Back to homepage

Goje te liga

Deputetët drejt një destinacioni misterioz

Deputetët drejt një destinacioni misterioz 5

🕔15:52, 17.May 2016

Gojët e liga nga brenda dhe përreth Kuvendit të Shqipërisë raportojnë në ethe se këto çaste grupe të rastësishme deputetësh po ecin nëpër oborr, në korridoret, hollin dhe kafenenë e parlamentit drejt një destinacioni misterioz. “Janë në grupe prej dy,

Lexo më shumë
Tefta për kryetare

Tefta për kryetare 14

🕔23:38, 16.May 2016

Jo pak bujë ka bërë deklarata e gjysmës tjetër të Shukri Xhelilit. Sipas gojëve të liga, Kupidi e ka goditur fort me shigjetën e tij bashkëshorten e ish-kryebashkiakut të Peshkopisë. Pas deklaratave të sotme, vajza e deputetit Namik Dokle, Anika

Lexo më shumë
Festë, ulet me 2 lek nafta, lulëzon ekonomia

Festë, ulet me 2 lek nafta, lulëzon ekonomia 2

🕔19:03, 16.May 2016

Rënia e çmimit të karburantit me 2 lekë më poshtë nga sa ishte një muaj më parë, hapi një epokë të re besimi dhe shpresë anembanë Shqipërisë. Ndërkohë që rritja e moshës së pensionit, shtimi i deficitit buxhetor, ulja e

Lexo më shumë
Sondazhi, të dhëna befasuese për Aleancën Kuqezi, PD dhe Kaç Myftarajn

Sondazhi, të dhëna befasuese për Aleancën Kuqezi, PD dhe Kaç Myftarajn 3

🕔23:13, 15.May 2016

  Edhe pse duken larg, zgjedhjet e ardhshme parlamentare janë në prag. Gojët e Liga mësuan se personazhet dhe kapacitetet e reja politike që kanë dalë në sipërfaqe, kanë grishur median online brekegrisuri.org të organizojë një sondazh, pikërisht me pyetjen

Lexo më shumë
Vendi i punës i jepet më të kualifikuarës

Vendi i punës i jepet më të kualifikuarës 6

🕔14:30, 15.May 2016

  “Krejt e rastësishme në çdo drejtim”, u quajt rrjedha e ngjarjeve që sipas Gojëve të Liga, solli zgjedhjen e specialistes së re të burimeve njerëzore në ministri. Fituesja përveçse ishte kandidatja më e kualifikuar për atë vend pune, rastisi

Lexo më shumë
Manual për kryetarët e bashkive

Manual për kryetarët e bashkive 2

🕔19:20, 13.May 2016

Menjëherë pas shpërthimit të skandalit të Shukriut, një dokument strategjik për përdorim të brendshëm ka nisur të qarkullojë ndër kryetarë të djathtë e të mëngjër. Dokumenti jep udhëzime se si duhet të sillet një kryetar bashkie në të ardhmen –

Lexo më shumë
Ekskluzive: Basha fërkohet me Berishën, amulli në PD

Ekskluzive: Basha fërkohet me Berishën, amulli në PD 2

🕔18:32, 10.May 2016

  Një tjetër episod që dëshmon se marrëdhëniet zyrtare dhe ato njerëzore mes ish-kreut të Partisë Demokratike Sali Berisha dhe kryetarit aktual Lulzim Basha po shkojnë drejt ngrirjes, ka ndodhur së fundi, raportojnë Gojët e Liga. Ajo që u cilësua

Lexo më shumë
Domana dhe Ronaldi gati reformën në drejtësi, panik në kopshtet e vendit

Domana dhe Ronaldi gati reformën në drejtësi, panik në kopshtet e vendit 0

🕔18:53, 8.May 2016

Të lodhur nga zvarritjet dinake të politikës shqiptare, ambasadorët e BE dhe SHBA në Tiranë vendosën këtë javë ta presin shkurt këtë lojë bizantine dhe të mbyllin reformën e drejtësisë me ndihmën e një eksperti të paanshëm e me përvojë,

Lexo më shumë
Ish kryeministri, ankesa ndaj 2.9 milionë rezidentëve

Ish kryeministri, ankesa ndaj 2.9 milionë rezidentëve 8

🕔07:01, 7.May 2016

  Gojët e liga thonë se teksa po mban me takt shënime në bllok ulur në studion e vet, psikiatri dr.Thoma Cifla e inkurajon pacientin e vet, ish kryeministrin Sali Berisha, të shprehë fuqishëm ankesat e tij për cilindo prej

Lexo më shumë
Rama kryqëzon ministrat: Ptu, s’dini të paraqisni punën e vyer

Rama kryqëzon ministrat: Ptu, s’dini të paraqisni punën e vyer 11

🕔05:20, 7.May 2016

Një ngjarje dramatike ka ndodhur brenda qeverisë shqiptare, raportojnë Gojët e Liga. Në përgjigje të kërkesës së disa deputetëve socialistë që ministrat të japin llogari për punën e tyre para komisioneve parlamentare, kryeministri i ka marrë zvarrë disa prej ministrave.

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim