Back to homepage

Goje te liga

E rrallë: Vendimi i çuditshëm i Gjykatës Kushtetuese pështjellon vendin

E rrallë: Vendimi i çuditshëm i Gjykatës Kushtetuese pështjellon vendin 0

🕔19:45, 24.Aug 2016

  Gjykata Kushtetuese ka qenë edhe një herë në lartësinë e detyrës së shenjtë paraditen e sotme, mësojnë Gojët e Liga, kur shpalli vendimin e saj të prerë lidhur me disa nene të shumëdiskutueshme të ligjit të ri për shpërblimet,

Lexo më shumë
Difekt tek Qytetari Dixhital, Berisha kalon në sistemin analog

Difekt tek Qytetari Dixhital, Berisha kalon në sistemin analog 10

🕔18:50, 20.Aug 2016

    Pothuajse nuk ra fare në sy një difekt i rëndë që pësoi dy ditët e fundit sistemi i komplikuar dhe teknologjikisht i avancuar i Qytetarit Dixhital, që deputeti Sali Berisha ka vënë në funksionim për të denoncuar të

Lexo më shumë
E pabesueshme: Ja arsyeja përse u anullua filmi i aktorit Nik Xhelilaj

E pabesueshme: Ja arsyeja përse u anullua filmi i aktorit Nik Xhelilaj 3

🕔18:26, 18.Aug 2016

  Producenti i famshëm turk Mustafa Çorbaxhi deklaroi të mërkurën se u detyrua të anullojë krejt filmin e ri me buxhet 18 milionë dollarë, ku luante me një rol kryesor edhe aktori i njohur shqiptar Xhelilaj, mësojnë Gojët e Liga.

Lexo më shumë
Paradoksi, nipçja dëmtohet më shumë nga dajaku i gjyshes se nga incidenti

Paradoksi, nipçja dëmtohet më shumë nga dajaku i gjyshes se nga incidenti 2

🕔13:20, 16.Aug 2016

  Lojërat Olimpike të Rios nuk kanë kaluar pa shkaktuar pasoja edhe në lagjen “Ali Demi” në kryeqytetin shqiptar. Burime për Gojët e Liga bëjnë me dije se gjyshja lokale Shazije Huri kishte nxjerrë në lulishten poshtë pallatit për të

Lexo më shumë
Vajza hedh në facebook 125.754 fotot e pushimeve

Vajza hedh në facebook 125.754 fotot e pushimeve 8

🕔12:36, 9.Aug 2016

  Një detyrë impenjative gjashtëmujore mori fund me sukses të shtunën e kaluar për përdoruesen e facebook-ut Melpomeni Daullja, 24 vjeçe, pasi ajo ja doli t’i hidhte në rrjetin social 125 mijë e 754 foto që kishte bërë gjatë pushimeve

Lexo më shumë
Epo, të shkosh në spital dhe ta lësh veten në dorë të mjekut, vetëm këtu ndodh!

Epo, të shkosh në spital dhe ta lësh veten në dorë të mjekut, vetëm këtu ndodh! 3

🕔11:03, 9.Aug 2016

  Raporti i fundit i Zyrës për Mbrojtjen e Pacientëve nga Vetvetja, ZMPV, vëren me shqetësim rritjen flagrante të rasteve të keq-ekzaminimeve dhe gabimeve me mjekimin e të sëmurëve në spitalet shqiptare. Shtyse për hartimin e këtij dokumenti të rëndësishëm,

Lexo më shumë
Emisioni i shëndetit, asnjë zgjidhje për papunësinë

Emisioni i shëndetit, asnjë zgjidhje për papunësinë 5

🕔08:50, 9.Aug 2016

  I papunë prej pesë vjetësh, i pasiguruar dhe pa ndonjë para mënjanë, gojët e liga thonë se 39 vjeçari Palush Palushi ndjek rregullisht të gjitha emisionet mbi shëndetin në televizor. Ai ka shpresë se ndonjë mjek i ftuar do

Lexo më shumë
Mos e humbisni: Kriza financiare, 7 këshilla për të kursyer

Mos e humbisni: Kriza financiare, 7 këshilla për të kursyer 4

🕔05:47, 9.Aug 2016

Shumë shqiptarë po përjetojnë kohë jo të mira financiare dhe kërkojnë mënyra për të kursyer para. Me dashamirësinë që i karakterizon, Gojët e Liga kanë studiuar dhe sugjeruar disa këshilla shumë të vlefshme: -Një pjesë e madhe e stresit vjen

Lexo më shumë
Ekskluzive: Zbulohet dorëshkrimi i Konicës, dallohet stili i tij lakonik

Ekskluzive: Zbulohet dorëshkrimi i Konicës, dallohet stili i tij lakonik 3

🕔22:45, 28.Jul 2016

  Një grup studiuesish e historianësh kanë bërë publike përmes një konference shtypi të martën, atë që e kanë cilësuar si “zbulimi më i rëndësishëm letrar i shekullit”. Kritiku letrar dhe studiuesi i apasionuar i jetës dhe veprës së figurës

Lexo më shumë
Drejtori veteran 26 vjeçar i administratës këshillon drejtorin çerr 24 vjeçar

Drejtori veteran 26 vjeçar i administratës këshillon drejtorin çerr 24 vjeçar 5

🕔19:31, 25.Jul 2016

    Reforma në drejtësi dhe ngërçi që ajo shkaktoi në politikë dhe në jetën e administratës publike janë lënë pas. Tani ekziston mundësia që mjaft drejtues të ulët e të mesëm të administratës, para se të nisen për pushime,

Lexo më shumë