Back to homepage

Goje te liga

PO NDODH / Refugjatja kryeneçe këmbëngul ta bashkojnë me të njëjtën familje që kishte pasur

PO NDODH / Refugjatja kryeneçe këmbëngul ta bashkojnë me të njëjtën familje që kishte pasur 0

🕔18:43, 10.Jul 2018

Duke dhënë një shembull kuptimplotë sesi emigrantët e paligjshëm, të llastuar dhe trazovaçë po ua sjellin shpirtin në majë të hundës autoriteteve amerikane të Agjencisë së Emigracionit dhe Doganave, shtypi vendas pasqyroi dje rastin e refugjates honduriane, 5 vjeçares Blanka

Lexo më shumë
Oferta e re e Pica Light: Ju sjell në shtëpi vetëm gjysmën e picës, gjysmën e ha shpërndarësi

Oferta e re e Pica Light: Ju sjell në shtëpi vetëm gjysmën e picës, gjysmën e ha shpërndarësi 1

🕔22:31, 8.Jul 2018

TIRANË – Konkurrenca e shfrenuar e biznesit të sjelljes së ushqimeve të gatshme në shtëpi, kombinuar me nevojën gjithnjë e më të madhe për të frenuar obezitetin që pikërisht këto ushqime shkaktojnë, i ka mbajtur gjithnjë të dyzuar konsumatorët shqiptarë.

Lexo më shumë
INCIDENTI / Sabile Risha vonon në mbledhjen e kryesisë. Luli e shef shtrembët

INCIDENTI / Sabile Risha vonon në mbledhjen e kryesisë. Luli e shef shtrembët 1

🕔21:57, 5.Jul 2018

Megjithëse eci me hap të shpejtë për aq sa e lejonte mosha, deputeti Sabile Risha mësohet se nuk e kapi dot në kohë mbledhjen e kryesisë së partisë javën e kaluar. Udhëzimet e rrepta të përcaktuara nga kryetari Lulrrafsha Mosuvrafsha

Lexo më shumë
FANTASHKENCË / Ish-Saimir Tahiri rikthehet triumfator si bletar pas akuzave se hashashi rrënoi kosheret

FANTASHKENCË / Ish-Saimir Tahiri rikthehet triumfator si bletar pas akuzave se hashashi rrënoi kosheret 1

🕔19:42, 3.Jul 2018

Në një ngjarje kozmike që mund ta bëjë astrofizikanin Stephen Hawking të flejë i qetë më në fund, që i ndrittë shpirti, ish-Saimir Tahiri është rikthyer bujshëm në universin tonë për t’u treguar vendin gjithë atyre që s’lanë gjë pa

Lexo më shumë
EKSKLUZIVE / Lulrrafsha Mosuvrafsha bën gjithçka për t’u rifituar zemrat fansave

EKSKLUZIVE / Lulrrafsha Mosuvrafsha bën gjithçka për t’u rifituar zemrat fansave 4

🕔22:52, 30.Jun 2018

“Uniforma” e tij e fundit ishte ajo e kaubojsit, dhe më parë maska e kameramanit. Por Lulrrafsha Mosuvrafsha nuk ndalet këtu për të rregulluar biografinë me fansat, pas disa skandaleve që e gërryen bazën e partisë së tij në Utrecht

Lexo më shumë
PREKËSE / Ja sesi shokët e ngushtë rendin drejt 10 vjeçarit që u rrëzua me biçikletë

PREKËSE / Ja sesi shokët e ngushtë rendin drejt 10 vjeçarit që u rrëzua me biçikletë 0

🕔00:19, 27.Jun 2018

PARKU I LIQENIT – Një ilustrim kuptimplotë se çfarë brezi të ri dinjitoz dhe altruist po rrisin shqiptarët, është rasti i kësaj fundjave në kryeqytet. Duke zbatuar atë që mësuan në shkollë, një grup kalamajsh me biçikletë rendën me nxitim,

Lexo më shumë
PROFIL / Analizat e Generoso Tiros tregojnë se ai ka të ardhme në politikë

PROFIL / Analizat e Generoso Tiros tregojnë se ai ka të ardhme në politikë 1

🕔10:53, 25.Jun 2018

  Ish-Presidenti Generoso Tiro, i cili e pat marrë detyrën e lartë në raundin e dyzeteshtatë parlamentar pasi mbaruan të gjithë deputetët e tjerë të partisë, u është vënë seriozisht koment-analizave mediatike. Siç pohojnë burime që përgjithësisht janë mirë me

Lexo më shumë
E PAPRITUR / Shqiptarët kundër Botërorit. Apeli: Duam të shohim telenovelat

E PAPRITUR / Shqiptarët kundër Botërorit. Apeli: Duam të shohim telenovelat 3

🕔21:35, 21.Jun 2018

TIRANË – Siç bëhet e ditur nga burime antisportive për Gojët e Liga, javën e kaluar populli i Republikës së Shqipërisë ka firmosur një kërkesë formale ku kërkohet leje për të mos parë më ndeshjet e Botërorit të Futbollit Rusi

Lexo më shumë
ART-KULTURË / Dixhej Flama vendos rregull, nuk i duron padrejtësitë

ART-KULTURË / Dixhej Flama vendos rregull, nuk i duron padrejtësitë 1

🕔20:41, 19.Jun 2018

Një nga intelektualët më të spikatur të rajonit, elementi kyç i grupit death metal QUPSH dhe muzikanti me nam Dixhej Flama, dha një tjetër shembull të reagimit ndaj padrejtësive ditën e djeshme, kur hapi krahët si pëllumb i pashkruar dhe

Lexo më shumë
BARAZIA GJINORE / Emancipimi i gruas arrin kulmin: Diktatorja e parë femër

BARAZIA GJINORE / Emancipimi i gruas arrin kulmin: Diktatorja e parë femër 1

🕔21:58, 18.Jun 2018

KËPUSHKA – Në një zhvillim që është vlerësuar botërisht nga organizatat për të drejtat e grave anembanë globit, diktatorja e parë femër merr pushtetin në Tajmania. Revolucionarja Baranda Gama, edhe pse në kushte të pabarabarta me kolegët e saj meshkuj

Lexo më shumë