Back to homepage

Goje te liga

EKONOMI / Ndikimi i krizës së burgjeve greke, dyfishohet çmimi i paketës në burgjet tona

EKONOMI / Ndikimi i krizës së burgjeve greke, dyfishohet çmimi i paketës në burgjet tona 0

🕔21:31, 8.Apr 2018

Globalizimi i ekonomisë së burgjeve ka sjellë pasojat e veta edhe në vendin tonë. Kriza disa vjeçare në burgjet fqinje të Greqisë ka shtrirë ndikimin e vet edhe në institucionet shqiptare të vuajtjes së dënimit: Rritje çmimesh, inflacion dhe rënie

Lexo më shumë
VOKABOLARI / Marifetet, gropat dhe grackat e Albanezçes së gazetave

VOKABOLARI / Marifetet, gropat dhe grackat e Albanezçes së gazetave 9

🕔22:32, 6.Apr 2018

Gjithnjë e shumë tituj gazetash dhe sidomos, faqesh online, në mënyrë periodike bien në disa gracka titujsh që në fillim mund të duken të lezetshëm, por pastaj bëhen bozë. Nga ana tjetër, ka titujt kaq kondrapedal dhe qesharakë, saqë pikërisht

Lexo më shumë
PARADOKSI / Lironi të arrestuarit, thotë me të drejtë ai që duhet të ishte në burg!

PARADOKSI / Lironi të arrestuarit, thotë me të drejtë ai që duhet të ishte në burg! 4

🕔19:15, 5.Apr 2018

Gjatë zhvillimit të një prej paradokseve të zakonshme të jetës shqiptare, ai që duhet të ishte prej vitesh në burg kërkoi sot që të liroheshin nga qelitë ata që u arrestuan si rrjedhojë e veprimeve të tij të kaluara. “Shqiptarët

Lexo më shumë
EKSKLUZIVE / Fendi Blevziu viziton Tiranën, takon Sabile Rishën

EKSKLUZIVE / Fendi Blevziu viziton Tiranën, takon Sabile Rishën 2

🕔18:55, 2.Apr 2018

  Personaliteti poliedrik, dmth shumëfaqësh, Fendi Blevziu ka vizituar sot kryeqytetin shqiptar në kuadër të një turneu për të çuar nëpër rajon të falat e Rudi Xhulianit. Një pikë e veçantë, e shënuar me laps blu në axhendën e tij

Lexo më shumë
URGJENTE / Zbulohet lëndë toksike Mul në apartamente të pastrehësh

URGJENTE / Zbulohet lëndë toksike Mul në apartamente të pastrehësh 4

🕔12:38, 30.Mar 2018

SARANDE – Lajmet e mëparshme se grupi prapamilitar PD zotëron teknologjinë e Mulit dhe nuk do hezitojë ta përdorë për të mbrojtur interesat e veta, kan qenë të gjitha të orkestruara e manipuluara nga mendjet brilante të piarit pëdëesk. Në

Lexo më shumë
PRONAT / Noterët arsyetojnë firmat e të vdekurve: “Ata janë të gjallë në zemrat tona”

PRONAT / Noterët arsyetojnë firmat e të vdekurve: “Ata janë të gjallë në zemrat tona” 0

🕔22:42, 27.Mar 2018

Një grup noterësh të emocionuar kanë arsyetuar dje praninë e firmave të personave të ndarë nga jeta, në çështjet pronësore që rëndom mediat diletante i kanë etiketuar si “vjedhje”. Përmes një konference për shtyp, në emër të noterëve të akuzuar

Lexo më shumë
SHPËRTHIMI / Këta janë hajdutë me çizme, thotë Mister 230 Milionëshi

SHPËRTHIMI / Këta janë hajdutë me çizme, thotë Mister 230 Milionëshi 1

🕔17:17, 26.Mar 2018

I lemerisur nga pacipësia proverbiale me të cilën u vendos pagesa e një takse kalimi për shoferët që përdorin Rrugën e Kombit, Mister Euro 230 Milionëshi deklaroi se kjo ishte një hajdutëri e pastër nga ana e qeverisë. “E rropën

Lexo më shumë
JURISPRUDENCË / Avukati Mbajtësor Pisha jep alarmin: Do na ikin gjykatësit në Gjermani!

JURISPRUDENCË / Avukati Mbajtësor Pisha jep alarmin: Do na ikin gjykatësit në Gjermani! 1

🕔22:03, 23.Mar 2018

Avukati mbrojtës Mbajtësor Pisha foli në emër të të gjithëve ne, folkut të zakonshëm e të rëndomtë deri në madhështi, kur deklaroi se dreqi ta marrë, nuk duhet të ulet kaq shumë steka kur vjen puna për vettingun në drejtësi

Lexo më shumë
SHOQËRI / Gabimi i tmerrshëm ndodh sërish; sasia e martesës ngatërrohet me cilësinë

SHOQËRI / Gabimi i tmerrshëm ndodh sërish; sasia e martesës ngatërrohet me cilësinë 0

🕔17:08, 22.Mar 2018

TIRANË – Miqtë, familjarët dhe të ftuarit në përvjetorin e 30-të të martesës së çiftit Frang dhe Mexhite Kusuri, bënë të shtunën që kaloi gabimin e përbashkët, duke ngatërruar sasinë me cilësinë e kësaj lidhjeje. Siç pohojnë burime disi të

Lexo më shumë
SOCIALE / “Do jem nënë model”, thotë duarthara që ka thyer 4 iPhone

SOCIALE / “Do jem nënë model”, thotë duarthara që ka thyer 4 iPhone 1

🕔15:58, 19.Mar 2018

Siç bëjnë me dije burime të merakosura, Xhuljeta Lëmshi, menaxherja bankare 31 vjeçe e cila ka shkatërruar tre aparate iPhone njërin pas tjetrit këto muajt e fundit, pritet të nxjerrë në dritë një djalë bebuç bukuluç gushtin e ardhshëm. Kandidatja

Lexo më shumë