Back to homepage

Goje te liga

SKANDALI / Dita ha bukën e frëngut dhe bën duanë e Moskovit, thotë shashka.al!

SKANDALI / Dita ha bukën e frëngut dhe bën duanë e Moskovit, thotë shashka.al!

🕔00:27, 22.Jun 2019

Një report special dhe shumë serioz mbërriti ditët e fundit në redaksinë e portalit të çquar lajmeshashka.al, i cili siç e shpjegon dhe vetë emri origjinal dhe i pakopjuar asgjëkundi, e ka zakon që haberet shumë sekrete që mbledh, t’i

Lexo më shumë
SHOWBIZ / “Më mirë Syu sesa Çimka”, entuziazmohet Bild pasi dëgjon Butonin

SHOWBIZ / “Më mirë Syu sesa Çimka”, entuziazmohet Bild pasi dëgjon Butonin 4

🕔19:17, 13.Jun 2019

  TIRANË/BERLIN/HAS – Një përplasje epike ka ndodhur ditët e fundit në sektorin e showbizit, që çuditërisht ka kaluar shkarazi në një kohë kur duhej të zinte ballin e aktualitetit: Butoni dhe Çimka kanë hedhur kunja të hidhura në distancë

Lexo më shumë
Princi saudit në dilemë: A ja vlen të bëj biznes me këtë autokrat megaloman?

Princi saudit në dilemë: A ja vlen të bëj biznes me këtë autokrat megaloman? 3

🕔16:15, 10.Jun 2019

RIAD, JARABIA SAUDITE – Edhe pse vizita e tij në Jarabinë Saudite u cilësua e suksesshme, princi i kurorës Muhamedi i Selmanit është duke pasur gjithnjë e më shumë dyshime mbi vazhdimin e bashkëpunimit me Edi Ramën. Burime të nxehta

Lexo më shumë
URGJENTE / Hetim shembullor se kush e nxorri dosjen që nuk po hetohej prej 2 vjetësh!

URGJENTE / Hetim shembullor se kush e nxorri dosjen që nuk po hetohej prej 2 vjetësh! 5

🕔17:17, 6.Jun 2019

TIRANË – Në një kthesë dramatike të ngjarjeve të kronikës reformatore drejtësore, Prokuroria e Përgjithshme e Përkohshme e Përveçme e Përbashkët Publike-Private, e njohur ndryshe si Shtatë Pë-të, vendosi dje krijimin e një komisioni hetimor special, pohojnë burimet e Gojëve

Lexo më shumë
REFORMA / Të drobitur e të rreckosur, ish-gjyqtarë e prokurorë bëhen avokatë për një copë bukë

REFORMA / Të drobitur e të rreckosur, ish-gjyqtarë e prokurorë bëhen avokatë për një copë bukë 5

🕔18:19, 3.Jun 2019

TIRANË – Të moçmit thonë se nuk ishte parë hata si kjo. Ata kishin dëgjuar nga parardhësit e tyre për një kataklizmë të ngjashme, kur Mbreti Zog vendosi të bëjë reforma radikale dhe të heqë nga qarkullimi perçet dhe ferexhetë.

Lexo më shumë
MOMENTE NGA JETA E GJENIVE / Edi njom majën e lapsit me gjuhë dhe u shkruan letër shqupasve

MOMENTE NGA JETA E GJENIVE / Edi njom majën e lapsit me gjuhë dhe u shkruan letër shqupasve 5

🕔22:38, 27.May 2019

TIRANË – Në fillim deshi ta niste me, “Po nga ke humbur a derëbardhë”. Sikur të mos qe taksur për letër publike, variantet e hyrjes së letrës – dhe hyrja dihet që është shumë e rëndësishme në një letër –

Lexo më shumë
EKSKLUZIVE / Nard Ndoka: Si e formova qeverinë e re të drejtuar nga Kaç Noir

EKSKLUZIVE / Nard Ndoka: Si e formova qeverinë e re të drejtuar nga Kaç Noir 11

🕔22:02, 23.May 2019

VAU DEJS – Për shumë të huaj që nuk e njohin Shqipërinë, mund të tingëllojë e çuditshme, madje e pabesueshme. Por që kryetari i Partisë Demokristiane të vendosë për kryeministër myslimanin Kastriot Islami, është një dukuri normale për vendin e

Lexo më shumë
SHOQËRI E LARTË / Ekspertët: Një unazë serioze fejese duhet të kushtojë të paktën 3 jetë minatorësh

SHOQËRI E LARTË / Ekspertët: Një unazë serioze fejese duhet të kushtojë të paktën 3 jetë minatorësh 0

🕔14:15, 22.May 2019

TIRANË – Ekspertët e fejesa-martesave, gurutë e zyrtarizmit të lidhjeve sentimentale të sërës së lartë dhe njohësit e të gjitha kulisave që fshihen pas fasadës së jetës së shoubizit, artit, kalamajve të politikës dhe sipërmarrjes shqiptare ranë dakord dje paradite

Lexo më shumë
ARKEOLOGJI / Seria e studimeve zbulon aktivitetet okulte të politikanëve para se t’i hynin politikës

ARKEOLOGJI / Seria e studimeve zbulon aktivitetet okulte të politikanëve para se t’i hynin politikës 1

🕔23:59, 20.May 2019

TIRANË – Një numër studimesh shkencore të botuara në sinkron nga personazhe të njohur të politikës shqiptare, kanë hedhur dritë mbi aktivitetet me të cilat merreshin kolegët e tyre të sotëm dhe të djeshëm para se të hynin, ose t’i

Lexo më shumë
KRONIKË / Agrufa bind mustaqet e Çelos ta fusin ekipin e Partizanit në Listën e Kriminelëve të Luftës

KRONIKË / Agrufa bind mustaqet e Çelos ta fusin ekipin e Partizanit në Listën e Kriminelëve të Luftës 5

🕔03:32, 17.May 2019

TIRANË – Një krim i rëndë ndodhi pasditen e të dielës së 12 Majit, kur një grup sportistësh çunakë me uniforma të kuqe dhe pa asnjë kontribut për kombin, të rrethuar nga mijëra ndjekës me bluza edhe më të kuqe,

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?