali do t’u bëjë seminar suksesi krerëve të opozitës mbi formulën magjike: “Menoju iher, Dridhe po t’u dha muncia, Përfito” 4

🕔23:59, 7.Feb 2021

TIRANË, Rolling Hills, Rokendroll – Në kuadër të përpjekjeve për zgjedhje sa më cilësore dhe sasiore, drejtuesit kryesorë të opozitës shqiptare do të përfitojnë një trajnim të veçantë së shpejti, – njoftojnë burime pa ujë për Gojët e Liga. Trajnimi

Lexo më shumë
NGRICAT / Moti i keq, studenti online lutet të bjerë interneti që… ta bëjë pushim

NGRICAT / Moti i keq, studenti online lutet të bjerë interneti që… ta bëjë pushim 1

🕔09:04, 2.Feb 2021

TIRANË, SAUK, BUBQ – I lodhur e i sakatuar nga seancat e gjata mesimore online, studenti i vitit të dytë në degën Inxhinieri Fluturash të Universitetit të Bajkalit në Tiranë, 20 vjeçari Kristiano Bektashi mallkoi dje online shërbimin e internetit,

Lexo më shumë
E GUXIMSHME / Prokurori kurajoz vendos të rihapë dosjen e 21 Janarit!  

E GUXIMSHME / Prokurori kurajoz vendos të rihapë dosjen e 21 Janarit!   6

🕔23:03, 23.Jan 2021

LALZ, ROLLING HILLS, SUREL – I inkurajuar nga klima e krijuar pas reformës në drejtësi, i mbushur me besim për aftësitë e veta profesionale dhe integritetin moral pasi kaloi të gjitha filtrat e sistemit, prokurori i rrethit gjyqësor Tiranë Bastun

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim