Back to homepage

Goje te liga

Berisha: Reforma në drejtësi realizohet vetëm me një Zanë Mali

Berisha: Reforma në drejtësi realizohet vetëm me një Zanë Mali 11

🕔09:21, 8.Jul 2016

  Duke e quajtur strategjinë më efikase për të siguruar stabilitet politik dhe zgjidhje afatgjata për vendin, deputeti i thjeshtë demokrat Sali Berisha deklaroi pak më parë për mediat se ka zbuluar rrugën më të mirë që politika shqiptare të

Lexo më shumë
Raport: Katastrofa, vjedhje, eksplozivë, suksese, fitime dhe turizëm

Raport: Katastrofa, vjedhje, eksplozivë, suksese, fitime dhe turizëm 0

🕔12:32, 6.Jul 2016

  “Nuk ka asnjë shpresë. Gjithçka do rregullohet”, thonë viktimat   Duke i cilësuar si shkatërrimtare, tragjike, komplekse, zemërdridhëse, zemërngrirëse, kurajoze, të turpshme, burime të besueshme raportuan të enjten reformën në drejtësi, zjarre masive, kriza gjeopolitike, alergji stinore, shkelje të

Lexo më shumë
Ekskluzive: Kapsi.hal zbulon servilizmin e fëlliqur të gazetës DITA

Ekskluzive: Kapsi.hal zbulon servilizmin e fëlliqur të gazetës DITA 23

🕔19:17, 5.Jul 2016

Me hidhërim të thellë, Gojët e Liga njoftojnë se kanë vendosur të shpallin divorcin nga gazeta Dita, pasi kanë marrë vesh manipulimin e frikshëm që kjo e fundit i ka bërë një lajmi. Gojët e Liga e mësuan lemerinë e

Lexo më shumë
E rrallë: Vendimi i pazakontë i gjykatës për ish-snajperin e specialeve

E rrallë: Vendimi i pazakontë i gjykatës për ish-snajperin e specialeve 2

🕔17:45, 3.Jul 2016

  Edhe pse me një karrierë profesionale të lavdishme, jeta private nuk i ka ecur mirë ish ushtarakut special Maliher Karabina. Gojët e Liga kanë mësuar se pas ankesave të shumta të bashkëshortes Nagante, se i shoqi i rrinte ftohtë

Lexo më shumë
Reforma në drejtësi, Berisha del hapur. Propozimi fantastik i orës së fundit

Reforma në drejtësi, Berisha del hapur. Propozimi fantastik i orës së fundit 4

🕔19:39, 30.Jun 2016

  Gojët e Liga kanë mësuar se deputeti Sali Berisha ka ndërmarrë një hap të fundit, më të madhin deri tani sa i takon çështjes së reformës në drejtësi. Në një rreth të ngushtë deputetësh të të gjithë spektrit politik,

Lexo më shumë
Diplomati i shquar e pranon: Në takimin e 142-të e kuptova që po më mashtronin

Diplomati i shquar e pranon: Në takimin e 142-të e kuptova që po më mashtronin 7

🕔22:19, 27.Jun 2016

  Gojët e Liga mësojnë me hidhërim se një diplomat i shquar është mashtruar sistematikisht nga një politikan shqiptar, arma më joshëse e të cilit është buzëqeshja. Diplomati i shquar, thonë burime të pastra si kristali, e ka pranuar vetë

Lexo më shumë
E rrallë: Vajza e beut qëllon kalimtarin në aeroport me gjellë pasanikësh

E rrallë: Vajza e beut qëllon kalimtarin në aeroport me gjellë pasanikësh 14

🕔21:34, 25.Jun 2016

  Në një incident në dukje banal, vajza e një beu të pasur shqiptar mësohet se ka qëlluar me gjellë pasanikësh në aeroportin e Romës, një kalimtar gjithashtu shqiptar, të perceptuar si kundërshtar. Gojët e Liga mësojnë se bija e

Lexo më shumë
Berisha komenton dorëheqjen e Kameron: “Ti paske qenë me sindromën Dauning!”

Berisha komenton dorëheqjen e Kameron: “Ti paske qenë me sindromën Dauning!” 2

🕔14:55, 24.Jun 2016

  Ideja se një drejtues qeverie mund të japë dorëheqjen për shkak të një referendumi idiot, ka lënë pa fjalë deputetin Sali Berisha, mësojnë Gojët e Liga. Berisha e ka me kryeministrin britanik David Kameron, pas referendumit që vendosi për

Lexo më shumë
Flet keq për kombëtaren e futbollit, dorëhiqet pas presionit popullor

Flet keq për kombëtaren e futbollit, dorëhiqet pas presionit popullor 0

🕔21:42, 23.Jun 2016

  Duke i dhënë fund stuhisë që shkaktoi në opinionin publik me komentin e tij kritik ndaj Kombëtares së Shqipërisë në futboll, hidrauliku 39 vjeçar Rubin Neti u dorëzua përballë presionit popullor dhe deklaroi të mërkurën se do të jepte

Lexo më shumë
Nishani nuk ka të ndalur. Ja ç’kërkon t’u ofrojë ai djemve të Kombëtares

Nishani nuk ka të ndalur. Ja ç’kërkon t’u ofrojë ai djemve të Kombëtares 5

🕔17:50, 20.Jun 2016

  Në vend që të shuante sadopak skërmitjet politike të Tiranës, suksesi futbollistik i Kombëtares sonë del se po i acaron më shumë ato. Gojët e Liga kanë mësuar se presidenti Bujar Nishani ka mbetur shumë keq kur kryeministri Rama

Lexo më shumë