Back to homepage

Goje te liga

Vendi i punës i jepet më të kualifikuarës

Vendi i punës i jepet më të kualifikuarës 6

🕔14:30, 15.May 2016

  “Krejt e rastësishme në çdo drejtim”, u quajt rrjedha e ngjarjeve që sipas Gojëve të Liga, solli zgjedhjen e specialistes së re të burimeve njerëzore në ministri. Fituesja përveçse ishte kandidatja më e kualifikuar për atë vend pune, rastisi

Lexo më shumë
Manual për kryetarët e bashkive

Manual për kryetarët e bashkive 2

🕔19:20, 13.May 2016

Menjëherë pas shpërthimit të skandalit të Shukriut, një dokument strategjik për përdorim të brendshëm ka nisur të qarkullojë ndër kryetarë të djathtë e të mëngjër. Dokumenti jep udhëzime se si duhet të sillet një kryetar bashkie në të ardhmen –

Lexo më shumë
Ekskluzive: Basha fërkohet me Berishën, amulli në PD

Ekskluzive: Basha fërkohet me Berishën, amulli në PD 2

🕔18:32, 10.May 2016

  Një tjetër episod që dëshmon se marrëdhëniet zyrtare dhe ato njerëzore mes ish-kreut të Partisë Demokratike Sali Berisha dhe kryetarit aktual Lulzim Basha po shkojnë drejt ngrirjes, ka ndodhur së fundi, raportojnë Gojët e Liga. Ajo që u cilësua

Lexo më shumë
Domana dhe Ronaldi gati reformën në drejtësi, panik në kopshtet e vendit

Domana dhe Ronaldi gati reformën në drejtësi, panik në kopshtet e vendit 0

🕔18:53, 8.May 2016

Të lodhur nga zvarritjet dinake të politikës shqiptare, ambasadorët e BE dhe SHBA në Tiranë vendosën këtë javë ta presin shkurt këtë lojë bizantine dhe të mbyllin reformën e drejtësisë me ndihmën e një eksperti të paanshëm e me përvojë,

Lexo më shumë
Ish kryeministri, ankesa ndaj 2.9 milionë rezidentëve

Ish kryeministri, ankesa ndaj 2.9 milionë rezidentëve 8

🕔07:01, 7.May 2016

  Gojët e liga thonë se teksa po mban me takt shënime në bllok ulur në studion e vet, psikiatri dr.Thoma Cifla e inkurajon pacientin e vet, ish kryeministrin Sali Berisha, të shprehë fuqishëm ankesat e tij për cilindo prej

Lexo më shumë
Rama kryqëzon ministrat: Ptu, s’dini të paraqisni punën e vyer

Rama kryqëzon ministrat: Ptu, s’dini të paraqisni punën e vyer 11

🕔05:20, 7.May 2016

Një ngjarje dramatike ka ndodhur brenda qeverisë shqiptare, raportojnë Gojët e Liga. Në përgjigje të kërkesës së disa deputetëve socialistë që ministrat të japin llogari për punën e tyre para komisioneve parlamentare, kryeministri i ka marrë zvarrë disa prej ministrave.

Lexo më shumë
Programi: Mbrojtja e Specieve me identitet fals

Programi: Mbrojtja e Specieve me identitet fals 3

🕔22:21, 6.May 2016

  Kanë filluar në heshtje dhe larg zhurmës mediatike, thonë Gojët e Liga, veprimet e para të programit të ri të ministrisë së Mjedisit, ai për mbrojtjen e specieve të rrezikuara nga cilido që synon t’i dëmtojë. Sipas programit të

Lexo më shumë
Tiranë, mblidhet samiti i vendeve “as mish, as peshk”

Tiranë, mblidhet samiti i vendeve “as mish, as peshk” 5

🕔19:10, 5.May 2016

  Përfaqësuesit e 85 vendeve më të paqarta të botës u mblodhën ditët e fundit në hollin e një hoteli trekatësh, 6 kilometra kryeqytetit shqiptar për të diskutuar mbi gjithçka të zakonshme në jetën e këtyre vendeve: Sherret politike, borxhet,

Lexo më shumë
“E mo, një shishe është”, thonë 2.5 milionë shqiptarë

“E mo, një shishe është”, thonë 2.5 milionë shqiptarë 3

🕔18:06, 5.May 2016

  Gojët e liga pohojnë se të lodhur së mbajturi në dorë shishen e zbrazët plastike të ujit, dhe duke mos arritur të gjejnë një kosh mbeturinash aty pari, rreth 2.5 milionë shqiptarë pyetën veten ditët e fundit se ç’e

Lexo më shumë
Protestojnë të paaftët: Ndihemi të nënvlerësuar

Protestojnë të paaftët: Ndihemi të nënvlerësuar 1

🕔15:33, 4.May 2016

  Të lodhur pas navigimeve në web, daljeve rresht në kafenenë pranë punës dhe telefonatave private, punonjësit e Inspektoriatit të Lartë të Shqipërisë së Mesme për Studime të Ulëta u ankuan sërish këtë të martë se askush nuk e vlerëson

Lexo më shumë