Back to homepage

Goje te liga

MOZAIK / Eksplozivë, grabitje dhe Juventus. 6 episode baritore të absurdit shqiptar

MOZAIK / Eksplozivë, grabitje dhe Juventus. 6 episode baritore të absurdit shqiptar 1

🕔13:35, 19.Apr 2019

1-Fushë Kruja shquhet për dy fenomene: Për mobileritë e shumta dhe eksplozivët. Pritej që këto dy aktivitete mjaft të suksesshme dikur të binin në konkurrencë me njëra-tjetrën. Dhe ja: Dje një mobilerie në Fushë Krujë iu vu eksplozivi. ***** 2-Ditën

Lexo më shumë
KUSH E PRISTE / Sabile Risha padit në Strasburg Sandër Lleshin për mostelefonim ndaj Nikohës

KUSH E PRISTE / Sabile Risha padit në Strasburg Sandër Lleshin për mostelefonim ndaj Nikohës 6

🕔18:37, 15.Apr 2019

TIRANË – Për shkak se ndihej ende borxhli ndaj Sabile Rishës që i dogji redaksinë, i shqepi në dru disa gazetarë dhe e katapultoi në majë të vëmendjes ndërkombëtare, Nikoha u mallëngjye sinqerisht kur tribuni i kaosit dhe zoti i

Lexo më shumë
EKSKLUZIVE / Detajet: Ngjarja e Rinasit zbulon ekzistencën e Rinasit

EKSKLUZIVE / Detajet: Ngjarja e Rinasit zbulon ekzistencën e Rinasit 6

🕔19:54, 11.Apr 2019

Shqipëria ka një aeroport ndërkombëtar dhe ai ndodhet shumë pranë kryeqytetit të vendit, Tiranës, njoftuan dje dhe sot të surprizuara agjencitë e shumta të lajmeve, që ashtu si aeroporti, janë ndërkombëtare. Gojët e Liga mësojnë se në Rinas ndodhet aeroporti

Lexo më shumë
E TMERRSHME / Policia konfirmon se makina e aksidentuar kishte shumë alkool në sistemin e frenimit

E TMERRSHME / Policia konfirmon se makina e aksidentuar kishte shumë alkool në sistemin e frenimit 1

🕔13:16, 8.Apr 2019

TIRANË – Një video sensibilizuese e Policisë së Shtetit po bën xhiron e rrjetit, duke marrë shumë lajke dhe zemra. Fabula e videos rrëfen për një aksident automobilistik që mund të ishte shmangur, nëse makina do ishte treguar më e

Lexo më shumë
MOSKOV / Putini shokohet nga lajmi se nuk e ka ndihmuar Trampin. “Tani rrezik del se as në Ballkan s’kam vënë dorë”

MOSKOV / Putini shokohet nga lajmi se nuk e ka ndihmuar Trampin. “Tani rrezik del se as në Ballkan s’kam vënë dorë” 4

🕔11:50, 5.Apr 2019

KREMLIN e Rrethina – “Si ore nuk paskam bashkëpunuar mçeftaz me Donaldin për të fitu zgjedhjet amerikane? Po me kë dreqin kam bërë çu-çu-çu dy vjet rresht xhanëm? Pse u gëzova kaq shumë kur fitoi ai flokë-teritali? Paskam qenë komplet

Lexo më shumë
KRIMINALISTIKË / Analiza e ADN-së së pulës i jep të drejtë Ramës: Mithat Frashëri nuk ka qenë kryetar i Ballit Kombëtar

KRIMINALISTIKË / Analiza e ADN-së së pulës i jep të drejtë Ramës: Mithat Frashëri nuk ka qenë kryetar i Ballit Kombëtar 16

🕔22:15, 1.Apr 2019

TIRANË – Vite të tëra debatesh, sherresh, kapje flokësh dhe shkulje vëthësh kanë marrë fund ditën e djeshme, pasi zyrtarë të Ministrisë së Brendshme deklaruan se 139 vjeçari Mithat Frashëri çlirohet nga çdo akuzë se ka qenë ndonjëherë kryetar i

Lexo më shumë
POLITIKË E LARTË / Edi Rama i propozon zgjidhjen Europës së trazuar: Hapni një portal

POLITIKË E LARTË / Edi Rama i propozon zgjidhjen Europës së trazuar: Hapni një portal 10

🕔01:00, 28.Mar 2019

TIRANË/BERLIN/LONDËR – Ishte aty nga fundi i aktivitetit për portalin e transparencës universitare, kur kryeministrit i ra telefoni. Ishte Anxhela. -Hë rrusho, – i tha Rama në gjermanisht. Pasi dëgjoi pak sekonda, ja ktheu me bezdi: -Jo jo, ose bëj

Lexo më shumë
DRAMATIKE / Taulanti ndihet ligsht kur e kupton se duartrokitjet nuk janë për të

DRAMATIKE / Taulanti ndihet ligsht kur e kupton se duartrokitjet nuk janë për të 3

🕔17:30, 25.Mar 2019

TIRANË – Duartrokitje, thirrje, përshëndetje me dorë nga njerëz të ndryshëm në turmë, që shpresojnë se do të bien në sy të njeriut të rëndësishëm. Taulant Balla megjithatë ruajti qetësinë atë të shtunë plot diell, teksa njerëz të kostumosur, me

Lexo më shumë
Basha nis të kërcënojë me shifra, Rama merr frymë i lehtësuar: Ja hodhëm

Basha nis të kërcënojë me shifra, Rama merr frymë i lehtësuar: Ja hodhëm 6

🕔11:31, 19.Mar 2019

TIRANË- E kishte nisur për një vizitë të shkurtër, por sipas burimeve osumase për Gojët e Liga, kryeministri Edi Rama është dystuar në Berat. Madje menjëherë pas protestës së të shtunës, Edi ndërroi planet dhe shtroi një darkë të madhe,

Lexo më shumë
E RRALLË/ Adoleshenti ka luftuar nazistët më shumë se stërgjyshi i vet partizan

E RRALLË/ Adoleshenti ka luftuar nazistët më shumë se stërgjyshi i vet partizan 5

🕔17:41, 13.Mar 2019

TIRANË – Stërgjyshi i tij, partizani i nderuar Zaçe Kërbaçi do të mbushej me krenari, ose mbase do të skuqej nga sikleti po ta merrte vesh se adoleshenti Jurgen Kërbaçi ka mbyllur tashmë vitin e tretë që lufton kundër nazistëve

Lexo më shumë