Back to homepage

Goje te liga

PA KOMENT: “Më hoqën pa të drejtë”. Rrëfimi prekës i Nikos pas shkarkimit

PA KOMENT: “Më hoqën pa të drejtë”. Rrëfimi prekës i Nikos pas shkarkimit 18

🕔10:55, 3.Jan 2019

Ndërkohë që po u kërkonim nga një reagim të sinqertë ministrave të shkulur për Vit të Ri, Gojët e Liga na dërguan videon e mëposhtme. U dorëzuam. Menduam më mirë po ua përcjellim pa koment. Ju vetëm klikojeni:   View

Lexo më shumë
ESEJA E VITIT / Historia e Kryepikturistit që Saldoi dhe Bëri Njësh Timonin me Tepsinë

ESEJA E VITIT / Historia e Kryepikturistit që Saldoi dhe Bëri Njësh Timonin me Tepsinë 13

🕔22:52, 31.Dec 2018

Ka realizuar një arritje sa teknologjike, aq dhe politiko-sociale kryepersonazhi shqiptar që lëvdohet se nuk ka asnjë titull të tepërt shkencor mbi diplomën e shkollës së naltë. Është fjala për kryepikturistin Edi Rama, që sipas revistës Science, ka rritur të

Lexo më shumë
KULISA PUSHTETI / Breshka e Ramës refuzon propozimin për ministre Arsimi

KULISA PUSHTETI / Breshka e Ramës refuzon propozimin për ministre Arsimi 2

🕔23:59, 26.Dec 2018

TIRANË – Edhe pse në sipërfaqe gjithçka dukej sikur nuk lëvizte, disa kulisa të nëndheshëm pushteti kanë karakterizuar gjithë këto ditë qeverinë socialiste, njoftojnë burime tejet të shpejta. Mësohet se javën e fundit kryeministri Rama ka kërkuar në të gjitha

Lexo më shumë
HI-TECH / Deputeti Endri Hasa fshin dënimin nga serveri i parlamentit, kthehet serbes në sallë

HI-TECH / Deputeti Endri Hasa fshin dënimin nga serveri i parlamentit, kthehet serbes në sallë 9

🕔09:36, 24.Dec 2018

TIRANË – Duke buzëqeshur si shejtan-budalla dhe vërshëllyer me duar në xhepa, mësohet se deputeti i pëdësë Endri Hasa është rikthyer papritur në sallën e Kuvendit, i papenguar nga rojet e Gardës dhe duke zënë gafil edhe kreun e Kuvendit

Lexo më shumë
SAPO / Biznesmeni filantrop inkurajon studentët të vazhdojnë protestën. Sa më gjatë…

SAPO / Biznesmeni filantrop inkurajon studentët të vazhdojnë protestën. Sa më gjatë… 6

🕔12:15, 21.Dec 2018

UNAZË / TIRANË: Në një reagim mediatik për CNN-Mamurras, biznesmeni, afaristi dhe filantropi Bashkim Ulaj është deklaruar dje në mbrojtje të protestës studentore. “Studentët duhet të vazhdojnë protestat pa u ndalur. Ata janë shpresa e vendit, e rrjedhimisht, edhe shpresa ime.

Lexo më shumë
DOSSIER / Pse nuk funksionoi këshilla e gurusë së madh Shatram-patram për Dhamianin

DOSSIER / Pse nuk funksionoi këshilla e gurusë së madh Shatram-patram për Dhamianin 3

🕔12:37, 17.Dec 2018

TIRANË / KALKUTA – Që kur mori vesh se do të bëhej ministër i rëndësishëm, në verën e largët të vitit të largët 2013, Dhamiani kërkoi një këshillë nga India akoma më e largët. Dhe këshilla i erdhi: “Rama-rama pikturama”.

Lexo më shumë
BEFASIA / Një grup deputetësh të PD i bashkohen protestës së gabuar dhe masakrojnë Lulin

BEFASIA / Një grup deputetësh të PD i bashkohen protestës së gabuar dhe masakrojnë Lulin 3

🕔20:03, 13.Dec 2018

TIRANË – “Largoni të paaftin”, “Po na merr në qafë”, “Shporreni manekinin” etj, ishin parrulla mjaftueshëm joshëse të një grupi njerëzish, që disa deputetë të PD-së që vërdallosen këto ditë nëpër Tiranë për të gjetur grumbullime protestuesish, t’i bashkoheshin gjithë

Lexo më shumë
LAJM I VONË / Rama do donte shumë të ishte atje në vendin tënd tani

LAJM I VONË / Rama do donte shumë të ishte atje në vendin tënd tani 5

🕔14:37, 8.Dec 2018

Kryeministri Edi Rama bëri me dije pak më parë se ai do donte shumë të ishte në vendin e studentëve, duke protestuar. “Lum si ju që protestoni,” deklaroi kryeministri i mallëngjyer, “eh, të isha edhe një herë 20 vjeç”. “Por

Lexo më shumë
KRIZA E ARSIMIT: Vetëm 20% e studentëve të seminareve fetare bëhen shenjtorë

KRIZA E ARSIMIT: Vetëm 20% e studentëve të seminareve fetare bëhen shenjtorë 0

🕔16:32, 6.Dec 2018

Një studim domethënës për krizën e arsimit dhe punësimin në të ardhmen e afërt, zbulon se në pesëvjeçarin e fundit vetëm 20 përqind e studentëve të shkollave fetare të vendit, bëhen shenjtorë dhe perëndi pasi mbarojnë studimet. “Të dhënat tona

Lexo më shumë
TURPI / E tmerrshme, lumenjtë e Shqipërisë prapë e kanë me Shqipërinë!

TURPI / E tmerrshme, lumenjtë e Shqipërisë prapë e kanë me Shqipërinë! 3

🕔18:51, 3.Dec 2018

Në serinë e kushedisatë të kundërvënies flagrante ndaj Shqipërisë, lumenjtë e vendit e kanë bërë prapë proçkën. Siç raportojnë burime të indinjuara mediatike, këtë rradhë ishte Vjosa ajo që mbushi brigjet e Zvërnecit me materiale plastike, duke ndotur një breg

Lexo më shumë